NADENKERTJES

Tani që ne e dimë se çfarë është problemi, cila është zgjidhja?

paraqitur në NADENKERTJES, ANALIZA E LAJME by në 7 Dhjetor 2017 21 Comments
Tani që ne e dimë se çfarë është problemi, cila është zgjidhja?

Nëse keni qenë në këtë faqe për një kohë më të gjatë, ju mund të keni ardhur në përfundim se një numër i gjërave në botë nuk janë të drejta. Ju mund të keni zbuluar se lajmet shpesh bëhen dhe se termi "lajm i rremë" është krijuar për të marrë një monopol për atë që [...]

Vazhdo leximin »

Pa marrë parasysh se çfarë ndodh, njerëzit mbeten të verbër ndaj gjendjes në të cilën ata janë

paraqitur në NADENKERTJES, ANALIZA E LAJME by në 5 Dhjetor 2017 10 Comments
Pa marrë parasysh se çfarë ndodh, njerëzit mbeten të verbër ndaj gjendjes në të cilën ata janë

Këtë mëngjes u zgjova me pyetjen se sa njerëz në të vërtetë do të përjetojnë 'qenien' e tyre në mëngjes para se ta kapin telefonin e tyre, të kthejnë një muzikë ose të kthejnë në televizor ose të fillojnë Facebook për të thithur hyrjen nga jashtë. A kemi në të vërtetë kohë për 'të qenurit' apo bëjmë menjëherë të xhiruar në mënyrën 'veprimi'. Dhe [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër