Tag: rrjeti i sigurisë

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Komiteti hetimor i 911 fillon padinë kundër qeverisë amerikane

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 nëntor 2018 9 Comments
Komiteti hetimor i 911 fillon padinë kundër qeverisë amerikane

Komiteti i Avokatëve për 911 thotë se ka ngritur një padi kundër qeverisë amerikane. Një njoftim për shtyp në faqen e tij të internetit tregon se ky rast është pranuar dje nga Dojçi (departamenti i drejtësisë, Departamenti amerikan i Drejtësisë). Sigurisht kjo tingëllon me shpresë për të gjithë ata komplotistët që besojnë se 911 ishte një punë brenda, [...]

Vazhdo leximin »

'Agjentët e Desinfo dhe VERSUS' të huaj 'tregojnë probleme reale në botë dhe vijnë në veprim'

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 30 Qershor 2017 7 Comments
'Agjentët e Desinfo dhe VERSUS' të huaj 'tregojnë probleme reale në botë dhe vijnë në veprim'

Sot është një prirje e vërtetë për të folur për 'matricën'. Në artikullin tim të fundit në lidhje me Martijn van Staveren, unë shpjegova se si agjentët desinfo sipas mendimit tim shërbejnë si një rrjet sigurie për zgjimin dhe pastaj dërgimin e një pyllit të errët të (të ashtuquajturit) dijen dhe informacionin dhe duke shpresuar për të nxjerrë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër