SHEMBUJ

Trump dëshiron që interneti të "prerë" pasi sulmi terror të Londrës metro me kovë në qese

paraqitur në ANALIZA E LAJME, SHEMBUJ by në 15 Shtator 2017 12 Comments
Trump dëshiron që interneti të "prerë" pasi sulmi terror të Londrës metro me kovë në qese

Një sulm terrorist në nëntokën e Londrës me një kovë të bardhë në një qese Lidl, ka vënë një forcë të madhe në këmbët e saj. Zonja në foto është plagosur rëndë dhe me 18 e saj të plagosur në total janë transferuar në spital. Duhet të ketë qenë një shpërthim i madh dhe për fat të mirë stafi i ambulancës kishte lidhje të mjaftueshme [...]

Vazhdo leximin »

Ramblas i Barcelonës për të hedhur shaka: Julian Cadman, agjenti heroik, imami i rremë dhe terroristi i arratisur

paraqitur në ANALIZA E LAJME, SHEMBUJ by në 21 gusht 2017 25 Comments
Ramblas i Barcelonës për të hedhur shaka: Julian Cadman, agjenti heroik, imami i rremë dhe terroristi i arratisur

Në artikullin tim të mëparshëm në lidhje me sulmin e Ramblas në Barcelonë dhe sulmin e dështuar në Cambrils dhe shpërthimin e gazit në Alcanar një natë më parë, i përshkrova linjat kryesore të skenarit që zakonisht mund të njihen në sulme. Në të unë jo vetëm përmendur praninë e mrekullueshme të njerëzve që mbijetuan disa sulmeve të mëparshme, [...]

Vazhdo leximin »

Ronald Bernard përqafoi një aktor të mirë përmes mediave alternative

paraqitur në [AIVD ALARM], ANALIZA E LAJME, SHEMBUJ by në 14 gusht 2017 74 Comments
Ronald Bernard përqafoi një aktor të mirë përmes mediave alternative

Në muajt e fundit kam pyetur rregullisht: "Çfarë mendoni për Ronald Bernardin?" Unë gjithmonë e kam shmangur këtë pyetje ose u përgjigja shkurtimisht dhe, për një çast, kam shikuar se sa njerëz do të bien në një gropë të tillë. Sepse Ronald Bernard është një aktor, qëndron për mua si një shtyllë mbi ujë. Jo se unë jam [...]

Vazhdo leximin »

Sulmi terrorist i Londrës Bridge i 3 qershor edhe një tjetër mashtrim?

paraqitur në ANALIZA E LAJME, SHEMBUJ by në 5 Qershor 2017 81 Comments
Sulmi terrorist i Londrës Bridge i 3 qershor edhe një tjetër mashtrim?

Sulmi terrorist të shtunën në mbrëmje 3 Qershor është përsëri shumë i shquar dhe tregon të gjitha konturet e një mashtrimi. Nuk përmendet numri 3 Qershor; kjo është me të vërtetë mendimi i konspiracionit, kështu që 3 x 6 është 666. Jo, le të shikojmë gjërat e shquara që thjesht nuk mund të gjesh një përgjigje. Sigurisht [...]

Vazhdo leximin »

Aart Zeeman, Jinek, Brandpunt dhe fabrika ruse e rreme e lajmeve

paraqitur në ANALIZA E LAJME, SHEMBUJ by në 8 Shkurt 2017 60 Comments
Aart Zeeman, Jinek, Brandpunt dhe fabrika ruse e rreme e lajmeve

Ditën para djeshëm, Aart Zeeman ishte mysafir në Jinek për të shpjeguar kërkimet e tij të shkëlqyera dhe zbulimin e një fabrike të lajmeve ruse në Shën Petersburg. Dje transmetimi aktual i Brandpunt-it u shfaq në NPO2. Rezultati më fantastik i hulumtimit të Aart Zeeman është se dëshmitarët e supozuar janë plotësisht në [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër