ANALIZA E LAJME

Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Tetor 2019 2 Comments
Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

Rebelimi i zhdukjes dhe demonstruesit e klimës në të vërtetë ju bëjnë thirrje të trokitni edhe më shumë para përmes prezantimit të një sistemi global të taksave. Aty ku në Kinë dhe Indi nuk marrin pjesë në çmenduritë klimatike dhe termocentralet e qymyrit të Kinës tokën që 3x gjeneron më shumë energji elektrike sesa tërë prodhimi i energjisë elektrike i […]

Vazhdo leximin »

Drejtoresha e rebelimit të zhdukjes Margaret Klein Salamon: "Hapi tjetër është të pretendosh se e vërteta është e vërtetë"

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 10 Tetor 2019 5 Comments
Drejtoresha e rebelimit të zhdukjes Margaret Klein Salamon: "Hapi tjetër është të pretendosh se e vërteta është e vërtetë"

Pas rebelimit të zhdukjes ekziston një organizatë profesionale pasi ne e njohim atë nga revolucionet me ngjyra që CIA ka përdorur me dekada për të shkarkuar "diktatorët" dhe instalimin e versionit amerikan të demokracisë. Shtë një metodë e 'demonstratave paqësore' në një humor festiv ditën-mbretërore me shumë muzikë dhe takime simpatike evokuese, ku […]

Vazhdo leximin »

Siria ofenduese turke një pararojë për Evropën

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Tetor 2019 1 Comment
Siria ofenduese turke një pararojë për Evropën

Ishte pak qesharake se si reaguan politikanët Hollandezë dje për sulmin turk në Sirinë Veriore. Kishte qenë në shtypin ndërkombëtar për ditë që Turqia kishte nënshkruar një marrëveshje me SH.B.A. dhe që Trump kishte tërhequr trupat e saj për t’i dhënë rrugë sulmit turk. 'Mustardë pas ngrënies' […]

Vazhdo leximin »

Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 8 Tetor 2019 1 Comment
Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

Oh mirë, ju nuk keni pse t'i tregoni kujtdo që është pak i mbërthyer në media dhe lojëra politike. Protestat e rebelimit të zhdukjes, për të cilat nuk është lëshuar asnjë licencë, janë mposhtur mjeshtërisht nga ekuipazhet e kamerave të mediave dhe arrestimet nuk janë gjë tjetër veçse një shfaqje kamerash. Litershtë fjalë për fjalë një pjesë e vogël […]

Vazhdo leximin »

Marka 'e drejtë' dhe strategjia e planifikuar me kujdes e stigmës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Tetor 2019 4 Comments
Marka 'e drejtë' dhe strategjia e planifikuar me kujdes e stigmës

Bandat e rrezikshme me motor kriminelë që vrisnin të gjithë, Mocro Mafia, sulme ndaj Parool dhe Telegraaf (të paktën, imazhet duhet të na bëjnë të besojmë). "Nga BE dhe anti-globalizimi" përkundrejt "gazit të plotë më tej drejt centralizimit". Dënuesit e klimës përkundrejt 'ne do të futemi brenda tij brenda viteve 12'. Nacionalistët kundër Islamizmit. Besimtarët e mediave përkundrejt akuzuesve të lajmeve të rreme. Ne jemi dëshmitarë të […]

Vazhdo leximin »

Stigma e 'mohuesve të klimës' është e lidhur me teoritë e konspiracionit, politikën e krahut të djathtë dhe ndjenjën e zorrëve

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 1 Tetor 2019 15 Comments
Stigma e 'mohuesve të klimës' është e lidhur me teoritë e konspiracionit, politikën e krahut të djathtë dhe ndjenjën e zorrëve

Historia e "ngrohjes globale" është një lojë e konstruktuar me shumë kujdes, në të cilën politika, media dhe figura të shquara luajnë një rol udhëheqës. Nuk mund të mohohet që media dhe politika kanë lidhur lëvizjet politike të krahut të djathtë me stigma 'mohuesit' (mohuesit) dhe mbështetësit e teorisë së konspiracionit. Ne e quajmë këtë "ndërtim i një marke" ose "markë". Kjo […]

Vazhdo leximin »

Kritikët e Greta Thunberg janë frikacakë jo-miqësorë të falimentuar nga ana morale e fëmijës-frikacakë: fundi i arsyes

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 30 Shtator 2019 5 Comments
Kritikët e Greta Thunberg janë frikacakë jo-miqësorë të falimentuar nga ana morale e fëmijës-frikacakë: fundi i arsyes

Historia e Greta Thunberg po bëhet më e qartë dhe më e qartë një mënyrë për të eleminuar çdo lloj kritike mbi bazën e arsyes, por mbi bazën e ndjenjës së zorrëve. Këtë fundjavë postova një mesazh në afatin tim privat në Facebook dhe u informova se postimi im ishte shumë përtej kufijve të sjelljes së pranueshme. Dhe […]

Vazhdo leximin »

Tekst për të folur (TTS) dhe hologramë të gjallë me Microsoft Hololens 2

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Shtator 2019 4 Comments
Tekst për të folur (TTS) dhe hologramë të gjallë me Microsoft Hololens 2

Shumë njerëz ende mund të jenë skeptikë për idenë se ne mund të jetojmë në botë virtuale në të ardhmen. Aty ku ende përdorim kanalet tona të hyrjes me bandë të ngadaltë për trurin tonë, siç janë sytë, veshët, hunda, gjuha, prekja dhe të ngjashme me to, BCI (Brain Computer Interface) nga Neuralink (një nga kompanitë Elon Musk) do të jetë tashmë në [ ...]

Vazhdo leximin »

Papa Françesku thërret udhëheqësit botërorë në Vatikan në 14 në maj 2020 për paktin global

paraqitur në SIMULIMI, Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 26 Shtator 2019 10 Comments
Papa Françesku thërret udhëheqësit botërorë në Vatikan në 14 në maj 2020 për paktin global

Papa Françesku, Jezuit Saint Nicholas pa mjekër ngjitëse, zëvendës i Jezu Krishtit në tokë, u bëri thirrje 2 të gjithë udhëheqësve botërorë javë më parë të vijnë në Vatikan në 14 në maj 2020 për një 'Pakt Global' (një marrëveshje globale). Janë dy çështje të rëndësishme në rendin e ditës për këtë takim ku të gjithë duhet të vijnë. E para është […]

Vazhdo leximin »

"Realiteti ndërsa e perceptojmë" libri Martin Vrijland tani në dispozicion

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Shtator 2019 4 Comments
"Realiteti ndërsa e perceptojmë" libri Martin Vrijland tani në dispozicion

Vitet e fundit shpesh më kanë pyetur pse nuk po botoj një libër. Unë e dija që libri do të vinte, por fotografia ishte akoma duke u formuar. Ndoshta kjo është përshkruar më së miri si duke pritur për përfundimin e shkarkimit të një skedari në […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër