Tag: vaksinat

Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

paraqitur në SIMULIMI by në 2 Tetor 2018 4 Comments
Pse skynet, nanotech dhe vaksinat e Elon Musk do të kuptojnë Ascension

Edhe pse Elon Musk duket se është tërhequr pak dhe sipas mendimit tim raportet e tilla kanë për qëllim kryesisht për të rritur më shumë miliarda nëpërmjet tregtimit të brendshëm, pozicioni i tij si një shtytës i teknologjisë DARPA është ende i pavlerë i rëndësishëm. Jo vetëm që do të tregojë tregun Musk në ndërfaqen e trurit komerciale, nëpërmjet [...]

Vazhdo leximin »

A mund të përdoren teknikisht vaksinat për të përshtatur ADN-në tuaj?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Mars 2018 11 Comments
A mund të përdoren teknikisht vaksinat për të përshtatur ADN-në tuaj?

Ne nuk do të shohim nëse vaksinat në formën aktuale janë të këqija dhe nëse ato mund të shkaktojnë autizëm ose të përmbajnë toksina. Ne do të marrim një hipotezë teorike nën mikroskop duke pyetur: A mund të përdoren teknikisht teknikat e vaksinimit për të përshtatur ADN-në tuaj? Pastaj ne shikojmë [...]

Vazhdo leximin »

Mushkonjat që administrojnë vaksinimin janë e ardhmja

paraqitur në GEZONDHEID by në 9 Shkurt 2016 5 Comments
Mushkonjat që administrojnë vaksinimin janë e ardhmja

Është pothuajse e pamundur të mos besojnë se zikavirus përbën një kërcënim real për shëndetin publik. Mediat rrjedhë edhe një herë dëshmojnë se fuqia e përsëritjes nuk ju bën të besoni atë. Megjithatë, kjo është ndoshta një front për një gabim të vaksinimit të bërë në Brazil, ku gratë shtatzëna që 2015 [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër