Etiketa: negative

Positivizmi dhe optimizmi!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Prill 2019 10 Comments
Positivizmi dhe optimizmi!

"Merrni një jetë" është një idiomë dhe një frazë që përdoret ndërkombëtarisht. Është menduar si një thirrje për të treguar se personi që po drejtohet po shpenzon një sasi të tepërt kohe në gjëra të parëndësishme ose të pashpresa (sipas Wikipedia). Të gjitha ato që shkruajnë nga Martin Vrijland shpesh quhen të tilla të parëndësishme të pashpresë [...]

Vazhdo leximin »

Pse do të shqetësoheni për të gjitha padrejtësitë në botë?

paraqitur në FILOZOFIK by në 11 Shtator 2016 2 Comments
Pse do të shqetësoheni për të gjitha padrejtësitë në botë?

Pse do të shqetësoheni për të gjitha padrejtësitë në botë? Kjo është pyetja që kërkojnë shumë njerëz. Për këtë shtohet shpesh se kjo vetëm ju sjell në një energji negative. Disa njerëz gjithashtu besojnë se ju krijoni realitetin tuaj, kështu që nëse përqendroheni te padrejtësia, ju [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër