Tag: Perëndia

Teoria e simulimit për studentët e avancuar

paraqitur në SIMULIMI by në 1 Shtator 2018 6 Comments
Teoria e simulimit për studentët e avancuar

Gjithnjë e më shumë shkencëtarë po fillojnë të thonë se universi ynë është simulim. Muzika e mirënjohur Muse është gjithashtu e fokusuar fort në këtë temë me albumin e saj të fundit. Dhe kur diçka fillon të bëhet rrjedhë, shumë kërkues të së vërtetës fillojnë shpejt të bëhen dyshues. Përfundimi im është se personi zgjim duhet të bëhet i vetëdijshëm për [...]

Vazhdo leximin »

"E kam kërkuar universin" prirje

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 gusht 2018 5 Comments
"E kam kërkuar universin" prirje

Ju dëgjoni atë gjithnjë e më shumë njerëz thonë: "Unë kam kërkuar universin". Nga vjen kjo prirje? Joost mund të dijë, por është një lloj hype. Njeriu modern me sa duket beson në një lloj fuqie hyjnore të universit. Shumica e popullsisë holandeze, megjithatë, besojnë në teorinë e evolucionit dhe në atë [...]

Vazhdo leximin »

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Sidomos nga këndi i atyre që me botëkuptimit të krishterë apo islam unë shpesh merrni pyetjen: në qoftë se ju mendoni se gjithësia ka krijuar një simulim Luciferiane, i cili më pas krijoi Luciferin dhe si në lidhje me këto demonëve djinns, Archons? Unë do të doja të sqaroj këtë në këtë artikull dhe unë gjithashtu do të [...]

Vazhdo leximin »

Jezusi është shpëtimtari i gjithsecilit që ia dorëzon Atij! Apo Islami është e vetmja mënyrë e vërtetë?

Jezusi është shpëtimtari i gjithsecilit që ia dorëzon Atij! Apo Islami është e vetmja mënyrë e vërtetë?

U dërgova sot një artikull rreth traumatizimit të fëmijëve të vegjël dhe foshnjave që operoheshin deri në 80 të viteve pa narkozë, sepse sistemi nervor ende nuk ishte zhvilluar. Unë rekomandoj që ta lexoni këtë artikull para se të vazhdoni këtu. Në fakt, ka të bëjë me traumën. Trauma e parë [...]

Vazhdo leximin »

Tani që ne e dimë se çfarë është problemi, cila është zgjidhja?

paraqitur në NADENKERTJES, ANALIZA E LAJME by në 7 Dhjetor 2017 21 Comments
Tani që ne e dimë se çfarë është problemi, cila është zgjidhja?

Nëse keni qenë në këtë faqe për një kohë më të gjatë, ju mund të keni ardhur në përfundim se një numër i gjërave në botë nuk janë të drejta. Ju mund të keni zbuluar se lajmet shpesh bëhen dhe se termi "lajm i rremë" është krijuar për të marrë një monopol për atë që [...]

Vazhdo leximin »

Çështja kryesore e fesë: Kush është Perëndia i vërtetë dhe kush është Satani?

paraqitur në FILOZOFIK by në 14 Dhjetor 2015 12 Comments
Çështja kryesore e fesë: Kush është Perëndia i vërtetë dhe kush është Satani?

Në shumë reagime nga lexuesit pyetet se pse flas aq shumë për djallin? Nëse ka një Satan, a duhet të ketë edhe një Perëndi? Për lexuesit që janë vetëm në këtë faqe interneti këto do të jenë tërësisht pyetje absurde. Në përvojën e tyre nuk ka ndoshta ndonjë zot dhe gjithçka është [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër