Tag: transgjinor

Celine Dion NuNuNu 'linjë të re' transgender ("gjinore neutrale") linjë veshje e fëmijëve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Shkurt 2019 6 Comments
Celine Dion NuNuNu 'linjë të re' transgender ("gjinore neutrale") linjë veshje e fëmijëve

Në videon e YouTube më poshtë mund të shihni Celin Dion transgjinor për linjën e saj të re të veshjeve transgjinore për fëmijët me mbishkrimin 'Rendi i Ri'. Nëse e shikoni atë film ju mund të shihni këtu dhe atje disa ndezje drite. Kjo është teknika e përshkruar shkurtimisht në artikullin tim të mëparshëm, në të cilin programimi subliminal është programuar në mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm. [...]

Vazhdo leximin »

Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Dhjetor 2018 26 Comments
Normal i ri është i parregullt (ose anasjelltas?)

Po, fëmijë të dashur të tubave. Normal i ri është tani i parregullt ose duhet të themi se është normal normal i parregullt? 'Në pothuajse 900 shkolla në arsimin e mesëm dhe të mesëm profesional, mësuesit dhe nxënësit veshin të premten e purpurt purpurtë. Ata e bëjnë këtë me rastin e Purple të premten, një ditë e veprimit për barazinë e lezbikeve, homoseksualëve, biseksualëve, transeksualëve dhe interseksual studentët '[...]

Vazhdo leximin »

Propaganda transgjinore tani edhe në zgjedhjet e Miss Universe nëpërmjet Miss Spanja Angela Ponce

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Korrik 2018 3 Comments
Propaganda transgjinore tani edhe në zgjedhjet e Miss Universe nëpërmjet Miss Spanja Angela Ponce

Në të vërtetë, propaganda transgjinore vetëm filloi të spërkatet nga ekrani gjatë konkursit të këngës në Eurovizion me gruan me mjekër Conchita Wurst. Pas kësaj ne pamë gjithnjë e më shumë mesazhe që shfaqen, ku çdo ditë kishte diçka në lidhje me gjininë neutrale ose transgjinore në gazetë apo në media të tjera. Ju në të vërtetë mund të [...]

Vazhdo leximin »

Unaza e hundës transgjinore: pse është kjo?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Qershor 2018 7 Comments
Unaza e hundës transgjinore: pse është kjo?

Unë nuk e di nëse ju ndonjëherë vini re, por unë kam parë gjithnjë e më shumë djem dhe vajza kohët e fundit që ju nuk mund ta shihni nëse janë djem apo vajza. Unë personalisht kam vërejtur se shpesh shoh një unazë hundësh me një person të tillë; një unazë hunde përmes kockave të hundës (të tilla si [...]

Vazhdo leximin »

DWDD, VI, van der Gijp & Derksen dhe konvertimi i gazetarit VTM Boudewijn nga Spilbeeck në Bo

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shkurt 2018 10 Comments
DWDD, VI, van der Gijp & Derksen dhe konvertimi i gazetarit VTM Boudewijn nga Spilbeeck në Bo

Për një farë kohe unë kam bërë thirrje që tani të kemi hyrë në fazën 3 të procesit të transformimit të fazat totale 5 në të cilat bota duhet të shndërrohet në transhuman hermafrodit deri në fund të singularitetit; faza në të cilën njeriu dhe makina duhet të bashkohen. Emancipimi i grave, i ndjekur nga emancipimi i [...]

Vazhdo leximin »

"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" dhe diskutimin #MeToo

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Janar 2018 9 Comments
"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" dhe diskutimin #MeToo

"Të gjitha gratë janë kurvë, përveç nënës tënde" është një thënie shumë e dëgjuar. Geenstijl shkroi një artikull në 2012 me titullin 'Gratë janë kurvë. Të gjithë '. Në këtë artikull ata iu referuan një studimi të nxjerrë në pah nga kompania e tyre motër, de Telegraaf, nëpërmjet faqes së internetit vrouw.nl. Po, Geenstijl dhe De Telegraaf janë të dyja pjesë e [...]

Vazhdo leximin »

A do të jetë njeri biokompjuter programueshëm për shkencën?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 nëntor 2017 15 Comments
A do të jetë njeri biokompjuter programueshëm për shkencën?

Më parë, unë u referova në teknologjinë CISPR dhe thirrjen e shtetit holandez për të bërë eksperimente me embrionet ligjërisht të mundshme. Me këtë, Hollanda nuk duket se dëshiron të mbetet prapa në zhvillimin ndaj personit të programueshëm. Teknologjia CISPR në thelb do të thotë që çdo pjesë e ADN-së mund të zëvendësohet [...]

Vazhdo leximin »

Përhapja dhe shpifja e Martin Vrijland Jeroen Hoogeweij tani quhet Naomi Hoogeweij

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Shtator 2017 3 Comments
Përhapja dhe shpifja e Martin Vrijland Jeroen Hoogeweij tani quhet Naomi Hoogeweij

Jeroen Hoogeweij, burimi i të gjitha shpifjeve dhe shpifjeve që mund të gjenden në lidhje me Martin Vrijland në internet, kurrë nuk e ka fshehur identitetin e tij. Shumica e asaj që ende gjendet në internet në mesazhe të pabazuara vjen nga Jeroen dhe kishte si qëllim të qartë besueshmërinë e artikujve të [...]

Vazhdo leximin »

Propaganda për zhdukjen e regjistrimit gjinor

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 gusht 2017 45 Comments
Propaganda për zhdukjen e regjistrimit gjinor

'M / V'. Burrë apo grua. Dallimi kthehet në kaq shumë vende saqë është vështirë të dukshme. Është në pasaportën tuaj, në kartën tuaj të identitetit, me letra nga qeveria. Edhe kur mbledhni mbeturina të rënda, ndonjëherë duhet të plotësoni nëse jeni një burrë apo një grua. Kjo është e dukshme për shumicën e njerëzve. Një grup i mirë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër