Tag: opozita

A ishte 911 një punë brenda? De Telegraaf ka përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shtator 2019 12 Comments
A ishte 911 një punë brenda? De Telegraaf ka përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja!

Ai është një djalë simpatizant, Wilson Boldewijn, gjë që ishte e dukshme në bisedën që pata me të disa muaj më parë (shiko këtu). Ujku në rrobat e deleve gjithmonë duken si delet e tjera dhe për këtë arsye duket se nuk paraqesin asnjë kërcënim. Wilson ka hyrë në një seri dokumentarësh në të cilët ai tregon të gjitha teoritë kryesore të komplotit që […]

Vazhdo leximin »

Debati i parashikuar i Forumit për Demokraci (FvD)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 gusht 2019 2 Comments
Debati i parashikuar i Forumit për Demokraci (FvD)

Në 13 Qershor unë shkrova një artikull me titullin 'Prishja e kontrolluar e markës' e drejtë ', Trump, Brexit (dhe gjithçka që lidhet me të) ka filluar'. Në fakt, jo shumë ka ndryshuar. Prishja e kontrolluar e markës së saktë të konstruktuar saktësisht është në lëvizje të plotë me […]

Vazhdo leximin »

A po e kontrollon opozita Martin Vrijland? Jo: Lexoni këtu pse nuk është kështu!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 8 Maj 2019 2 Comments
A po e kontrollon opozita Martin Vrijland? Jo: Lexoni këtu pse nuk është kështu!

Bart Nijman, zëvendës kryeredaktor i Geenstijl, dje mori një bllokadë në Twitter. Arsyeja? Ai bëri thirrje për votim euroskeptik. Ai deklaroi se zakonisht është gjithmonë në shtëpi. Nonsense sigurisht, sepse Geenstijl kurrë nuk ka bërë thirrje për të mos votuar. Ne shohim pak a shumë të njëjtën gjë që ndodh këtu si në SHBA me [...]

Vazhdo leximin »

Më shumë prova të mediave të kontrolluara alternative përmes dëshmitarit që e maskon sulmuesin Martin Vrijland (Naomi Hoogeweij)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Maj 2019 42 Comments
Më shumë prova të mediave të kontrolluara alternative përmes dëshmitarit që e maskon sulmuesin Martin Vrijland (Naomi Hoogeweij)

Në disa artikuj kam shpjeguar se si shpifja dhe shpifja gjenden në internet u koordinuan në fjalën time nga punonjësi i shtetit Jeroen Hoogeweij. Ai mund ta bënte këtë pa u ndëshkuar, sepse asgjë nuk ishte bërë me deklaratat e mia. Ata janë në tubacion deri më sot dhe jo një avokat që dëshiron të punojë në të. Përpjekjet gjithashtu [...]

Vazhdo leximin »

Dëshmia se faqet e internetit të mëdha mediatike alternative kontrollohen nga opozita

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Maj 2019 11 Comments
Dëshmia se faqet e internetit të mëdha mediatike alternative kontrollohen nga opozita

Kam shkruar për disa vjet që shumica e faqeve të njohura të medias janë në anën e pasme të duarve dhe përmbushin detyrën e tyre në një lojë në të cilën fusha e gjithë forcës së mendimeve dhe ideve të ndryshme drejtohet dhe ushqehet në avantazhe dhe kundërthënie. Kjo është dualiteti që është gjithmonë i nevojshëm për të marrë plus [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet do ta bëjë Holandën përsëri të shkëlqyer! Me të vërtetë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Mars 2019 10 Comments
Thierry Baudet do ta bëjë Holandën përsëri të shkëlqyer! Me të vërtetë!

Është mjaft mbresëlënëse dhe njëkohësisht mjaft e dukshme se si mjekët e spinimit vënë në fushën e forcës së majtë përballë tensionit të lartë në ditët e fundit. Të ashtuquajtura fyerje përgjatë vijave të "Volkert ku jeni?" A ka atëherë [...]

Vazhdo leximin »

Robert Jensen dhe libri i zi i Arnold Karskens 'NOS News' kontrollohen nga opozita: kopsht nuk është në të

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Shkurt 2019 2 Comments
Robert Jensen dhe libri i zi i Arnold Karskens 'NOS News' kontrollohen nga opozita: kopsht nuk është në të

Pse Arnold Karskens kaq nervoz në stolin e Robert Jensenit që e kthen gomarin e tij? Sepse ai është shfaqur këtu në faqen e internetit disa herë në qendër të vëmendjes si një mashtrim i rremë i opozitës. Mediat hollandeze po bëjnë shumë punë për të kapur, në mënyrë që lexuesit e kësaj faqe interneti [...]

Vazhdo leximin »

Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shkurt 2019 15 Comments
Jo, ne nuk jetojmë në një simulim kompjuteri "jashtëtokësor": hiqni atë absurditet

Këtë javë erdha përsëri në një artikull mbi Niburu.co përsëri, në drejtimin e një lexuesi. Është e trishtueshme të shohësh se si duket se mediat alternative janë ngritur për të lidhur gjithçka që kërkon vëmendje serioze me jashtëtokësorët. Subjekt 'jashtëtokësorët' me sa duket shet mirë, sepse shumë janë ende në [...]

Vazhdo leximin »

Kim Dotcom 'zhbllokimin e shtetit të thellë', 'The Dark Overlord' dhe më shumë opozita

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Janar 2019 9 Comments
Kim Dotcom 'zhbllokimin e shtetit të thellë', 'The Dark Overlord' dhe më shumë opozita

Ajo vazhdon të mahnisë mua sa njerëz të thjeshtë janë mashtruar nga tregimet për hacks. Sigurisht që kemi mediat tona kryesore, ku zëri hipnozistik i lajmeve-lexuesit, i kombinuar me pokerface të mirë-trajnuar, fuqia e tregimeve, por edhe mediat alternative përdoren për t'i mbyllur masivisht sytë e njerëzve. [...]

Vazhdo leximin »

Cila është çështja me Holandën? Rënia me Mark Rutte!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Maj 2018 4 Comments
Cila është çështja me Holandën? Rënia me Mark Rutte!

Nëse përdorni Facebook, mund ta keni parë këtë foto kohët e fundit. Teksti i bashkangjitur mund të gjendet më poshtë. Për lexuesin e pavëmendshëm, ky tekst mund të jetë i vlefshëm për atë që nuk shkon në Hollandë, por unë dua t'i kushtoj vëmendje të veçantë kësaj, sepse është një shembull i shkëlqyer se si ju [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër