Tag: transgjinor

Pse transgjinori bëhet normë e re për shekullin 21 dhe heteroseksuali zhduket

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 gusht 2019 21 Comments
Pse transgjinori bëhet normë e re për shekullin 21 dhe heteroseksuali zhduket

Besoni apo jo, por njeriu heteroseksual do të shfaroset. Jo sepse kjo kalon nëpër procese natyrore dhe burrat dhe gratë nuk do të lindin më, por sepse bioteknologjia dhe ndikimi kimik do ta shpejtojnë këtë proces. Fakti që prodhimi i spermës matet në të gjithë botën është në vetvete […]

Vazhdo leximin »

A ka Elon Musk një marrëdhënie me një njeri transgjinor? Studioni muzikën e këtyre Grimes këtu

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Korrik 2019 25 Comments
A ka Elon Musk një marrëdhënie me një njeri transgjinor? Studioni muzikën e këtyre Grimes këtu

Elon Musk thuhet se ka qenë në një marrëdhënie për një vit me një këngëtare që përdor këngët më të shquara në këngët e tij. Unë them 'qenien', sepse kur shikoni fotot e këtyre Grimes, duket shumë sikur kemi të bëjmë me një transgjinor të fshehur përsëri (me sa duket edhe shumë [...]

Vazhdo leximin »

Davina Michelle transgjinori tjetër në Festivalin e Këngës në Eurovizion? Duncan Laurence sheh kandidaturën!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2019 9 Comments
Davina Michelle transgjinori tjetër në Festivalin e Këngës në Eurovizion? Duncan Laurence sheh kandidaturën!

Sipas Duncan Laurens, ylli i ri Davina Michelle duhet të marrë pjesë në Contestën e Këngës në Eurovizion vitin e ardhshëm në emër të Holandës. Davina mbaron me një a. "Po dhe kështu?" Dhe kështu ajo mund të jetë transgjinore. Unë kam shpjeguar në disa artikuj (shembull këtu) se emrat që përfundojnë me a janë aplikuar shpesh për njerëzit transeksualë. Ne ishim tashmë [...]

Vazhdo leximin »

Pse luciferianizmi, magjia dhe transgje- demizmi bëhen të zakonshme

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Shkurt 2019 4 Comments
Pse luciferianizmi, magjia dhe transgje- demizmi bëhen të zakonshme

Dokumentari më poshtë jep një përmbledhje të arsyeshme të mirë se si Luciferianizmi është bërë rrjedhë dhe gjithnjë e më shumë po shtyhet në industrinë e filmit dhe muzikës, por gjithashtu në seri në Netflix. Do të ishte e dobishme gjithashtu të merret parasysh se si programimi subliminal punon në gjithçka që njerëzit mendojnë [...]

Vazhdo leximin »

Celine Dion NuNuNu 'linjë të re' transgender ("gjinore neutrale") linjë veshje e fëmijëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Shkurt 2019 6 Comments
Celine Dion NuNuNu 'linjë të re' transgender ("gjinore neutrale") linjë veshje e fëmijëve

Në videon e YouTube më poshtë mund të shihni Celin Dion transgjinor për linjën e saj të re të veshjeve transgjinore për fëmijët me mbishkrimin 'Rendi i Ri'. Nëse e shikoni atë film ju mund të shihni këtu dhe atje disa ndezje drite. Kjo është teknika e përshkruar shkurtimisht në artikullin tim të mëparshëm, në të cilin programimi subliminal është programuar në mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm. [...]

Vazhdo leximin »

Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Dhjetor 2018 26 Comments
Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

Po, fëmijë të dashur të tubave. Normal i ri është tani i parregullt ose duhet të themi se është normal normal i parregullt? 'Në pothuajse 900 shkolla në arsimin e mesëm dhe të mesëm profesional, mësuesit dhe nxënësit veshin të premten e purpurt purpurtë. Ata e bëjnë këtë me rastin e Purple të premten, një ditë e veprimit për barazinë e lezbikeve, homoseksualëve, biseksualëve, transeksualëve dhe interseksual studentët '[...]

Vazhdo leximin »

Propaganda transgjinore tani edhe në zgjedhjet e Miss Universe nëpërmjet Miss Spanja Angela Ponce

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Korrik 2018 3 Comments
Propaganda transgjinore tani edhe në zgjedhjet e Miss Universe nëpërmjet Miss Spanja Angela Ponce

Në të vërtetë, propaganda transgjinore vetëm filloi të spërkatet nga ekrani gjatë konkursit të këngës në Eurovizion me gruan me mjekër Conchita Wurst. Pas kësaj ne pamë gjithnjë e më shumë mesazhe që shfaqen, ku çdo ditë kishte diçka në lidhje me gjininë neutrale ose transgjinore në gazetë apo në media të tjera. Ju në të vërtetë mund të [...]

Vazhdo leximin »

Unaza e hundës transgjinore: pse është kjo?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Qershor 2018 7 Comments
Unaza e hundës transgjinore: pse është kjo?

Unë nuk e di nëse ju ndonjëherë vini re, por unë kam parë gjithnjë e më shumë djem dhe vajza kohët e fundit që ju nuk mund ta shihni nëse janë djem apo vajza. Unë personalisht kam vërejtur se shpesh shoh një unazë hundësh me një person të tillë; një unazë hunde përmes kockave të hundës (të tilla si [...]

Vazhdo leximin »

DWDD, VI, van der Gijp & Derksen dhe konvertimi i gazetarit VTM Boudewijn nga Spilbeeck në Bo

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shkurt 2018 10 Comments
DWDD, VI, van der Gijp & Derksen dhe konvertimi i gazetarit VTM Boudewijn nga Spilbeeck në Bo

Për një farë kohe unë kam bërë thirrje që tani të kemi hyrë në fazën 3 të procesit të transformimit të fazat totale 5 në të cilat bota duhet të shndërrohet në transhuman hermafrodit deri në fund të singularitetit; faza në të cilën njeriu dhe makina duhet të bashkohen. Emancipimi i grave, i ndjekur nga emancipimi i [...]

Vazhdo leximin »

"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" dhe diskutimin #MeToo

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Janar 2018 9 Comments
"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" dhe diskutimin #MeToo

"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" është një thënie shumë e dëgjuar. Geenstijl shkroi një artikull në 2012 me titullin 'Gratë janë kurvë. Të gjithë '. Në këtë artikull ata iu referuan një studimi të nxjerrë në pah nga kompania e tyre motër, de Telegraaf, nëpërmjet faqes së internetit vrouw.nl. Po, Geenstijl dhe De Telegraaf janë të dyja pjesë e [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër