Rebelimi i shfarosjes dhe thirrja për taksa të larta dhe kontroll të plotë mbi çdo detaj të jetës tuaj

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Tetor 2019 4 Comments

burim: persgroep.net

Rebelimi i zhdukjes dhe demonstruesit e klimës në të vërtetë ju bëjnë thirrje të trokitni edhe më shumë para përmes prezantimit të një sistemi global të taksave. Ku në Kinë dhe Indi ata nuk marrin pjesë në çmendurinë e klimës dhe stacionet e energjisë elektrike të qymyrit të Kinës toka po zhvishet 3x sa më shumë energji elektrike gjenerojnë më shumë se tërë prodhimin e energjisë elektrike në Mbretërinë e Bashkuar, stacionet e energjisë me qymyr në Evropë duhet të mbyllen për të zvogëluar emetimet CO2.

A e dini se nuk ka ndryshim se sa CO2 shkon në ajër? Aktivistët e klimës vazhdojnë ta përsërisin këtë gënjeshtër, pa hyrë në të vërtetë. CO2 është ushqimi për bimë dhe pemë dhe formon vetëm një përbërës 0,04% të atmosferës sonë. Nuk është një gaz helmues, por një gaz i mirë. CO2 është një gaz i nevojshëm që shndërrohet në oksigjen nga pemët dhe bimët. Temperatura në tokë nuk rritet, por shpenzimet tuaja tatimore bëjnë.

Aktivistët e klimës për fat të keq po luftojnë për një problem të rremë të krijuar vetë. Qëllimi i rëndësishëm? Trokitni më shumë para nga xhepi. Nuk e beson? Pastaj hidhni një vështrim rritjes së vlerësuar të taksave më poshtë sipas Washington Post:

Ai tregon se në Grupin e ekonomive më të mëdha 20, taksa do të rrisë kostot e energjisë me një mesatare prej 43 përqind për energjinë elektrike dhe 14 përqind për benzinën në vendet e konsideruara.

Njerëzit që kritikojnë logjikën e aktivistëve të klimës marrin Yllin e Davidit me stigmën 'mohues i klimës"Stuck. Një pullë plotësisht absurde, sepse nuk mund ta mohoni klimën, ashtu si nuk mund të mohoni lëvizjet tuaja të zorrëve. Klima ekziston. Klima është një fenomen natyror. CO2 është me të vërtetë i mirë vetëm për klimën, siç shpjegohet nga gjeofizikanti Willie Soon në videon më poshtë. Shkencëtarët që vendosin rendin e ditës për ngrohjen globale operacion psikologjik nuk shërbejnë janë mënjanë. Me sa duket rregulli vlen edhe këtu ”kush paguan përcakton'.

Forca lëvizëse prapa lëvizjes së rebelimit të zhdukjes ka tërhequr të gjitha ndalesat për të luajtur njerëzit dhe as nuk ngurron të zbulojë hapur se mashtrimi po luhet. Kjo duket se është mënyra e re për të minuar komplotet: Ne thjesht tregojmë hapur që përdorim një metodë të revolucionit të CIA-s dhe thjesht tregojmë hapur se paguajmë protestuesit.

Po, patjetër! Rebelimi i zhdukjes i përshtatet Metoda e 'revolucionit me ngjyra' të gjenit Sharp me të cilin shumë regjime janë detyruar në gjunjë nga Imperializmi Amerikan. Kështu që ju e dini se çfarëne thjesht jemi krenarë për të dhe e aplikojmë hapur për aktivizmin klimatik". Nën maskën e 'shpërblej të keqen me të keqen"Ndoshta? Oh, çfarë ndryshimi bën! Fundi justifikon mjetet, mendimi do të jetë. Dhe menjëherë lyeni barin nën këmbët e kritikëve. Ne thjesht aplikojmë hapur atë metodë që ka ndihmuar vendet e tëra dhe ekonomitë e tyre të marrin duart e tyre në bomba, në mënyrë që NATO-ja të mund të hedhë bombat e saj pas saj dhe FMN-ja të shpërndaj kreditë e saj dhe të përvetësojë përfundimisht vendet në hegjemoninë e SHBA. E gjithë kjo nën mbulesën e sjelljes së 'demokracisë'. Shtë NATO Stratfor departament që është zot dhe mjeshtër i kësaj metode të luftës psikologjike. Asgjë nuk shkon me atë të drejtë?

A ka njerëz që thonë se rebelimi i shfarosjes është një bandë aktivistë të paguar janë? Ah, ata janë të njëjtët njerëz që veshin Yllin e Davidit 'mohues klimatik'. Këta janë njerëzit që nuk e shohin që është gjithçka e mundur këtë herë. Ne na lejohet të përdorim OJQ dhe fonde nga George Soros ose dikush tjetër. Everydo mjet lejohet për këtë qëllim të shenjtë. Qëllimi i rritjes së taksave globale, falë menaxherëve profesionistë të revolucionit. Të gjithë kritikët lidhen përmes marketingut të sofistikuar me markën 'e duhur' të ndërtuar me kujdes (Anglisht: krahu i djathtë). Ajo markë e krahut të djathtë është e lidhur me Donald Trump, Boris Johnson dhe (pak më afër shtëpisë) të Thierry Baudet dhe Marine LePen të kësaj bote. Deri më vonë ekonomia Amerikane për të hedhur në erë dhe për ta bërë Brexit fatkeqësinë për katastrofën në Eurozonë, ju keni trajtuar të gjitha ato mendime në 1x dhe keni pastruar përfundimisht të gjitha kritikat që keni lidhur me atë markë. Kjo është strategjia.

Aktivizmi i klimës ka të bëjë me fanatizmin fetar pa asnjë provë. Zoti i ri është "klima" dhe Papa Françesku mund të përdorë ndjekjen dhe ndikimin e tij të madh te popullata botërore në maj 2020 gati për avull. Ne po shkojmë drejt një sistemi global si pararendësi i një qeverie botërore në të cilën gjithçka dhe të gjithë do të bien nën 'internetin e gjërave'. I dobishëm që së shpejti do të kemi një rrjet mbarëbotëror 5G; të mbështjellë nga agjencitë hapësinore si ESA (shiko më poshtë). Në 'internetin e gjërave' çdo transaksion së shpejti do të jetë gjurmues dhe nëse mund ta shesësh nën maskën e "Atëherë shohim saktësisht sa CO2 lëshoni, sa mish hani dhe sa plastike konsumoni”, Ju mund të kontrolloni çdo detaj të jetës së secilit në të gjithë botën nën alibinë e 'klimës'. Kinezët Sistemi i kreditit të susamit është tashmë një rast i këndshëm provë.

Ambientalistët po ju quajnë skllavëri të fundit. Fanatizmi i kombinuar me të ardhura shtesë të fshehta si një aktivist profesionist do të thotë që këta njerëz ndihmojnë për të shpejtuar ndërtimin e një sistemi skllavërimi dixhital. Ne kemi diskutuar më tej por jo për materialet sintetike të përdorura në të gjitha ato "banderola miqësore me mjedisin". Ai burg pa bare të dukshme është pothuajse një fakt dhe tani po përshpejtohet përmes fanatizmit të klimës.

Lista e lidhjeve burimore: washingtonpost.com, mailonsunday.co.uk, nowhere.news, nowhere.news, alt-market.com

Etiketa: , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (4)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kornizat ka shkruajtur:

  Ndërsa në të kaluarën fuqia mbi rrugët detare kishte një rëndësi strategjike, tani është koha e pasurive hapësinore. Arsyeja pse kjo është bërë kaq e rëndësishme është, për mendimin tim, të formohet një klasë e re e aseteve që mund të shërbejë si kolateral për t’i dhënë shumës së parave që janë rritur nga nyjet e saj një ulje më të butë, në mënyrë që e njëjta lojë të mund të vazhdojë si zakonisht. Për shembull, hapësirat e hapësirës së klasës së pasurive mund të thithin një pjesë të të gjithë vlerës që rrjedh nga flluska e pasurive të patundshme.

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Shtë një simptomë, një produkt i larjes së trurit me dekada, sipas modelit komunist.
  Studentët që marrin pjesë në këtë janë, siç e përshkroi Lenin, idiot të dobishëm në një lojë të fuqisë dhe kontrollit centralizues mbi të gjitha aspektet e jetës. Kina është një shembull i përsosur i kësaj ...

 3. Guppy ka shkruajtur:

  Kujdes, ne kemi një tjetër që do të portretizojë të gjithë njerëzit kritikë si të shqetësuar.

  Histori e çuditshme e viteve 9 që jetonte në një bodrum me familjen, kjo do të thotë se njëri prej fëmijëve ishte 16 kur e filluan këtë. Asnjëherë mos të jesh në shkollë, duke pritur fundin e kohës.

  Unë mendoj se fëmijët e 16 nuk duan të shkojnë në shkollë, por që ata vullnetarisht jetojnë në një bodrum është demi.

  Mbi të gjitha, duke mos qenë të vetë-mjaftueshëm, duke vaksinuar veten dhe fëmijët dhe pa shkollë ju mbeteni budallallëk mesazhi. Coupleifti i çmendur 😉

  https://nos.nl/artikel/2306196-gezin-zit-jaren-in-kelder-ruinerwold-wachtend-op-einde-der-tijden.html

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Pikërisht ... ju jeni përpara meje
   Tashmë ishte me një artikull.
   PsyOp i ardhshëm për të qenë në gjendje të kryejë kërkime 1x brenda një kohe është se si më duket
   Por, pasi e kanë shkruar këtë, Jensen ose Niburu.co do të vjedhin lugën 😉

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër