FILOZOFIK

Black Goo, chemtrails, nanoteknologjia: më shumë detaje

paraqitur në FILOZOFIK by në 29 gusht 2015 6 Comments
Black Goo, chemtrails, nanoteknologjia: më shumë detaje

Në artikullin tim të fundit fola për një zonë të panjohur për shumë nga axhendat prapa chemtrails. Në këtë artikull kam vendosur një prezantim nga shkencëtari gjerman dhe gazetari Harald Katz Vella. Në këtë artikull një grua me emrin Kristel Verbakel reagoi. Ajo postuar përshkrimin e saktë të Harald Katz Vella, siç thuhet në [...]

Vazhdo leximin »

Black Goo, chemtrails, nanotech në trupin tuaj dhe më shumë se çfarë ju duhet të dini

paraqitur në FILOZOFIK by në 29 gusht 2015 12 Comments
Black Goo, chemtrails, nanotech në trupin tuaj dhe më shumë se çfarë ju duhet të dini

Gjithkush në Evropë është i infektuar me nanoteknologji që ka hyrë në trupin e njeriut përmes kimtrails, sipas shkencëtarit dhe gazetarit gjerman Harald Katz Vella në prezantimin e mëposhtëm. Ky prezantim në gjuhën angleze duhet të shihet nga të gjithë. Kjo jep një pamje shumë të mirë të gjendjes në fushën e teknologjisë. Për këtë ju duhet të [...]

Vazhdo leximin »

Universi është një hipersimulim dhe gjuha hebraike përmban kodin për gjeometrinë e saktë

paraqitur në FILOZOFIK by në 24 Qershor 2015 7 Comments
Universi është një hipersimulim dhe gjuha hebraike përmban kodin për gjeometrinë e saktë

Titulli i këtij neni mund t'ju bëjë të vrenjtni vetullat tuaja. Kjo është e kuptueshme, sepse ideja se universi është një simulim softuerit tingëllon mjaft i çuditshëm. Në artikujt e mi për matricën unë tashmë kam dhënë një avantazh. Çfarë rezulton? Unë nuk jam i vetmi që e bën këtë deklaratë. Shkencëtarët gjithashtu vijnë me [...]

Vazhdo leximin »

Avatari njerëzor dhe burgu shpirtëror

paraqitur në FILOZOFIK by në 19 Qershor 2015 7 Comments
Avatari njerëzor dhe burgu shpirtëror

Në disa artikuj kam marrë projektin e Google X. Në artikullin në të cilin shpjegoj se çfarë është matrica, shpjegova se njeriu mund të jetë tashmë bio-kompjuter ose bio-avatar, në të cilin jeton shpirti; shpirti që mbahet brenda matricës së Saturnit (shih këtu). Pyetja që më pas do të [...]

Vazhdo leximin »

Cila është matrica dhe pse është e dobishme të shohësh përmes saj?

paraqitur në FILOZOFIK by në 3 Qershor 2015 3 Comments
Cila është matrica dhe pse është e dobishme të shohësh përmes saj?

Një citim i njohur nga Morpheus nga filmi 'The Matrix' është: "Matrix është një sistem, Neo. Ky sistem është armiku ynë. Por kur jeni brenda, ju shikoni rreth, çfarë po shihni? Biznesmenë, mësues, avokatë, marangozë. Mendjet e njerëzve që po përpiqemi të shpëtojmë. Por derisa të bëjmë, këta njerëz janë [...]

Vazhdo leximin »

Gjithkush në të ardhmen është një lidhje truri me internetin

paraqitur në FILOZOFIK by në 26 Maj 2015 12 Comments
Gjithkush në të ardhmen është një lidhje truri me internetin

Të gjitha korporatat e mëdha në botë duket se po investojnë shumë në lidhjen e trurit të njeriut me internetin. Tashmë në 2013 kam raportuar se CEO i Google, Scott Huffman, deklaroi se të gjithë do të kenë një çip në kokën e tyre në 2018 (shih këtu). Lexuesi mesatar i moshës 40 plus mund të jetë ende një [...]

Vazhdo leximin »

Human-biocomputer dhe nano-avatars që Google dëshiron të ndërtojë

paraqitur në FILOZOFIK by në 21 Prill 2015 34 Comments
Human-biocomputer dhe nano-avatars që Google dëshiron të ndërtojë

Lexuesit besnikë të martinvrijland.nl tani njihen me emrin Ray Kurzweil. Ray është 1 nga njerëzit kryesorë të Google, i cili është i përfshirë në projektin Google-X. Ray Kurzweil shpjegon në shumë nga prezantimet e tij në YouTube se çfarë janë planet e Google. Unë kam qenë atje disa herë [...]

Vazhdo leximin »

Matrica e Saturnit dhe programimi i saj

paraqitur në FILOZOFIK by në 2 Prill 2015 0 Comments
Matrica e Saturnit dhe programimi i saj

Një mik i mirë më dërgoi videon në YouTube më poshtë. Kjo pjesë e bukur e filmit tregon shumë të vërteta, domethënë që ne e lejojmë veten të thithim në një botë në të cilën paratë janë bërë mjet për të kontrolluar njerëzimin dhe jemi plotësisht të shkëputur nga burimet që ofron natyra. Përkundër faktit se video është shumë [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër