Tag: çfarë

Mësoni se çfarë të bëni dhe çfarë të bëni në mbylljen e ardhshme të koronavirusit

paraqitur në LIBR SHTES, ANALIZA E LAJME by në 20 Mars 2020 19 Comments
Mësoni se çfarë të bëni dhe çfarë të bëni në mbylljen e ardhshme të koronavirusit

Kryebashkiaku i Amsterdamit, Femke Halsema la të kuptohet dje se një bllokim i plotë për Amsterdamin do të vijë si befasi. Më 18 Mars, De Telegraaf raportoi se policia tashmë po përgatitet për një mbyllje të plotë. Raporti në Telegraaf mbrëmë se epidemia e gripit gjithashtu është rikthyer, duket se thotë se problemi tani është […]

Vazhdo leximin »

Si të merreni me masat e koronavirusit (bllokimi): këshilla praktike

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Mars 2020 18 Comments
Si të merreni me masat e koronavirusit (bllokimi): këshilla praktike

Ditët e kaluara unë jam përmbytur me pyetje në lidhje me shpërthimin e koronavirusit. Farë dua të bëj? Si t’i trajtoj të gjitha masat? Preparationsfarë përgatitjesh bëj që gjithçka të vijë? Kam lajme pozitive. Lajmi pozitiv është se është e qartë se gjithnjë e më shumë njerëz e kuptojnë se po luhen […]

Vazhdo leximin »

Është urgjentisht e nevojshme të ndërmerren veprime tani!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Shkurt 2018 11 Comments
Është urgjentisht e nevojshme të ndërmerren veprime tani!

"Çfarë mund të bëjmë të gjithë ne kundër të gjitha planeve të këqija?" Ishte një pyetje që u përmend në komentet këtë javë. Shumë njerëz tani do të kuptojnë se ne nuk duhet të presim politikë. Të tjerë shohin se shumë është e gabuar, por nuk duan të rrezikojnë [...]

Vazhdo leximin »

Cila është matrica dhe pse është e dobishme të shohësh përmes saj?

paraqitur në FILOZOFIK by në 3 Qershor 2015 3 Comments
Cila është matrica dhe pse është e dobishme të shohësh përmes saj?

Një citim i njohur nga Morpheus nga filmi 'The Matrix' është: "Matrix është një sistem, Neo. Ky sistem është armiku ynë. Por kur jeni brenda, ju shikoni rreth, çfarë po shihni? Biznesmenë, mësues, avokatë, marangozë. Mendjet e njerëzve që po përpiqemi të shpëtojmë. Por derisa të bëjmë, këta njerëz janë [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër