Artikujt e fundit

A shihni çdo ditë TV, seri apo film? Pastaj ju jeni me kohë të plotë nën hipnozë dhe jo serioz

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Janar 2019 7 Comments
A shihni çdo ditë TV, seri apo film? Pastaj ju jeni me kohë të plotë nën hipnozë dhe jo serioz

Është përshkruar aq shpesh këtu në këtë faqe interneti dhe janë bërë përpjekje të pafundme për ta shpjeguar atë, por sot ne hapim edhe një herë me një deklaratë të qartë: A po shikoni çdo ditë TV, seri apo film? Pastaj ju jeni me kohë të plotë nën hipnozë dhe jo serioz. A ndiheni të sulmuar tani? [...]

Vazhdo leximin »

George van Houts, joshësit, fshehur asgjë nga banka apo placebo për kritikët?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 29 Janar 2019 10 Comments
George van Houts, joshësit, fshehur asgjë nga banka apo placebo për kritikët?

Çfarë është një performancë më e mirë që George van Houts dhe grupi i tij i teatrit kanë kryer të gjitha nga joshësit. Ekziston edhe një këshill kërkimor i krijuar në përgjigje të shfaqjes 'Asgjë për të fshehur'! Në 17 Janar, raporti 'Paraja dhe Borxhi: roli publik i bankave' u prezantua në Hagë nga WRR (Këshilli Shkencor [...]

Vazhdo leximin »

Tashmë shumë e shkruar për Trumanshowin e 'realitetit' ditor

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Janar 2019 4 Comments
Tashmë shumë e shkruar për Trumanshowin e 'realitetit' ditor

Gjatë një dite të tillë si përkujtimi ndërkombëtar i holokaustit të djeshëm, do të zbuloni përsëri se sa e lehtë mund të manipulohet njerëzimi me një realitet të rremë, thjesht sepse pjesa më e madhe e popullsisë nuk e shqetëson thellësisht historinë dhe për shkak se shumica thjesht beson se qeveritë dhe mediat [...]

Vazhdo leximin »

Ein People Ein Reich Ein Führer apo vetëm BE?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 24 Janar 2019 3 Comments
Ein People Ein Reich Ein Führer apo vetëm BE?

Himni Evropian është pjesë e simfonisë së nëntë që u kompozua në 1823 nga Ludwig van Beethoven. Zyrtarisht është një pjesë thjesht muzikore instrumentale, por disa përpjekje janë bërë për të vënë fjalë të përshtatshme. Dhe në rastin e himnit evropian, këto fjalë duket se janë konsideruar shumë mirë. Kënga është kryesisht për unitetin, [...]

Vazhdo leximin »

Ndryshimi i regjimit në Venezuelë nën drejtimin e SHBA pas popullatës së uritur

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Janar 2019 13 Comments
Ndryshimi i regjimit në Venezuelë nën drejtimin e SHBA pas popullatës së uritur

Është koha përsëri. Ne kemi një ndryshim tjetër të regjimit të drejtuar nga SHBA! Natyrisht të gjithë ne dëgjuam përmes mediave se çfarë është një udhëheqës i tmerrshëm presidenti venezuelas Maduro, sepse ai i ka zhytur njerëzit në varfëri të plotë. Ajo që ne nuk dëgjojmë është se është e gjitha [...]

Vazhdo leximin »

Aplikacioni kinez i paralajmëron njerëzit me borxhe në zonën tënde

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 23 Janar 2019 9 Comments
Aplikacioni kinez i paralajmëron njerëzit me borxhe në zonën tënde

Ne tashmë kishim sistemin e kredive të Sesamit në Kinë; një sistem pikësh që shpërblen njerëzit nëse ata, për shembull, vullnetarë dhe ndëshkojnë nëse bëjnë shkelje. Përveç kësaj, ky sistem siguron që kreditë tuaja ndikohen negativisht duke u marrë me njerëz me një rezultat më të ulët dhe pozitiv me njerëzit me një rezultat të mirë. Kush e Zi [...]

Vazhdo leximin »

Lajmet e zakonshme kanë qenë lajme të rreme për dekada, por ne jemi aq të përdorur për atë që ne nuk e njohim atë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Janar 2019 7 Comments
Lajmet e zakonshme kanë qenë lajme të rreme për dekada, por ne jemi aq të përdorur për atë që ne nuk e njohim atë

Këtu në faqen e internetit është treguar rregullisht se si mediat lanë lajme të rreme. Shembuj kanë mbetur nga, për shembull, demonstrata të organizuara, ku grupet e majtë dhe të djathtë punojnë me audiencat e pajtuara dhe trazirat janë vepruar fjalë për fjalë përpara kamerës. Vloggersrel Zaanse ishte asgjë më shumë se një live [...]

Vazhdo leximin »

Është fëminore e thjeshtë të parashikohet e ardhmja nëse shihni përmes shkrimit: të bëhet një Nostradamus

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Janar 2019 6 Comments
Është fëminore e thjeshtë të parashikohet e ardhmja nëse shihni përmes shkrimit: të bëhet një Nostradamus

Megjithëse parashikimi i së ardhmes duket të jetë diçka për njerëzit si Nostradamus me shumë njohuri të astrologjisë, pothuajse të gjithë mund të parashikojnë të ardhmen pasi të shihni se si funksionon "loja". Për të filluar, tani është mjaft e vështirë për të filtruar të vërtetën e dëngla, sepse ajo është [...]

Vazhdo leximin »

Fundi i parashikuar i Brexit në sytë e pas mosmarrëveshjes së Dhomës Britanike të Komuneve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Janar 2019 19 Comments
Fundi i parashikuar i Brexit në sytë e pas mosmarrëveshjes së Dhomës Britanike të Komuneve

Siç është parashikuar këtu që nga fillimi, Brexit ndoshta nuk do të shkojë deri tani që Shtëpia e Brendshme Britanike e ka hedhur poshtë marrëveshjen nga Theresa May. Ishte tashmë e qartë se Brexit u kthye që përfundimisht të lidhë grupin e kritikëve në shoqëri me anti-BE dhe anti-globalizim, siç është kjo në [...]

Vazhdo leximin »

Friesland do të ndahet nga BE: meitsje Fryslân wer grut!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Janar 2019 8 Comments
Friesland do të ndahet nga BE: meitsje Fryslân wer grut!

Ishte e natyrshme të arrinte. Frizianët nuk janë holandezë të vërtetë. Është një popull i veçantë me kulturën dhe gjuhën e tyre. Ata në fakt kanë rrënjët e tyre diku tjetër dhe vetëm për shkak se baza origjinale e tyre në shtëpi u mbyt si Atlantida, ata duhej të vendoseshin në zonën e moçalit në Holandën Veriore. Linjat e furnizimit të tyre [...]

Vazhdo leximin »

Leja e AVG

Nga 25 Maj 2018 ne duhet t'ju informojmë për rregulloret e reja të BE-së në lidhje me Rregulloren e Përgjithshme të Mbrojtjes së të Dhënave (AVG). Lexoni deklaratën e privatësisë dhe futni ose rregulloni cilësimet tuaja të lejes.

Deklarata e privatësisë | afër
Cilësimet

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër