Tag: vaksina

Hapi i parë është etiketimi, hapi i dytë është përjashtimi: butoni i vaksinimit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 nëntor 2019 23 Comments
Hapi i parë është etiketimi, hapi i dytë është përjashtimi: butoni i vaksinimit

'Ofruesit e kujdesit shëndetësor në Hollandë të cilët kanë pasur një goditje gripi në të vërtetë duhet të mbajnë një buton që e raporton atë. Kjo është ajo që beson kryetari Ted van Essen i fondacionit holandez të gripit (NIS). Do të ishte shumë siguruese për pacientët, thotë ai. " RTL News raporton sot. Në cilin regjim e kemi parë më parë këtë veshje të butonave? [...]

Vazhdo leximin »

Organizatat e kujdesit për fëmijët, të vendosur për të shtyrë drejt detyrimit të vaksinimit, kujdestaria e Berend Botërisë refuzon fëmijët

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Maj 2019 1 Comment
Organizatat e kujdesit për fëmijët, të vendosur për të shtyrë drejt detyrimit të vaksinimit, kujdestaria e Berend Botërisë refuzon fëmijët

"Kompania e Holandës së Veriut Berend Botje tashmë ka marrë një vendim: atje, fëmijët e pa vaksinuar po refuzohen. Kompania qartazi guxon të rrisë qafën e saj, sepse është e mundur që gjyqtari ta ndalë këtë, nëse prindërit e zemëruar do të ndërmarrin hapin në gjykatë. Por është gjithashtu e mundur që një gjykatës të thotë se është [...]

Vazhdo leximin »

"Mësuesi i shkollës së mesme të infektuar me fruthin" gjithnjë e më shumë shtyjnë drejt vaksinimeve të detyrueshme

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Prill 2019 7 Comments
"Mësuesi i shkollës së mesme të infektuar me fruthin" gjithnjë e më shumë shtyjnë drejt vaksinimeve të detyrueshme

Në të kaluarën sapo keni pasur fruthin dhe sëmundje të tjera me emra qesharakë, kështu që keni pasur një ditë të këndshme nga shkolla dhe shkuat në shtëpinë e nënës për t'u sëmurur. Në ditët e sotme shiringa duhet të futet dhe secili i jepet virusit paraprakisht për të ndërtuar rezistencë. Atëherë pse papritur mbijetoni, ndërsa [...]

Vazhdo leximin »

Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

paraqitur në SIMULIMI by në 2 Tetor 2018 4 Comments
Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

Edhe pse Elon Musk duket se është tërhequr pak dhe sipas mendimit tim raportet e tilla kanë për qëllim kryesisht për të rritur më shumë miliarda nëpërmjet tregtimit të brendshëm, pozicioni i tij si një shtytës i teknologjisë DARPA është ende i pavlerë i rëndësishëm. Jo vetëm që do të tregojë tregun Musk në ndërfaqen e trurit komerciale, nëpërmjet [...]

Vazhdo leximin »

A mund të përdoren teknikisht vaksinat për të përshtatur ADN-në tuaj?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Mars 2018 11 Comments
A mund të përdoren teknikisht vaksinat për të përshtatur ADN-në tuaj?

Ne nuk do të shohim nëse vaksinat në formën aktuale janë të këqija dhe nëse ato mund të shkaktojnë autizëm ose të përmbajnë toksina. Ne do të marrim një hipotezë teorike nën mikroskop duke pyetur: A mund të përdoren teknikisht teknikat e vaksinimit për të përshtatur ADN-në tuaj? Pastaj ne shikojmë [...]

Vazhdo leximin »

Edith Schippers dëshiron të vendosë më shumë presione psikologjike sociale për ju, në mënyrë që të vaksinoni fëmijët tuaj

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 nëntor 2016 8 Comments
Edith Schippers dëshiron të vendosë më shumë presione psikologjike sociale për ju, në mënyrë që të vaksinoni fëmijët tuaj

Ministri Edith Schippers, gruaja përgjegjëse për projekt-ligjin që bën të mundur paraprinë e askujt pa ndonjë hulumtim psikologjik dhe për të dhënë ilaçe; dhurimi automatik i organeve (ku pacienti mbahen gjallë dhe pa hequr organet anestetike) dhe gruaja nën shërbimin e së cilës pilula vetëvrasëse ka gjasa të bëhet një fakt, [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër