DASHURIA

Gjarpri, Kundalini, Eva, dashuria dhe ndriçimi

paraqitur në DASHURIA by në 6 Janar 2016 11 Comments
Gjarpri, Kundalini, Eva, dashuria dhe ndriçimi

Për një kuptim të mirë të këtij artikulli është e dobishme që të keni disa njohuri fetare. Për shembull, është e dobishme të njohësh historinë e krijimit nga Bibla. Historia e Adamit dhe Evës vjen këtu në një dritë krejtësisht të ndryshme dhe duket të jetë më shumë se vetëm një mit fetar nga [...]

Vazhdo leximin »

Dashuria, ngatërrimi kuantik me origjinalin tonë në burimin hyjnor

paraqitur në DASHURIA by në 9 Prill 2015 7 Comments
Dashuria, ngatërrimi kuantik me origjinalin tonë në burimin hyjnor

Ka disa shkrime në Bibël. Është një përmbledhje e librave nga të cilët gjithnjë e më shumë njerëz po fillojnë të kuptojnë se ne mund ta krahasojmë këtë me lajmin e sotëm; në kuptimin që të gjitha lajmet tona janë të përcaktuara nga agjencitë e mëdha të lajmeve. Kështu, të gjitha librat biblik redaktohen nga një bllok pushteti. Sigurisht [...]

Vazhdo leximin »

Lumturia, frika dhe lidhja e dashurisë

paraqitur në DASHURIA by në 4 Prill 2015 3 Comments
Lumturia, frika dhe lidhja e dashurisë

Njeriu vazhdimisht duket të jetë në kërkim të lumturisë, por gjithmonë duket i pangopur në atë lumturi. Nëse bie në dashuri me veshët tanë, ndihemi të lumtur, por frika e humbjes është po zhvillohet gjithashtu. Nëse ne kemi fituar vetëm një shumë të holla dhe mund të blej një makinë të mirë, atëherë [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër