Tag: verkiezingen

Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2019 4 Comments
Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

Si është e mundur? Në muajin 4, i gjithë Hollanda ka ndryshuar krejtësisht nga e drejta e votimit më të drejtën për PVDA të majtë! Mrekullitë nuk janë jashtë botës! Këtë mund ta quajmë "Efekti i zdrukthëtarit" ose thjesht të shohim se zgjedhjet janë mashtrim i pastër. Ne jemi dëshmitarë të mashtrimit zgjedhor këtu! Bëhet fjalë për shtyrjen e [...]

Vazhdo leximin »

Politika dhe media pooping mbi njerëzit me rezultate të rreme zgjedhjeve Zgjedhjet e BE (PVDA papritmas fiton)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Maj 2019 9 Comments
Politika dhe media pooping mbi njerëzit me rezultate të rreme zgjedhjeve Zgjedhjet e BE (PVDA papritmas fiton)

A ka ndonjë që mendon se si PVDA papritmas mund të fitojë nga blu? Ah, kjo natyrisht është për shkak të faktit se vetëm partitë e krahut të djathtë VVD dhe FvD (Mark Rutte dhe Thierry Baudet) kishin një debat të madh në TV! Kjo, natyrisht, varet nga votuesit që po kalojnë këtë debat [...]

Vazhdo leximin »

Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Maj 2019 6 Comments
Debati midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet dëshmon se nuk duhet të votoni

Vepra aktive (e njohur edhe si debat) e koordinuar nga Jeroen Pauw në Red Hat në Amsterdam midis Mark Rutte dhe Thierry Baudet ishte, sipas mendimit tim, prova e madhe që kemi të bëjmë me aktorët kryesorë. Aktorët kryesorë që mbyllin profesionalisht sytë. Në debat kemi parë dy krijues të mirë-trajnuar chat të cilët të dy [...]

Vazhdo leximin »

Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment
Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transeksual dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në faqen e internetit) [...]

Vazhdo leximin »

Ju duhet ta lexoni këtë në heshtje ka një mësim të vërtetë në jetë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Mars 2019 7 Comments
Ju duhet ta lexoni këtë në heshtje ka një mësim të vërtetë në jetë

Ne do të flasim për politikën sot: demokracinë. Është koha që njerëzit të fillojnë të shohin se demokracia nuk ekziston. Është një farsë; një mashtrim i aktorëve të trajnuar mirë; këmbët dhe maskat në të njëjtën fytyrë që mbajnë vetëm pamjen e demokracisë. Çfarë bëjnë tashmë vendet perëndimore [...]

Vazhdo leximin »

Propaganda e gënjeshtërt e mediave rreth Venezuelës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Shkurt 2019 8 Comments
Propaganda e gënjeshtërt e mediave rreth Venezuelës

Ka ende fise të tëra që shikojnë lajmet e NOS dhe nuk e vënë në dyshim vërtetësinë e këtij lajmi. Propaganda po bëhet gjithnjë e më shumë në nivelin e kopshtit dhe është - siç mund të thoni - shumë e lehtë për të shpuar. Mediat kryesore, megjithatë, mbështeten në lajmet e tyre të rreme [...]

Vazhdo leximin »

Martin Vrijland demaskoi grupin SCL përpara se The New York Times ta bënte këtë në lidhje me ndikimin e zgjedhjeve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Mars 2018 8 Comments
Martin Vrijland demaskoi grupin SCL përpara se The New York Times ta bënte këtë në lidhje me ndikimin e zgjedhjeve

Papritmas, pati një raport javën e kaluar në lidhje me rrjedhjen e të dhënave nga Facebook në Grupin SCL dhe Cambridge Analytica. Në 24 qershor 2016, megjithatë, Martin Vrijland shkruajti një artikull të titulluar "Laboratorët e Komunikimit Strategjik (SCL Group)" pas referendumit të BREXIT? Ishte tashmë e qartë se organizata të tilla po ndikonin në zgjedhje! Ata shfaqeshin hapur [...]

Vazhdo leximin »

Sapuni i debatit elektoral në zgjedhjet komunale në Bar: Thierry Baudet dhe aktorët e tjerë në avull

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Shkurt 2018 11 Comments
Sapuni i debatit elektoral në zgjedhjet komunale në Bar: Thierry Baudet dhe aktorët e tjerë në avull

Shpeshherë është përmendur këtu në faqe se politikanët janë vetëm aktorë që kryejnë një lojë për t'ju dhënë iluzionin e zgjedhjes. Thierry Baudet ishte rrjeti i ri i sigurisë për mendimtarët kritik; të stërvitur mirë dhe të nisur nga instituti i vetë Clingendael i familjes mbretërore. Për çdo ngjyrë, erë dhe shije në shoqëri [...]

Vazhdo leximin »

Thierry Baudet është klloun i cili duhet të mendojë në mënyrë kritike rreth qafës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Janar 2018 13 Comments
Thierry Baudet është klloun i cili duhet të mendojë në mënyrë kritike rreth qafës

Nëse ndiqni shfaqjet e Thierry Baudet, atëherë duket se ka një dozë të madhe sinqeriteti që shumë do të vlerësojnë. Kritikat e tij shpesh janë brisk të mprehta dhe stili i tij do të apelojë për shumë. Sigurisht që do të ketë edhe disa që do të gjejnë atë një djalë richelouse ngritur mbi kalë, por ai gjithashtu e bën atë të mirë [...]

Vazhdo leximin »

Rezultatet zgjedhore të iluzionit të quajtur 'demokraci': VVD 33 vende

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Mars 2017 15 Comments
Rezultatet zgjedhore të iluzionit të quajtur 'demokraci': VVD 33 vende

Presidenti është zgjedhur, nuk është zgjedhur, është një deklaratë e mirënjohur nga Franklin D. Roosevelt. Mund të themi gjithashtu: Qeveritë nuk zgjidhen, por zgjidhen. Rezultatet e zgjedhjeve tregojnë se VVD Mark Rutte ka arritur numrin e shquar të vendeve të 33. Ju duhet të jeni një mendimtar i konspiracionit për të parë një numër masonik, por ju mund të [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër