KONTROLLI I VDEKJES DHE SOULIT

Diskutimi: 'A është DMT mirë për ju apo jo?' Ky njeri papritmas pa simulimin

Diskutimi: 'A është DMT mirë për ju apo jo?' Ky njeri papritmas pa simulimin

Edhe pse në artikullin tim të mëparshëm në DMT, substanca të përfshira në extractions rrënjë-si si ayahuasca dhe iboga, kanë treguar se ju akorduar transmetues funksionalitetin në kodin Saturn, duket se ka sinjale të depërtoj nga njerëzit që gjërat aktuale zbuluese fillojnë të shohin përmes përdorimit DMT. [...]

Vazhdo leximin »

A mund ta kontrollojmë rezultatin e këtij simulimi?

A mund ta kontrollojmë rezultatin e këtij simulimi?

Edhe pse unë kam një moshë shumë të re tashmë e kishte pasur për të bërë nuk besoj se një Perëndi të dashur, por sidomos u kthye në frikë, ajo magjeps mua se si miliarda njerëz janë të preokupuar me sistemin e tyre të besimit dhe le të përcaktojnë të gjithë jetën e tyre përmes. Tani jo vetëm është besimi në Zot, Allahu, Jezusi, [...]

Vazhdo leximin »

AJAHASKA Efekte si DMT dhe funksioni i gjëndrës pineale

paraqitur në KONTROLLI I VDEKJES DHE SOULIT by në 6 gusht 2018 5 Comments
AJAHASKA Efekte si DMT dhe funksioni i gjëndrës pineale

Unë jam sugjeruar rregullisht të provoni një substancë të ngjashme me DMT në formë ayahuasca ose agjentë të tjerë që përmbajnë DMT. Duket se kjo substancë aktivizon gjëndrën pineale, duke shkaktuar një lloj përvoje pranë vdekjes dhe duke pasur të gjitha llojet e përvojave të trupit. Tani unë kam provuar disa barna në [...]

Vazhdo leximin »

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Kush e krijoi Luciferin dhe cilat janë demonët, xhinnët apo arkonët në modelin e simulimit?

Sidomos nga këndi i atyre që me botëkuptimit të krishterë apo islam unë shpesh merrni pyetjen: në qoftë se ju mendoni se gjithësia ka krijuar një simulim Luciferiane, i cili më pas krijoi Luciferin dhe si në lidhje me këto demonëve djinns, Archons? Unë do të doja të sqaroj këtë në këtë artikull dhe unë gjithashtu do të [...]

Vazhdo leximin »

A përdor teknikën e ankorimit të Google për Aurgmented Reality (AR) teoria se universi është një simulim?

A përdor teknikën e ankorimit të Google për Aurgmented Reality (AR) teoria se universi është një simulim?

Pasi kam shkruar disa artikuj rreth konceptit që ju dhe unë jetojmë në një realitet virtual, shumë reaksione tregojnë se lexuesit janë mjaft të tronditur. Sepse unë kam argumentuar se parimi i "ngatërresës kuantike" është një fenomen i domosdoshëm që minon teorinë e lokalitetit të Ajnshtajnit dhe gjithashtu shpejtësinë e dritës (si një kufizim fizik fizik), [...]

Vazhdo leximin »

Gjithnjë e më shumë njerëz po fillojnë të shohin se ne jetojmë në një simulim: kjo është arsyeja pse

paraqitur në SIMULIMI, KONTROLLI I VDEKJES DHE SOULIT by në 3 gusht 2018 9 Comments
Gjithnjë e më shumë njerëz po fillojnë të shohin se ne jetojmë në një simulim: kjo është arsyeja pse

Rizwan ("Riz") Virk është një sipërmarrës i suksesshëm, investitor, autor bestselling, pionier në industrinë e videove dhe prodhuesin e pavarur të filmit. Përmes përvojës së tij në video-lojërat online dhe studimet e tij, ndër të tjera, fizikës kuantike dhe rrymave fetare, ai arriti në përfundimin se është shumë e mundshme që ne jetojmë në një lojë multiplayer realiteti virtual. [...]

Vazhdo leximin »

Çfarë mund të bëjmë për të zgjidhur problemet tona? Veprim drithërues në distancë!

Çfarë mund të bëjmë për të zgjidhur problemet tona? Veprim drithërues në distancë!

Videot më poshtë ofrojnë një pasqyrë të vogël në konceptin e ngatërresës kuantike. Përkthimi në anglisht i kësaj është entanglimi kuantik. Nëse e shikoni videon më poshtë mund të merrni pak ndjenjë për atë që do të thotë termi. Termi ngatërresë kuantike është e dobishme për të kuptuar, sepse sipas mendimit tim ai thotë shumë për ekzistencën tonë. Në artikullin tim të mëparshëm kam [...]

Vazhdo leximin »

Universi është një simulim: të gjitha fetë, çdo sistem besimi është mashtrim

Universi është një simulim: të gjitha fetë, çdo sistem besimi është mashtrim

A e dini se çdo gjë që ju perceptoni materializohet vetëm kur ajo është vërejtur? Kjo tregon një eksperiment thuajse një shekullor të quajtur eksperiment i dyfishtë (hapja e dyfishtë). Fizikanët kuantikë në mbarë botën e kanë kryer këtë eksperiment qindra herë, sepse ajo çoi në kaq shumë mosbesim dhe në të njëjtën kohë në një habi të tillë të madhe. Është një zbulim që [...]

Vazhdo leximin »

Imazhet e Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) dhe garën e kartonave të Geert Wilders

Imazhet e Profetit Muhamed (paqja qoftë mbi të) dhe garën e kartonave të Geert Wilders

Ai goditi mua në të përfshijë fjalime nga Shejh Imran Huseinit, unë si për të dëgjuar për analizën e tij të historisë dhe aktuale të ngjarjeve në lidhje me profecitë islamike që myslimanët pothuajse asnjëherë nuk përmendet emri i profetit Muhamed, dhe në qoftë se ata e bëjnë atë ata shtojnë një fjali të tërë për të. [...]

Vazhdo leximin »

Jezusi është shpëtimtari i gjithsecilit që ia dorëzon Atij! Apo Islami është e vetmja mënyrë e vërtetë?

Jezusi është shpëtimtari i gjithsecilit që ia dorëzon Atij! Apo Islami është e vetmja mënyrë e vërtetë?

U dërgova sot një artikull rreth traumatizimit të fëmijëve të vegjël dhe foshnjave që operoheshin deri në 80 të viteve pa narkozë, sepse sistemi nervor ende nuk ishte zhvilluar. Unë rekomandoj që ta lexoni këtë artikull para se të vazhdoni këtu. Në fakt, ka të bëjë me traumën. Trauma e parë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër