Tag: sekret

Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shkurt 2019 7 Comments
Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

Trazirat rreth nxënësve të rremë në Lënien e Krishtlindjeve Veenendaal më nxitën të shikoj në transmetimin e Nieuwsuur të premten e kaluar 8 Shkurt në diçka krejtësisht të ndryshme nga ç'mund të prisni. Për të filluar, unë kam treguar këtu në këtë faqe interneti se mediat punojnë me skenën e trazirave nga aktorët, [...]

Vazhdo leximin »

A është shërbimi sekret i Rusisë prapa revolucionit francez të xhinseve të verdha?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Dhjetor 2018 10 Comments
A është shërbimi sekret i Rusisë prapa revolucionit francez të xhinseve të verdha?

Sipas kanalit televiziv rus dhe faqes së lajmeve RT, kryeministri francez Edouard Philippe është gati të njoftojë se taksa e karburantit, e cila ishte arsyeja për protestat e xhakeve të verdha, anullohet. Më parë pamë imazhe të infiltruesve në protesta, të cilat tregonin një shpërthim të kontrolluar të këtyre protestave. Dukej [...]

Vazhdo leximin »

Pse nuk e kërkuan preventivisht të ashtuquajturit zëdhënës të policisë, Jawed S.?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2018 7 Comments
Pse nuk e kërkuan preventivisht të ashtuquajturit zëdhënës të policisë, Jawed S.?

Historia e Jawed S. duhet, sigurisht, të hidhet poshtë deri në momentin e fundit. Një profesionist që shikon imazhet e para që vijnë nga një gazetar i pavarur "i rastësishëm", gjykon pa dyshim se imazhet janë regjistrime të gjelbra. Në panairin e transmetuar mbrëmë, shefi i policisë së Amsterdamit, Pieter-Jaap Aalbersberg, tha për të ashtuquajturat 'spiunë', të veçantë [...]

Vazhdo leximin »

Shërbimi sekret i Ukrainës siguron prova se lajmi është vënë në skenë nga gazetari i vrarë Arkadi Babchenko i cili jeton përsëri

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 30 Maj 2018 12 Comments
Shërbimi sekret i Ukrainës siguron prova se lajmi është vënë në skenë nga gazetari i vrarë Arkadi Babchenko i cili jeton përsëri

Arkadi Babchenko u qëllua për vdekje para shtëpisë së tij dje. Një ditë më vonë ai është gjallë përsëri dhe media kryesore vjen me lajmin se vrasja është organizuar për të kapur ata që do ta kishin kërcënuar me vdekje. Lexoni të gjithë historinë në këtë artikull në [...]

Vazhdo leximin »

Liria e fjalës, e të folurit dhe e të menduarit mund të zhduket brenda një viti

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2017 19 Comments
Liria e fjalës, e të folurit dhe e të menduarit mund të zhduket brenda një viti

Nëse ju mendoni "Oh, kjo nuk do të shkojë aq shpejt", ju nuk i kushtoni vëmendje. A i shtrëngoni shpatullat dhe mendoni: "Mirë, atëherë mund të thuash pak më pak se çfarë mendon, nuk jam dikush që duhet të japë mendimin tim për gjithçka dhe gjithçka", [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër