Tag: fitore

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

Sot është koha, zgjedhjet, Këshilli i votimit: mos votoni!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Mars 2017 9 Comments
Sot është koha, zgjedhjet, Këshilli i votimit: mos votoni!

Sot është fundi aq larg. Zgjedhjet parlamentare në të cilën ju mund të votojnë për profesionistë gënjeshtar Mark Rutte (VVD), holandezët Obama Jesse Klaver (e gjelbër e majtë), populiste të krahut të djathtë Geert Wilders (PVV) dhe klika e dobët e la drejtimin me shije të tjera në shoqëri. Forumi për Demokraci (FVD) Thierry Baudet duket fuqi [...]

Vazhdo leximin »

Pasojat e fitores së Donald Trump dhe asaj që po ndodh

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 nëntor 2016 68 Comments
Pasojat e fitores së Donald Trump dhe asaj që po ndodh

Më parë përmenda parashikimin e faqes alt-market.com në lidhje me fitoren e Donald Trump. Shkrimtari parashikoi gjithashtu Brexit Britanik për arsye të ngjashme. Në artikullin më të fundit në këtë faqe, autori bën një parashikim se nën Donald Trump ekonomia amerikane do të rrëzimit dhe se kjo është arsyeja [...]

Vazhdo leximin »

Website alt-market.com parashikoi fitore Trump 5 muaj para zgjedhjeve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 nëntor 2016 49 Comments
Website alt-market.com parashikoi fitore Trump 5 muaj para zgjedhjeve

Faqja e internetit alt-market.com parashikoi fitoren e Donald Trump tashmë 5 muaj përpara zgjedhjeve. Faqja e internetit gjithashtu parashikoi Brexit në Britaninë e Madhe përpara zgjedhjeve. Duke vepruar kështu, shkrimtari kryesisht shikoi pozicionet e elitës. Megjithëse kisha vendosur të përdorja javët e para të 3 të nëntorit për t'u çlodhur [...]

Vazhdo leximin »

Kampi BREXIT fiton, fitore mbi kampin e BE-së!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 24 Qershor 2016 7 Comments
Kampi BREXIT fiton, fitore mbi kampin e BE-së!

Kampi BREXIT fitoi referendumin në Mbretërinë e Bashkuar në kampin e BE-së. Kjo pavarësisht nga vrasja e MP Jo Cox dhe pavarësisht nga moti i keq i krijuar artificialisht me stacionin HAARP në Uells që është fshehur deri më tani. Fjalë për fjalë gjithçka u tërhoq për të detyruar njerëzit të 'mbeten'. [...]

Vazhdo leximin »

Max Verstappen, asgjë Slow Down, plot me gaz si numër 33 fiton formulën 1

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Maj 2016 8 Comments
Max Verstappen, asgjë Slow Down, plot me gaz si numër 33 fiton formulën 1

Ku Douwe Bob këndoi ngadalë, Max Verstappen e mendoi atë shumë ndryshe gjatë formulës 1 në Spanjë. Max ishte plot me gaz! Dhe po, sigurisht që është e mrekullueshme që dy pilotët Mercedes, Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton, tashmë u rrëzuan në xhiron e parë, por ju duhet ta bëni gjithsesi. ADN-ja ka kapacitet kaq shumë memorie [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër