Tag: për

Debati i parashikuar i Forumit për Demokraci (FvD)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 gusht 2019 2 Comments
Debati i parashikuar i Forumit për Demokraci (FvD)

Në 13 Qershor unë shkrova një artikull me titullin 'Prishja e kontrolluar e markës' e drejtë ', Trump, Brexit (dhe gjithçka që lidhet me të) ka filluar'. Në fakt, jo shumë ka ndryshuar. Prishja e kontrolluar e markës së saktë të konstruktuar saktësisht është në lëvizje të plotë me […]

Vazhdo leximin »

Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Prill 2019 11 Comments
Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

Mashtrimi politik po bëhet gjithnjë e më i parashikueshëm. Ju pothuajse hani këpucët tuaja kur shihni gjithë brengën për largimin e Henk Ottenit. Çdokush që ka lexuar këtu për një kohë mund të zbulojë se Forumi për Demokraci (FvD) është nisur nga Instituti Clingendael. Pra, kjo është një parti mbretërore spin doktor e të cilit këmbët [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments
Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë: "Owl Minerva përhap krahët e tij në mbrëmje". Ndërkohë, fjalimi bombastik ka marrë shumë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë të këtij fjalimi për atë që ia vlen. Kuptimi i vërtetë i informacionit të ofruar nga [...]

Vazhdo leximin »

Pak në lidhje me traktatin e Marrakeshit: Kutzooi!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Dhjetor 2018 4 Comments
Pak në lidhje me traktatin e Marrakeshit: Kutzooi!

Unë e di, unë jam pak vonë, por kam dashur të lërë hype të shkojnë nga. Për disa javë ne kemi qenë të rrahur për të ndaluar traktatin e Marrakesh dhe pastaj të gjitha vazhdojnë vetëm. Ne e dinim paraprakisht. Për fat të mirë, ende mund të kemi zgjedhjet e para të dhomës në [...]

Vazhdo leximin »

"Qëndroni larg njerëzve negative, ata kanë një problem për çdo zgjidhje" Facebook hype

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2018 7 Comments
"Qëndroni larg njerëzve negative, ata kanë një problem për çdo zgjidhje" Facebook hype

Ju ndoshta keni parë atë në Facebook, atë koment "Qëndroni larg nga njerëzit negativë, ata kanë një problem për çdo zgjidhje" ose diçka të tillë. A është 'negativizmi' stigma e re për të qenë kritike? Mendimi kritik ose mendimi i pavarur gradualisht po etiketohen gjithnjë e më shumë 'negative'. Ju duhet të [...]

Vazhdo leximin »

Robots në Facebook në tilt: AI dhe bioterrorizmi kërcënim për njerëzimin?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 gusht 2017 8 Comments
Robots në Facebook në tilt: AI dhe bioterrorizmi kërcënim për njerëzimin?

Dje kemi parë një raport që Facebook duhet të prishë para kohe ndërtimin e robotëve inteligjentë, të vetë-menduar. Robotët e inteligjencës artificiale kanë provuar se kanë zhvilluar ilegalisht gjuhën e tyre. Më parë kemi parë se Elon Musk (themeluesi i makinave Tesla dhe SpaceX) paralajmëroi se duhet të ketë rregullim në fushën e inteligjencës artificiale [...]

Vazhdo leximin »

Ligji i dhurimit të organeve të D66 Pia Dijkstra e kthen trupin tuaj në një minierë ari (pjesë 2)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Shtator 2016 5 Comments
Ligji i dhurimit të organeve të D66 Pia Dijkstra e kthen trupin tuaj në një minierë ari (pjesë 2)

Dukej si një ligj i tillë fisnik që Pia Dijkstra e shtyu si rezultat i anëtarit të fundit të Partisë për Kafshët, Frank Wassenberg. Të gjithë njerëzit në Holandë nga tani janë në pronësi të shtetit nëse nuk i thoni jo. Ju tashmë keni qenë financiarisht dhe ligjërisht nga regjistrimi në [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër