simbolizmit

Monumenti MH17 një sy e bukur me gjithë syrin në një 'fjongo' të gjelbër

paraqitur në simbolizmit by në 31 gusht 2016 12 Comments
Monumenti MH17 një sy e bukur me gjithë syrin në një 'fjongo' të gjelbër

Në Vijfhuizen së shpejti do të ketë një monument për të përkujtuar viktimat e fatkeqësisë MH17. Kjo është një iniciativë e Fondacionit Monument Kombëtar MH17. Ajo që është mjaft e habitshme është simbolizmi i monumentit. Ne kemi zgjedhur një sy të gjthë në një shirit të gjelbër (shirit), siç mund të shihet në përshtypjen e artistit për monumentin më poshtë. Përveç kësaj, [...]

Vazhdo leximin »

David Bowie vdes 2 ditë pas ditëlindjes së 69e

paraqitur në simbolizmit by në 11 Janar 2016 18 Comments
David Bowie vdes 2 ditë pas ditëlindjes së 69e

Dy ditë pas ditëlindjes së tij, mesazhi duket se përkrahësi legjendar Aleister Crowley David Bowie vdiq në moshën 69 pak pas lançimit të albumit të tij të ri 'Blackstar'. Vdekja e Bowie është ndoshta një goditje nga shoqëria. Ai ishte një muzikant shumë i respektuar dhe i mirënjohur, nëse jo i madh. Kjo është të paktën [...]

Vazhdo leximin »

Zbuloni kuptimin e vërtetë të partisë së Krishtlindjeve

paraqitur në simbolizmit by në 10 Dhjetor 2015 6 Comments
Zbuloni kuptimin e vërtetë të partisë së Krishtlindjeve

Për të kuptuar domethënien e vërtetë të Krishtlindjeve, kjo është një hap i gërmimeve në histori. Fillon pak e tmerrshme: Në traditën pagane nordike, 12 ishte djegur për ditë të tëra në një trungu të madh pemësh ku kafshët dhe njerëzit u sakrifikuan për nder të Hyjit Yule. Trungu i pemës simbolizonte gjenitalet mashkullore. [...]

Vazhdo leximin »

Ishte 911 'Krimi i shekullit' kënduar nga Supertramp në 1979?

paraqitur në simbolizmit by në 19 Tetor 2015 33 Comments
Ishte 911 'Krimi i shekullit' kënduar nga Supertramp në 1979?

Fundjavën e kaluar isha me një mik në makinë që është mjaft i magjepsur nga Supertramp band, nga vitet 70. Në mënyrë që muzika të ngrihej dhe të ishte e ndershme, më pëlqente. Në të kaluarën e kam gjetur muzikën imponuese, melodramatike dhe të këndshme. Ai më tregoi mbulesën e albumit 'Mëngjesi në Amerikë' nga [...]

Vazhdo leximin »

Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit 2

paraqitur në simbolizmit by në 30 Shtator 2015 14 Comments
Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit 2

Dje kam vendosur një artikull në të cilin kam dhënë vizionin tim për praninë e mundshme të simbolizmit të Saturnit në Islam. Këtu fokusi ishte kryesisht në Kaaba në Mekë dhe në krahasim me polin e veriut të Saturnit. Kjo nuk mund të jetë një argument shumë i fortë për shumë njerëz. Sigurisht që nuk është qëllimi im [...]

Vazhdo leximin »

Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit

paraqitur në simbolizmit by në 29 Shtator 2015 45 Comments
Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit

Për shkak se unë kam shumë ndjekës muslimanë në Facebook, kam rregullisht pyetjen se si mund të pohoj se feja është një reflektim i kultit të Saturnit. Për të filluar, unë dua ta bëj të qartë se kam respekt për njerëzit që janë seriozë për besimin e tyre. Ata shpesh janë shumë të vetëdijshëm të angazhuar në jetën e tyre dhe kanë një [...]

Vazhdo leximin »

Këngë shqiponjave Hotel California Satanic iniciativë ritual

paraqitur në simbolizmit by në 21 Shtator 2015 10 Comments
Këngë shqiponjave Hotel California Satanic iniciativë ritual

Gjithkush që luan kitarën ka luajtur këngën të paktën 1x në jetën e tij, por ndoshta shumë më shpesh. Natyrisht është gjithashtu një linjë shumë e bukur kitarë dhe solo në këngë janë unike për kohën e tij. Teksti ka qenë gjithmonë pak i paqartë, por shpesh ndodh me muzikën e njohur [...]

Vazhdo leximin »

CERN, Shiva, Vedat, Saturni dhe shkatërrimi i planifikuar i njerëzimit

paraqitur në simbolizmit by në 17 gusht 2015 6 Comments
CERN, Shiva, Vedat, Saturni dhe shkatërrimi i planifikuar i njerëzimit

Për të vazhduar të lexoni këtë artikull ose të merrni pjesë në diskutime në forume, ju mund të bëheni anëtarë duke klikuar në butonin 'mbështetjen tuaj'. Kjo do t'ju japë mundësinë e përdorimit të pjesës tjetër të këtij neni dhe forumi dhe të merrni pjesë në luftën për një botë më të mirë. Tani mund të merrni pjesë menjëherë. [...]

Vazhdo leximin »

Simbolet në ajër nga kohërat e lashta shpjegojnë piramidën, 'syrin që shikon të gjithë' dhe më shumë

paraqitur në simbolizmit by në 7 Prill 2015 1 Comment
Simbolet në ajër nga kohërat e lashta shpjegojnë piramidën, 'syrin që shikon të gjithë' dhe më shumë

A e dini se arkeologët kanë gjetur mammothat e ngrirë, disa prej të cilave kishin ende ushqimin në gojë? Unë dua të flas me ju për këtë, sepse ajo tregon një ngrirje të papritur, kështu që eshtrat janë ruajtur jashtëzakonisht mirë. Mammoths jetonin në zonat veriore, ku me sa duket nuk kishte kapele të mëdha akulli, si ne tani [...]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër