Etiketë: ylber

Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 gusht 2019 21 Comments
Ylberi përfaqëson një fe fanatike ndërsa përkrahësit mendojnë se po luftojnë për 'diversitetin dhe gjithëpërfshirjen'

Në artikullin tim të mëparshëm sqarova se nga vjen ylberi si simbol. Shkurt, ylberi ishte fillimisht një simbol i tokës së re pas përmbytjes. Zoti tregoi një ylber që nuk ishte parë kurrë më parë në qiell si një shenjë për njeriun. Dhe Zoti tha: Kjo është shenja e besëlidhjes që [...]

Vazhdo leximin »

Pse transgjinori bëhet normë e re për shekullin 21 dhe heteroseksuali zhduket

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 gusht 2019 21 Comments
Pse transgjinori bëhet normë e re për shekullin 21 dhe heteroseksuali zhduket

Besoni apo jo, por njeriu heteroseksual do të shfaroset. Jo sepse kjo kalon nëpër procese natyrore dhe burrat dhe gratë nuk do të lindin më, por sepse bioteknologjia dhe ndikimi kimik do ta shpejtojnë këtë proces. Fakti që prodhimi i spermës matet në të gjithë botën është në vetvete […]

Vazhdo leximin »

Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shkurt 2019 7 Comments
Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

Trazirat rreth nxënësve të rremë në Lënien e Krishtlindjeve Veenendaal më nxitën të shikoj në transmetimin e Nieuwsuur të premten e kaluar 8 Shkurt në diçka krejtësisht të ndryshme nga ç'mund të prisni. Për të filluar, unë kam treguar këtu në këtë faqe interneti se mediat punojnë me skenën e trazirave nga aktorët, [...]

Vazhdo leximin »

Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Dhjetor 2018 26 Comments
Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

Po, fëmijë të dashur të tubave. Normal i ri është tani i parregullt ose duhet të themi se është normal normal i parregullt? 'Në pothuajse 900 shkolla në arsimin e mesëm dhe të mesëm profesional, mësuesit dhe nxënësit veshin të premten e purpurt purpurtë. Ata e bëjnë këtë me rastin e Purple të premten, një ditë e veprimit për barazinë e lezbikeve, homoseksualëve, biseksualëve, transeksualëve dhe interseksual studentët '[...]

Vazhdo leximin »

Buck i madh i poemës së zezë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Dhjetor 2018 18 Comments
Buck i madh i poemës së zezë!

Zwarte piet dat është 'tm niet Ku është Rain Rain këtu? Rainbow ose valle trans? A është ende në ekuilibër? Trans, transeksual, gjinore neutral Shkollë fillore, fillon tregimi Boy / girl black or white? Kit ose çantë gjinore? Trans trend; genderhit Asgjë për të bërë me të zezë apo të bardhë Edhe fjalimi duhet ta bëjë atë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër