Etiketa: realiteti virtual

Magic Leap një investim i Google përziejnë iluzionin dhe realitetin

paraqitur në FILOZOFIK by në 26 Tetor 2015 2 Comments
Magic Leap një investim i Google përziejnë iluzionin dhe realitetin

Javën e kaluar diskutova mundësinë e jetesës në një botë virtuale, ku bëra një referencë për vëzhgimet shkencore, të tilla si përshkrimi i universit me teorinë e vargut (teoria e vargut) që sillet sipas kodit kompjuterik (shih këtu). Unë gjithashtu diskutova mundësinë e një simulimi brenda një simulimi. Kjo kuptohet më mirë nga [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër