Etiketa: njerëzore

Netflix 'Pandemic: si të parandalojmë një shpërthim' fushatë reklamuese për vaksinat universale SuperHuman-2.0?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Shkurt 2020 38 Comments
Netflix 'Pandemic: si të parandalojmë një shpërthim' fushatë reklamuese për vaksinat universale SuperHuman-2.0?

Duke parë pjesën e parë të serisë së dokus (Pandamic): si të parandaloni një shpërthim në Netflix, mora përshtypjen e fortë se ky nuk është një dokumentar, por që gjithçka u filmua mjeshtërisht sipas një skenari. Me sa duket është një pjesë e parë në një seri që duhet ndjekur, […]

Vazhdo leximin »

Informacion vital për jetën tuaj të tanishme

paraqitur në SIMULIMI by në 22 Korrik 2019 19 Comments
Informacion vital për jetën tuaj të tanishme

Është koha për të dalë nga bota e ëndrrave dhe të filloni të shikoni botën rreth jush për atë që është e vlefshme. Kjo do të sjellë ndryshime thelbësore në jetën tuaj. Prandaj do të doja të theksoja këtë prezantim nga Richard Thieme (në fund të këtij artikulli), një ish-prift që e ka transformuar veten në [...]

Vazhdo leximin »

Lexoni të gjitha rreth eksperimentit të dyfishtë të prerjeve dhe se si ne jetojmë në një simulim: qasje të hapur

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 gusht 2018 1 Comment
Lexoni të gjitha rreth eksperimentit të dyfishtë të prerjeve dhe se si ne jetojmë në një simulim: qasje të hapur

Për shumë njerëz, ideja që jetojmë në një simulim do të tingëllojë e çuditshme për veshët. Kjo është arsyeja pse ndoshta është më mirë që ta bëj provën e asaj deklarate në dispozicion për këdo që dëshiron ta lexojë atë. Nëse unë do të publikoja këto prova në formë librash, natyrisht do të duhet të blini librin. Mendova se kjo [...]

Vazhdo leximin »

Ben Goertzel robot projektuesi Sophia: "Ju keni 2 zgjedhje ose plug në AI ose jetojnë në kopshtin zoologjik të njerëzve"

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 25 Dhjetor 2017 18 Comments
Ben Goertzel robot projektuesi Sophia: "Ju keni 2 zgjedhje ose plug në AI ose jetojnë në kopshtin zoologjik të njerëzve"

Ben Goertzel është një wizkid i veçantë në fushën e UA. Ai u diplomua nga 19e e tij me një diplomë bachelor në Studimet Sasiore. Kështu që ai filloi me shumë njohuri matematikore në moshë të re dhe pastaj mori një doktoraturë në matematikë. Pastaj ai kaloi në shkencën njohëse dhe përfundimisht ai ishte përmes [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër