Etiketa: Shoqëria

Gjyshi i Greta Thunberg rezulton të jetë shpikësi i efektit serë dhe uljes së popullsisë përmes eugjenikës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 nëntor 2019 9 Comments
Gjyshi i Greta Thunberg rezulton të jetë shpikësi i efektit serë dhe uljes së popullsisë përmes eugjenikës

Nëse dikush papritmas merr kaq shumë vëmendje dhe është ylli në rritje në skenën botërore, kjo zakonisht nuk është rastësi. Gjithashtu në rastin e klimës suedeze dhe aktivistes së mjedisit Greta Thunberg duket se një planifikim i duhur i kishte paraprirë kësaj. Nëna e saj, Malena Ernman, fitoi finalen në 2009 për pjesëmarrjen Suedeze në Eurovision […]

Vazhdo leximin »

Krimi alibi ideal për heqjen e parave të gatshme dhe kontrollin total të njerëzve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Korrik 2019 6 Comments
Krimi alibi ideal për heqjen e parave të gatshme dhe kontrollin total të njerëzve

Crashes, paratë e drogës, konfiskuar Ferraris dhe Lamborghinis, bandat motor që kryejnë sulme ndaj "mediave të pavarura" dhe vrasin njëri-tjetrin. Hollanda është një vend i egër në perëndim! Është vërtet e rrezikshme, sepse përveç të gjithë atyre xhihadistëve që kthehen dhe terroristëve potencialë, ATM-të fluturojnë rregullisht në ajër dhe bankat kanë vështirësi [...]

Vazhdo leximin »

Shpërndarësit e parave të krizës, Problemi, Reagimi, Zgjidhja ndaj shoqërisë së cash-it

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Dhjetor 2016 11 Comments
Shpërndarësit e parave të krizës, Problemi, Reagimi, Zgjidhja ndaj shoqërisë së cash-it

Është e habitshme sa makina të holla ka qenë kohët e fundit i shfrenuar. Ky është sigurisht një problem. Kjo shkakton shumë dëm në bankat dhe për banorët lokalë në plasaritje. Kjo është e bezdisshme dhe kështu nevojitet një zgjidhje. Kjo zgjidhje, sigurisht, qëndron në heqjen e plotë të makinave të parasë. Pastaj ju mund të [...]

Vazhdo leximin »

Marrëveshja midis Shoqërisë Thule të Hitlerit dhe lëvizjes Hetmet të Fetullah Gylenit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 gusht 2016 1 Comment
Marrëveshja midis Shoqërisë Thule të Hitlerit dhe lëvizjes Hetmet të Fetullah Gylenit

Shoqëria Thule u themelua nga 17 August 1918 nga Rudolf von Sebottendorf, një okultist gjerman. Kjo ishte një degë e Rendit gjerman, një shoqëri sekrete alias "Urdhëri i Gjermanisë" (1912) nga Mynihu. Shoqëria Thule ka pasur lidhje të ngushta me ndjekësit e teozofinë dhe pasuesve të Helena Blavatsky, i okultist famshme gjatë gjysmës së dytë të [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër