SIMULIMI

Pse jemi dëshmitarë të një kopjeje të universit origjinal me një jetë prej 7000 vjet

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 10 Shkurt 2020 17 Comments
Pse jemi dëshmitarë të një kopjeje të universit origjinal me një jetë prej 7000 vjet

Ka një përmbytje të madhe në disa histori mitologjike në të gjithë botën. Në fetë më të mëdha botërore kjo quhet përmbytja dhe Noe është ai që ndërton një arkë për të populluar botën pas zemërimit të Zotit në formën e një përmbytjeje. Kjo në vetvete tregon tashmë që ekzistonte një entitet që […]

Vazhdo leximin »

Papa Françesku thërret udhëheqësit botërorë në Vatikan në 14 në maj 2020 për paktin global

paraqitur në SIMULIMI, Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 26 Shtator 2019 10 Comments
Papa Françesku thërret udhëheqësit botërorë në Vatikan në 14 në maj 2020 për paktin global

Papa Françesku, Jezuit Saint Nicholas pa mjekër ngjitëse, zëvendës i Jezu Krishtit në tokë, u bëri thirrje 2 të gjithë udhëheqësve botërorë javë më parë të vijnë në Vatikan në 14 në maj 2020 për një 'Pakt Global' (një marrëveshje globale). Janë dy çështje të rëndësishme në rendin e ditës për këtë takim ku të gjithë duhet të vijnë. E para është […]

Vazhdo leximin »

KUJDES: pilula e rinovimit është një fakt! 80 Një burrë vjeçar gëlltitet për herë të parë pas provës mbi kafshët

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 29 gusht 2019 1 Comment
KUJDES: pilula e rinovimit është një fakt! 80 Një burrë vjeçar gëlltitet për herë të parë pas provës mbi kafshët

David Sinclair është profesor në departamentin e gjenetikës, Instituti Blavatnik dhe bashkëdrejtor i Qendrës Paul F. Glenn për Mekanizmat Biologjikë të Plakjes në Shkollën Mjekësore Harvard. Në prezantimin më poshtë, ai shpjegon se si procesi i plakjes së trupit të njeriut ka të bëjë kryesisht me humbjen e informacionit; i ngjashëm me […]

Vazhdo leximin »

Pse njerëzimi është tunduar të arrijë pavdekësinë dhe bashkimin me AI

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 30 Korrik 2019 14 Comments
Pse njerëzimi është tunduar të arrijë pavdekësinë dhe bashkimin me AI

Nëse lexojmë të gjitha sinjalet për ato që janë, atëherë shohim që bota po ndryshon me shpejtësi dhe se njeriu 2.0 është një fakt brenda viteve dhe 10 viteve. Ne do të përjetojmë tokën dhe universin 2.0 (dhe shumë versione të tjera) rreth 2045. Prandaj simbolika e ylberit kudo që ju […]

Vazhdo leximin »

Nga Fruta Turke e Rutger Hauer në Gay Pride dhe festivalin Milkshake

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 29 Korrik 2019 5 Comments
Nga Fruta Turke e Rutger Hauer në Gay Pride dhe festivalin Milkshake

Më pyetën dje nëse kisha parë filmat e Rutger Hauer. Sipas autorit, ato ishin filma në histori. Fruta Turke sepse i theu tabutë seksuale dhe filmi tjetër ishte thjesht mirë. Unë kurrë nuk i kam parë të dy filmat, sepse kam një lloj prishjeje natyrore ndaj hipeteve, por sigurisht që di […]

Vazhdo leximin »

Informacion vital për jetën tuaj të tanishme

paraqitur në SIMULIMI by në 22 Korrik 2019 19 Comments
Informacion vital për jetën tuaj të tanishme

Është koha për të dalë nga bota e ëndrrave dhe të filloni të shikoni botën rreth jush për atë që është e vlefshme. Kjo do të sjellë ndryshime thelbësore në jetën tuaj. Prandaj do të doja të theksoja këtë prezantim nga Richard Thieme (në fund të këtij artikulli), një ish-prift që e ka transformuar veten në [...]

Vazhdo leximin »

"Shpirti i simuluar", "ndërgjegjja e rindërtuar", a ekziston kjo?

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 20 Korrik 2019 12 Comments
"Shpirti i simuluar", "ndërgjegjja e rindërtuar", a ekziston kjo?

Këtë javë u ngrit një diskutim i vogël në faqen e internetit rreth rimishërimit dhe pyetjes nëse ekziston. Sipas diskutimit, do të kishte deklarata të mjaftueshme të dëshmitarëve që do ta bënin të qartë se rimishërimi ekziston. Mendimi im është se diskutimi bëhet i tepërt sapo të hyni në thelbin e realitetit tonë [...]

Vazhdo leximin »

Si do të sjellim ndryshimin e madh nëse 99% është joanalizues?

paraqitur në SIMULIMI by në 15 Korrik 2019 32 Comments
Si do të sjellim ndryshimin e madh nëse 99% është joanalizues?

Tani që kemi ardhur në përfundimin se shumë prej nesh janë fjalë për fjalë të pajetë (shih këtë artikull), unë ju kërkoj të mendoni përsëri për këtë vërejtje. Unë nuk do të thotë 'në një mënyrë të folurit' ose 'në metafora', nuk do të thotë fjalë për fjalë të pajetë. "Go and multiply" është një deklaratë e njohur [...]

Vazhdo leximin »

'Ego' është programi AI që plotëson autopilotin e bio-robotit të njeriut-avatar

paraqitur në SIMULIMI by në 11 Korrik 2019 13 Comments
'Ego' është programi AI që plotëson autopilotin e bio-robotit të njeriut-avatar

Ata që kanë lexuar artikullin për njerëzit pa shpirt (NPC) tani mund të kuptojnë se termi "ndërgjegje" ose "shpirt" mund të krahasohet me një lidhje pa tel midis një ndërveprimi të trurit me një avatar në një simulim. Avatari në simulim është, siç ishte, i kontrolluar nga jashtë dhe prandaj është i frymëzuar. Në atë artikull [...]

Vazhdo leximin »

A ka shumë njerëz rreth jush fjalë për fjalë pa shpirt (trupë të pajetë)?

paraqitur në SIMULIMI by në 8 Korrik 2019 17 Comments
A ka shumë njerëz rreth jush fjalë për fjalë pa shpirt (trupë të pajetë)?

Është pothuajse e pamundur të imagjinohet, por a keni pyetur ndonjëherë nëse disa njerëz rreth jush kanë një 'shpirt'? Ju vetëm duhet të shikoni rreth jush në jetën e përditshme dhe ju ndonjëherë gjeni njerëz të cilët janë shumë të aftë për të vepruar ndjeshmëri, por në të vërtetë totalisht [...]

Vazhdo leximin »

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër