ROMY & SAVANNAH RASTI

Shkaku i vdekjes së Savannah Dekker nuk mund të përcaktohet nga IMF

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 23 nëntor 2017 7 Comments
Shkaku i vdekjes së Savannah Dekker nuk mund të përcaktohet nga IMF

De Telegraaf raporton se shkaku i vdekjes së Savannah Dekker nuk mund të përcaktohet nga IMF. Frank de Groot, i njohur nga rasti Anass Aouragh, është një patolog (tani e lënë me IFN për t'u bërë i pavarur). Ky "ekspert" përmend se një organ që ka qenë në ujë të freskët për disa ditë mbetet e vështirë të ruhet. Për fat të mirë, [...]

Vazhdo leximin »

Zhvillim shumë i rëndësishëm në biznesin Romy Nieuwburg dhe Savannah Dekker!

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 23 Korrik 2017 12 Comments
Zhvillim shumë i rëndësishëm në biznesin Romy Nieuwburg dhe Savannah Dekker!

Qëllimi është të tërheqë vëmendjen si një media në diçka kur të doni dhe të devijoni vëmendjen kur doni. Për shembull, disa vende ishin në gjendje për të futur në lojë Pokemon Go duke e lidhur atë në një aksident, duke e bërë atë të mos vënë re se ajo ishte një marketing të mirë-paguar [...]

Vazhdo leximin »

Veprim i shpejtë në rastin Romy dhe Savannah: policia është e mbyllur e thatë ku u gjet "Savannah"

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 17 Korrik 2017 21 Comments
Veprim i shpejtë në rastin Romy dhe Savannah: policia është e mbyllur e thatë ku u gjet "Savannah"

Edhe pse tani është një muaj e gjysmë më parë se Savannah Dekker u gjet i vdekur në një hendek, drejtësia tani vendos papritmas të hidhte një hendek në pasurinë industriale De Kronkels. Cila rrëshqitje ka çuar në drejtësi për ta bërë këtë tani është plotësisht e paqartë, sepse kush vendos tani një muaj e gjysmë pas [...]

Vazhdo leximin »

Deklarata kundër policit lokal në rastin Romy dhe Savannah

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 15 Korrik 2017 8 Comments
Deklarata kundër policit lokal në rastin Romy dhe Savannah

Edhe pse policia në lidhje me mediat të vërtetë t'i japë të mira Romy dhe Savannah përgjigjet e tyre të dukshme në Romy dhe Savannah materies dhe veçanërisht përshtypjen se gjërat janë aq i mirë sa të zgjidhet, kjo nuk është absolutisht e vërtetë. Djali që do të kishte vrarë Romy Nieuwburg është i njohur nga mediat dhe [...]

Vazhdo leximin »

Psyop spider vrasje të dyshuar në Romy Nieuwburg në rastin Romy dhe Savannah?

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 10 Korrik 2017 17 Comments
Psyop spider vrasje të dyshuar në Romy Nieuwburg në rastin Romy dhe Savannah?

"Djali 14-vjeçari ka pranuar se ka përdhunuar dhe vrarë shokun e tij Romy Nieuwburg (14) në Hoevelaken, vrapoi pas aktit të tij nuk ka kohë për panik. Kjo është e dukshme nga një rikonstruksion i saktë i gjurmëve që ai la në atë fatkeqësi të premten pasdite 2 qershor. Kryesi ende pinte një gotë limonade në rrugën e shtëpisë [...]

Vazhdo leximin »

Rasti Romy & Savannah mbërthen në tregimet e medias dhe provën e paprovuar "

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 1 Korrik 2017 0 Comments
Rasti Romy & Savannah mbërthen në tregimet e medias dhe provën e paprovuar "

Mbetet një histori e mrekullueshme kjo vrasje paralele e Romy dhe Savannah. Sigurisht, ne nuk dëgjojmë asgjë për vrasjen e Romy. Pas të gjitha, ajo është "zgjidhur". Kryerësi ka njohur. Një djalë 14-vjeçar ka abuzuar dhe vrarë Romy. Se si i ka kryer këto vepra të mrekullueshme nuk përmendet dhe nëse përmendet tashmë, [...]

Vazhdo leximin »

Çështja Romy dhe Savannah tani e tutje janë të ngopura?

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 23 Qershor 2017 5 Comments
Çështja Romy dhe Savannah tani e tutje janë të ngopura?

Me shumicën e gjërave që janë kritikuar rëndë ose për të cilat leksioni zyrtar është vënë në pikëpyetje, ju shihni se ata po heshtin sa më shpejt që të jetë e mundur. Kjo taktikë është e ngjashme me mënyrën se si e shpërqendroni një fëmijë që bërtet për shkak se kërkon vëmendje. Ju vendosni një qull në gojë ose ju jepni atë [...]

Vazhdo leximin »

A janë këto emrat e të dyshuarve në rastin Romy Nieuwburg dhe Savannah Dekker?

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 16 Qershor 2017 68 Comments
A janë këto emrat e të dyshuarve në rastin Romy Nieuwburg dhe Savannah Dekker?

[Update: Së pari lexoni tërë dosjen për zhvillimet e fundit këtu] Është e qartë se vrasja e Romy dhe Savannah është ende shumë e zënë. Megjithëse një komplot mendim disi i çuditshëm për mungesën e mundshme të Romy u ndihmua nga bota, reagimet në Facebook dukej se ishin kryesisht ato të trollëve dhe të moshuarve [...]

Vazhdo leximin »

Complot Romy Nieuwburg në rastin Romy & Savannah debilitated: Ende shumë pyetje!

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 13 Qershor 2017 34 Comments
Complot Romy Nieuwburg në rastin Romy & Savannah debilitated: Ende shumë pyetje!

Kam marrë shumë përgjigje në artikullin tim të dielën, qershor 11, në të cilin kam publikuar një ide konspiracioni nga një lexues i cili supozonte se Romy Nieuwburg mund të mos ekzistonte (shih këtu). Atje kam marrë edhe disa komente të zemëruara nga lexuesit të cilët e kanë gjetur atë mospërfillës që mund të publikoja diçka të tillë. Unë plotësisht e kuptoj këtë, [...]

Vazhdo leximin »

Kush ishte Romy Nieuwburg dhe cila është marrëdhënia mes vrasjes së Romy dhe Savannah?

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 11 Qershor 2017 37 Comments
Kush ishte Romy Nieuwburg dhe cila është marrëdhënia mes vrasjes së Romy dhe Savannah?

[Update: Së pari lexoni tërë dosjen këtu dhe zbuloni se si konspiracioni më poshtë është shfuqizuar, por çoi në njohuri të reja. Pra, klikoni parë në linkun e mësipërm dhe lexoni artikullin më të fundit]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër