INTELLIGJENË ARTIFICIALE

Ben Goertzel robot projektuesi Sophia: "Ju keni 2 zgjedhje ose plug në AI ose jetojnë në kopshtin zoologjik të njerëzve"

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 25 Dhjetor 2017 18 Comments
Ben Goertzel robot projektuesi Sophia: "Ju keni 2 zgjedhje ose plug në AI ose jetojnë në kopshtin zoologjik të njerëzve"

Ben Goertzel është një wizkid i veçantë në fushën e UA. Ai u diplomua nga 19e e tij me një diplomë bachelor në Studimet Sasiore. Kështu që ai filloi me shumë njohuri matematikore në moshë të re dhe pastaj mori një doktoraturë në matematikë. Pastaj ai kaloi në shkencën njohëse dhe përfundimisht ai ishte përmes [...]

Vazhdo leximin »

Si mund të bëjnë mediat lajme të rreme me ndihmën e AI (inteligjencës artificiale)

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 8 Dhjetor 2017 18 Comments
Si mund të bëjnë mediat lajme të rreme me ndihmën e AI (inteligjencës artificiale)

Për të filluar, ne duhet të flasim për të bërë lajme të rreme me ndihmën e aktorëve. Ju e bëni këtë duke u dhënë njerëzve që ju keni rekrutuar dhe kompromentuar vite më parë një bonus të mirë ose, për shembull, një reduktim të dënimeve ose një identiteti të ri (diku larg) dhe përdoreni ato për të marrë lajme në skenë [...]

Vazhdo leximin »

Si qendra e të dhënave Palantir dhe AI ​​parashikojnë të ardhmen tuaj disa vite përpara

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 6 Dhjetor 2017 7 Comments
Si qendra e të dhënave Palantir dhe AI ​​parashikojnë të ardhmen tuaj disa vite përpara

Për të kuptuar se si të kuroni një sëmundje, duhet të kuptoni thelbin e problemit. Për të kuptuar se si për të luftuar një armik, ju duhet të dini atë për të kuptuar se si për të shmangur një rrezik të pashmangshëm, ju duhet të kuptoni se çfarë është se rreziku. Së pari duhet të fitoni njohuri [...]

Vazhdo leximin »

Themeluesi D-Wave: "AI i vërtetë do të jetë më inteligjent se njerëzit dhe emocionalisht inteligjent"

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 3 Dhjetor 2017 13 Comments
Themeluesi D-Wave: "AI i vërtetë do të jetë më inteligjent se njerëzit dhe emocionalisht inteligjent"

Geordie Rose, themeluesi i kompanisë që ndërtoi kompjuterët e parë kuantikë, D-Wave, ka filluar një kompani të re që do të ndërtojë 'Real AI'. Kjo është inteligjencë artificiale, por nga niveli që nuk mund të dallohet nga inteligjenca njerëzore dhe madje e tejkalon atë. Në prezantimin e mëposhtëm në të cilin ai prezanton kompaninë ai shpjegon [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër