Tag: nanobot

Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

paraqitur në SIMULIMI by në 2 Tetor 2018 4 Comments
Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

Edhe pse Elon Musk duket se është tërhequr pak dhe sipas mendimit tim raportet e tilla kanë për qëllim kryesisht për të rritur më shumë miliarda nëpërmjet tregtimit të brendshëm, pozicioni i tij si një shtytës i teknologjisë DARPA është ende i pavlerë i rëndësishëm. Jo vetëm që do të tregojë tregun Musk në ndërfaqen e trurit komerciale, nëpërmjet [...]

Vazhdo leximin »

Nanoteknologjia "Nanotransfekcioni i indit" mund të riparojë qelizat e dëmtuara të trupit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 gusht 2017 10 Comments
Nanoteknologjia "Nanotransfekcioni i indit" mund të riparojë qelizat e dëmtuara të trupit

Nuk është një lajm i rremë apo SciFi. Gjithashtu nuk është një teori konspiracioni, është një mesazh nga Qendra Mjekësore e OSU Wexner ose nga Qendra Mjekësore e Universitetit Shtetëror të Ohajos. Studiuesit e këtij universiteti, së bashku me Kolegjin e Shtetit Ohio të Inxhinierisë, kanë zhvilluar një teknologji të re që lejon trupin të riparojë veten, ashtu siç ishte. Indeksi [...]

Vazhdo leximin »

Çka nëse nanoteknologjia dhe inteligjenca artificiale çojnë në pavdekësinë?

paraqitur në FILOZOFIK by në 13 Korrik 2017 8 Comments
Çka nëse nanoteknologjia dhe inteligjenca artificiale çojnë në pavdekësinë?

Çka nëse nanoteknologjia dhe inteligjenca artificiale çojnë në pavdekësinë? Çfarë ndodh nëse transhumanistët si Ray Kurzweil Google dhe Michio Kaku (e njohur nga Discovery Channel) të marrin të barabartë dhe ne mund të zëvendësojë të gjitha qelizat biologjike mortore në trupin tonë nga qelizat nanoteknologji riprodhuar nga i cili të metat gjenetike që shkaktojnë sëmundje dhe vdekshmërisë, dashuria-programuara ? Pse [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër