Ushqim sintetik Nano-tech dhe kërkimi i Google për pavdekësinë

paraqitur në INSULIME TË RI by në 27 Shkurt 2016 12 Comments

Google ka angazhuar një gjenetist të lartë në kërkimin e saj për pavdekësinë. Google është plotësisht në "hartë rrugore" si është përshkruar shpesh nga transhumanist Ray Kurzweil futi termin "singularitetin" dhe pohon se njerëzimi 2045 arritur pavdekësinë e saj. më parë Unë tashmë kam raportuar se është zbuluar se kodi i ADN-së mund të rivendoset duke zëvendësuar pjesën e fidanit të ADN-së që shkakton një devijim të caktuar. Teknologjia prapa kësaj është gjithmonë e bazuar në nanoteknologji. Me nanoteknologji mundet. . .

Lexo më shumë?

Kjo është e mundur, por disa artikuj në këtë faqe janë të arritshme vetëm për anëtarët me anëtarësi të artë. Kjo mbështet punën time dhe ju jep vetëm pak më shumë njohuri se kur lexoni vetëm titullin ose futjen e artikullit.

Shpesh mendimi i parë është pas leximit të titullit "Oh, e di këtë", por atëherë mund të humbasësh esencën. Për të vazhduar me këto aktivitete me shkrim nuk është e dobishme vetëm të bëhesh anëtar, por edhe t'i japësh vetes më shumë thellësi.

Duke u bashkuar, ju pranoni që anëtarësimi juaj është një donacion. Pagesa juaj mujore është pra një donacion për të mbështetur këtë faqe interneti dhe artikujt e botuar.

ANËTAR I FJALË

Tags: , , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër