Tag: shtim

A mund ta kontrollojmë rezultatin e këtij simulimi?

A mund ta kontrollojmë rezultatin e këtij simulimi?

Edhe pse unë kam një moshë shumë të re tashmë e kishte pasur për të bërë nuk besoj se një Perëndi të dashur, por sidomos u kthye në frikë, ajo magjeps mua se si miliarda njerëz janë të preokupuar me sistemin e tyre të besimit dhe le të përcaktojnë të gjithë jetën e tyre përmes. Tani jo vetëm është besimi në Zot, Allahu, Jezusi, [...]

Vazhdo leximin »

Çfarë do të bëjmë nëse robotët marrin përsipër punën tonë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Qershor 2018 3 Comments
Çfarë do të bëjmë nëse robotët marrin përsipër punën tonë?

Vetëm për shkak se ndonjëherë na kalon, mund të jetë po aq interesante që të hedhim një vështrim më të afërt në gjendjen teknologjike të çështjeve. Jo të gjithë marrin vështërsi për të parë filma, kështu që shpesh nuk kemi asnjë ide se çfarë qëndron në aspektin e teknologjisë. Për shembull, nëse i them njerëzve se shtëpitë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër