Bitcoin

A është 2018 viti i futjes së SDR të monedhës botërore të lidhur me valutën e krippit?

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 12 Dhjetor 2017 11 Comments
A është 2018 viti i futjes së SDR të monedhës botërore të lidhur me valutën e krippit?

Më parë këtë javë kam botuar në Facebook faqen e parë të revistës The Economist nga 1988. Ajo tregon një phenix që ngre veten në djegien e para letre. Rreth qafës së Fenix ​​është një monedhë e artë e dukshme që është shumë e ngjashme me bitcoin-in e kriptografisë. Në këtë monedhë ne shohim [...]

Vazhdo leximin »

Si bitcoin dhe të tjerët do të jenë të lidhura me të Drejtat e Posaçme të Vizatimit (SDR) të FMN-së nëpërmjet ACChain

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 9 Dhjetor 2017 16 Comments
Si bitcoin dhe të tjerët do të jenë të lidhura me të Drejtat e Posaçme të Vizatimit (SDR) të FMN-së nëpërmjet ACChain

Ndërsa të gjithë është e përqendruar tani në Bitcoin për të fituar para të shpejtë nëpërmjet monedhës kripto, i kripto-hype duket në fakt të jetë në radhë të parë të minojë sistemin monetar nën përshtypjen se kripto monedhën nuk është nën kthetrat e bankave të mëdha dhe FMN . Ajo do të jetë një monedhë nga një anonim [...]

Vazhdo leximin »

Pse asnjë vend në botë nuk ankohet për konsumin e pafund të energjisë të Bitcoin

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 30 nëntor 2017 17 Comments
Pse asnjë vend në botë nuk ankohet për konsumin e pafund të energjisë të Bitcoin

Cryptocurrency si (në veçanti) bitcoin përdorin shumë energji elektrike! Kjo është aq shumë sa që tejkalon konsumin e energjisë të të gjitha vendeve. Miniera e Bitcoin përdor më shumë fuqi sesa vende të tilla si Irlanda dhe Nigeria. Në 28 nëntor, uebfaqja Naturalnews.com erdhi me konsumin e energjisë së bitcoin në krahasim me të gjitha vendet e botës (shih këtu). Në [...]

Vazhdo leximin »

Çfarë ka Bitcoin lidhur me 'singularitetin' dhe bashkimin me AI?

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 28 nëntor 2017 15 Comments
Çfarë ka Bitcoin lidhur me 'singularitetin' dhe bashkimin me AI?

Kur ju së pari shkoni në fenomenin e "bitcoins", ju vijnë në një analizë të thjeshtë si kam dhënë në këtë artikull. Kjo mund të japë një ndjenjë themelore se çfarë është bitcoin ose cryptocurrency, por në fakt kjo ishte një përfaqësim shumë i thjeshtë i realitetit. Cryptocurrency është më shumë dhe ka gjithçka për [...]

Vazhdo leximin »

A janë Bitcoin dhe 'Big Data' ari i ri apo vaj i ri?

paraqitur në Bitcoin, ANALIZA E LAJME by në 27 nëntor 2017 8 Comments
A janë Bitcoin dhe 'Big Data' ari i ri apo vaj i ri?

Bitcoin është përdorur kryesisht në vitet e para nga njerëzit që dëshironin të japin drogë e tyre si anonim dhe me postë në shtëpi. Ata që filloi me të dhe 7 vjet 10 euro bitcoints harruar të thith, tani mund të jetë e bitcoinmiljonairs parë. Nëse ju vetëm 2010 10 euro për [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër