[AIVD ALARM]

A është AIVD i rafinuar taktikat e Stasi të Gjermanisë Lindore (DDR) në Holandë?

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2017 19 Comments
A është AIVD i rafinuar taktikat e Stasi të Gjermanisë Lindore (DDR) në Holandë?

Stasi ishte shërbimi më i rëndësishëm gjerman i inteligjencës dhe sigurisë gjatë Luftës së Ftohtë dhe u pa si më i efektshmi në botë. Stasi ishte një shërbim sekret dhe u ndikua fuqimisht nga KGB i Bashkimit Sovjetik. Edhe pse Stasi në 1990 pas rënies së Murit të Berlinit do të hiqet zyrtarisht, [...]

Vazhdo leximin »

Liria e fjalës, e të folurit dhe e të menduarit mund të zhduket brenda një viti

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2017 19 Comments
Liria e fjalës, e të folurit dhe e të menduarit mund të zhduket brenda një viti

Nëse ju mendoni "Oh, kjo nuk do të shkojë aq shpejt", ju nuk i kushtoni vëmendje. A i shtrëngoni shpatullat dhe mendoni: "Mirë, atëherë mund të thuash pak më pak se çfarë mendon, nuk jam dikush që duhet të japë mendimin tim për gjithçka dhe gjithçka", [...]

Vazhdo leximin »

A ekziston apo jo 'abuzimi i fëmijëve seksual ritual dhe sakrificat e fëmijëve'?

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 29 gusht 2017 27 Comments
A ekziston apo jo 'abuzimi i fëmijëve seksual ritual dhe sakrificat e fëmijëve'?

Një keqkuptim i vogël duhet të pastrohet. Kur unë them se Ronald Bernard është një aktor i cili përdor teknikat NLP për të bërë të gëzuara Bankën për të bindur njerëzit të bashkohen me një histori që ankesat për teoricienëve konspirative, kjo nuk do të thotë se abuzimi seksual dhe sakrificën rituale të [...]

Vazhdo leximin »

Ronald Bernard debatoi dhe shkatërrimin e kontrolluar të teorive të komplotit

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 28 gusht 2017 16 Comments
Ronald Bernard debatoi dhe shkatërrimin e kontrolluar të teorive të komplotit

Kur interneti sapo erdhi, ishte fantastike dhe nuk mund të prisni më shumë shpejtësi dhe mund të gjeni dhe shkëmbeni më shumë informacione. Ne tani dimë më mirë dhe jo për brezat e rinj është koha kur nuk ka telefona celularë ishin ndoshta një periudhë e tmerrshme modës së vjetër, ku ju nuk më pëlqen të [...]

Vazhdo leximin »

Ronald Bernard, Irma Schiffers, Ad Broere, Coöperatie Vrije Media: Rrjetet e sigurisë AIVD për kërkuesit e së vërtetës?

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 15 gusht 2017 55 Comments
Ronald Bernard, Irma Schiffers, Ad Broere, Coöperatie Vrije Media: Rrjetet e sigurisë AIVD për kërkuesit e së vërtetës?

Në këtë artikull unë do të doja të shkoja në hollësi për arsyen pse unë kam thënë tashmë në disa artikuj se media alternative në Holandë është plotësisht e kontrolluar. Unë fjalë për fjalë synojnë "të kontrolluar nga shërbimi sekret". Në Holandë, klubi quhet AIVD. Për të provuar këtë, ju në të vërtetë duhet të [...]

Vazhdo leximin »

Ronald Bernard përqafoi një aktor të mirë përmes mediave alternative

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME, SHEMBUJ by në 14 gusht 2017 74 Comments
Ronald Bernard përqafoi një aktor të mirë përmes mediave alternative

Në muajt e fundit kam pyetur rregullisht: "Çfarë mendoni për Ronald Bernardin?" Unë gjithmonë e kam shmangur këtë pyetje ose u përgjigja shkurtimisht dhe, për një çast, kam shikuar se sa njerëz do të bien në një gropë të tillë. Sepse Ronald Bernard është një aktor, qëndron për mua si një shtyllë mbi ujë. Jo se unë jam [...]

Vazhdo leximin »

'Agjentët e Desinfo dhe VERSUS' të huaj 'tregojnë probleme reale në botë dhe vijnë në veprim'

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 30 Qershor 2017 7 Comments
'Agjentët e Desinfo dhe VERSUS' të huaj 'tregojnë probleme reale në botë dhe vijnë në veprim'

Sot është një prirje e vërtetë për të folur për 'matricën'. Në artikullin tim të fundit në lidhje me Martijn van Staveren, unë shpjegova se si agjentët desinfo sipas mendimit tim shërbejnë si një rrjet sigurie për zgjimin dhe pastaj dërgimin e një pyllit të errët të (të ashtuquajturit) dijen dhe informacionin dhe duke shpresuar për të nxjerrë [...]

Vazhdo leximin »

Frans Heslinga banesë e shurdhër që psikiatrit mendojnë kritik?

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 6 Korrik 2016 24 Comments
Frans Heslinga banesë e shurdhër që psikiatrit mendojnë kritik?

Në fakt, ajo është më mirë për të injorojë këto lloje të clowns, por French Heslinga tani është duke u shtyrë si mediat alternative dhe mediat kryesore, ju duhet ta nominoni atë këtu. Me sa duket, një taktikë e re PsyOp (operacion psikologjik) është nisur për të lidhur çdo formë të të menduarit kritik me mendimet e çmendura. 'Banesë [...]

Vazhdo leximin »

Teoria e sheshtë e tokës, marrëzi e rrezikshme!

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 4 Korrik 2016 8 Comments
Teoria e sheshtë e tokës, marrëzi e rrezikshme!

Javën e kaluar "teoria e sheshtë toka" Unë qëllimisht luajtur karta gjatë gjithë kohës, sepse nuk ka papritur që 2015 bujë të madhe e bëri. Kjo është sigurisht teori të plotë të pakuptimta, të cilat mund të jenë të përmendur për të gjithë me pak njohuri themelore të matematikës dhe fizikës në vendin e përralla, por shfaqja e kësaj "lëvizje" [...]

Vazhdo leximin »

Tokë Flat ose Flat Earth është një PsyOp për të vendosur studiuesit nën një grup të çmendurish

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME by në 29 Qershor 2016 22 Comments
Tokë Flat ose Flat Earth është një PsyOp për të vendosur studiuesit nën një grup të çmendurish

Në internet ia plas në momentin filma, kanalet YouTube dhe Web shkrimet kryejnë hetime në dukje serioz në se si të na mashtrojnë mediat kryesore dhe krijimi. Këto analiza shpesh vijnë nga kërkime të mira. Ajo që po ndodh tani, megjithatë, është se këto teori (shumë të mençura dhe të rafinuara) lidhen me "kërkuesit" të cilët [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër