Etiketa: propaganda

Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 gusht 2019 21 Comments
Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

Në artikullin tim të mëparshëm sqarova se nga vjen ylberi si simbol. Shkurt, ylberi ishte fillimisht një simbol i tokës së re pas përmbytjes. Zoti tregoi një ylber që nuk ishte parë kurrë më parë në qiell si një shenjë për njeriun. Dhe Zoti tha: Kjo është shenja e besëlidhjes që [...]

Vazhdo leximin »

Pse transgjinori bëhet normë e re për shekullin 21 dhe heteroseksuali zhduket

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 gusht 2019 21 Comments
Pse transgjinori bëhet normë e re për shekullin 21 dhe heteroseksuali zhduket

Besoni apo jo, por njeriu heteroseksual do të shfaroset. Jo sepse kjo kalon nëpër procese natyrore dhe burrat dhe gratë nuk do të lindin më, por sepse bioteknologjia dhe ndikimi kimik do ta shpejtojnë këtë proces. Fakti që prodhimi i spermës matet në të gjithë botën është në vetvete […]

Vazhdo leximin »

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Duncan nuk është në gjendje të këndojë dhe ka kaluar Konkursin e Këngës në Eurovizion (propaganda LGBTI)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 10 Comments
Duncan nuk është në gjendje të këndojë dhe ka kaluar Konkursin e Këngës në Eurovizion (propaganda LGBTI)

Na vjen keq, por unë me të vërtetë nuk mund të kuptoj hype rreth fitimit të karakterit ata e quajnë Duncan. Unë vetëm shtova këngën për të parë se çfarë është kaq e madhe për këtë Duncan. Pastaj mediat ende mund të hype atë djalë, por mendimi im është se [...]

Vazhdo leximin »

Propaganda transgjinore tani edhe në zgjedhjet e Miss Universe nëpërmjet Miss Spanja Angela Ponce

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Korrik 2018 3 Comments
Propaganda transgjinore tani edhe në zgjedhjet e Miss Universe nëpërmjet Miss Spanja Angela Ponce

Në të vërtetë, propaganda transgjinore vetëm filloi të spërkatet nga ekrani gjatë konkursit të këngës në Eurovizion me gruan me mjekër Conchita Wurst. Pas kësaj ne pamë gjithnjë e më shumë mesazhe që shfaqen, ku çdo ditë kishte diçka në lidhje me gjininë neutrale ose transgjinore në gazetë apo në media të tjera. Ju në të vërtetë mund të [...]

Vazhdo leximin »

Pse njerëzit vazhdojnë të lexojnë gazetën dhe të shikojnë lajmet pavarësisht propagandës së dukshme të fuqishme?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Mars 2018 16 Comments
Pse njerëzit vazhdojnë të lexojnë gazetën dhe të shikojnë lajmet pavarësisht propagandës së dukshme të fuqishme?

Ju duhet vetëm të hapni versionin në internet ose në letër të gazetës ose një bombardim propagandësh vjen tek ju. Jo, kjo nuk është vetëm propaganda ashtu siç prisni përmes titujve të qartë se rusët kanë ndikuar edhe një herë në një fushatë zgjedhore; është pikërisht propaganda delikate dhe e pakuptimtë [...]

Vazhdo leximin »

Sa e besueshme është historia e nazistit homoseksual që donte të bënte sulme ndaj homoseksualëve?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Shkurt 2018 1 Comment
Sa e besueshme është historia e nazistit homoseksual që donte të bënte sulme ndaj homoseksualëve?

De Telegraaf sot erdhi me raportin e stafit ethan neo-nazist të homoseksualëve që dëshironin të bënin një sulm ndaj homoseksualëve. Por sa të besueshme janë histori të tilla vërtet? Faqja e internetit homogeweld.nl mban një studim mbi dhunën e tillë homoseksuale në media. Ne jemi të përmbytur me njoftime se lajmi i rremë po vjen nga Rusia, [...]

Vazhdo leximin »

Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 gusht 2017 33 Comments
Shoqata kundër neutralitetit gjinor për ruajtjen e heteroseksualëve

Duket se propaganda LHBTI në të gjitha frontet të gjithë kufijtë. Dje kam bërë një thirrje në Facebook për të shqyrtuar vendet në Holandë 'gaybrapad' futur tashmë. Ajo tregoi se disa nuk kishte edhe se kjo ishte një iniciativë e lëvizjes homoseksual çlirimtare (tani quhet LHBTI). Ajo u gjet gjithashtu se e tillë një [...]

Vazhdo leximin »

Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Korrik 2017 17 Comments
Nga krenaria homoseksuale në krenari Amsterdam, nga LHBTI në LHBTIQAPC dhe nga homofobi në transfobik

Martin Vrijland është akuzuar për gjithçka në internet, duke përfshirë atë që ai do të ishte homofob. Epo, kjo është peni juaj më i pastër, sepse unë mund ta gjej shumë mirë me njerëzit me joshje të ndryshme. Unë nuk jam homofob, por gazeta homoseksuale. Në fund të fundit, nuk ka më ndonjë çështje të pranimit apo emancipimit të homoseksualëve. Ne mund të [...]

Vazhdo leximin »

Koreja e Veriut është e rrezikshme, sepse ne (media) themi

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Prill 2017 15 Comments
Koreja e Veriut është e rrezikshme, sepse ne (media) themi

Nëse ju përsërisni mjaft shpesh në media, njerëzit do ta besojnë atë automatikisht. Rimëkëmbjes: në të vërtetë, shumica e njerëzve besojnë gjithçka që mediat tregojnë menjëherë dhe pa ndonjë mendim kritik. Koreja e Veriut ka qenë në listën imperialiste të Amerikës për vite me rradhë. Vendi shtrihet midis Kinës dhe Koresë së Jugut në [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër