Etiketë: Sylvana Simons

Dënuar Brit DNB Amsterdam PsyOp të jetë në gjendje të arrestojë njerëzit pa një psikiatër?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 13 Shkurt 2019 21 Comments
Dënuar Brit DNB Amsterdam PsyOp të jetë në gjendje të arrestojë njerëzit pa një psikiatër?

Ditët e fundit ka patur shumë polemika në media rreth britanikut të vdekur, Michael Fudge, në De Nederlandse, në Amsterdam. Kërcimi do të kishte lindur sepse njeriu do të donte të bënte vetëvrasje nga policët. Një fenomen i ri në veprat sapun që mediat tona arrijnë të krijojnë lajme të rreme? Pse [...]

Vazhdo leximin »

Zgjedhjet 2017: aktorët politikë, të sapoardhurit dhe premtimet e rreme po grumbullohen

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 gusht 2016 2 Comments
Zgjedhjet 2017: aktorët politikë, të sapoardhurit dhe premtimet e rreme po grumbullohen

Jan Roos, njeriu i cili mezi skremoi kokën e tij të bisedimeve kohët e fundit, ka dhënë dorëheqjen nga Geenstijl dhe bëhet kreu i partisë së partisë VNL (për Holandën). Kjo pa dyshim do të japë shumë lexues Geenstijl si votues. Pres që Roos do të jetë në gjendje të gëzojë më shumë nga disa mbështetës të PVV. Ndoshta Jan Roos është i gatshëm të pranojë dënimin me vdekje [...]

Vazhdo leximin »

Në ofertë në Mc Tofik Dibi: qytetari bicultural

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Qershor 2016 21 Comments
Në ofertë në Mc Tofik Dibi: qytetari bicultural

Po, do të ndodhë bashkimi i madh i racave. Është hiped nga lloje të punësuar si Sylvana Simons dhe Typhoon rapper. Sigurisht, paratë bisedojnë, sepse dyshoj që Sylvana Simons është me të vërtetë serioz për diçka tjetër që del nga shtrati. Dhe sot Tofik Dibi nga Groenlinks doli me një video nga një kanal në YouTube i quajtur Mindshakes. Ky film [...]

Vazhdo leximin »

Pse holandezët nuk shkojnë masivisht në rrugë? Efekti parandalues ​​Geldermalsen?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Maj 2016 7 Comments
Pse holandezët nuk shkojnë masivisht në rrugë? Efekti parandalues ​​Geldermalsen?

Fundjavën e kaluar kisha një bisedë me një mik të mirë. Ne e pyetëm veten: Pse nuk holandezët dalin në rrugë në masë për të goditur dhe demonstruar ashtu si francezët? A jemi njerëzit holandezë aq të urtë saqë nuk kemi më vullnet dhe fuqi për të thënë "Dhe tani është [...]

Vazhdo leximin »

Çfarë mendoni për Sylvana Simons dhe emërimin e saj në partinë Denk?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Maj 2016 18 Comments
Çfarë mendoni për Sylvana Simons dhe emërimin e saj në partinë Denk?

Unë kam disa email me pyetjen se çfarë mendoj për faktin se Sylvana Simons është bashkuar me partinë Denk. Në të vërtetë, unë mendoj se është e gjitha shqetësim dhe shqetësim për gjërat me të cilat duhet të shqetësohemi. Politikanët janë të tëra nga elita dhe një parti e tillë turke [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër