Mushkonjat që administrojnë vaksinimin janë e ardhmja

paraqitur në GEZONDHEID by në 9 Shkurt 2016 5 Comments

vaksinimi mushkonjëËshtë pothuajse e pamundur të besohet se virusi zika është një kërcënim real për shëndetin publik. Mediat e zakonshme dëshmojnë edhe një herë se fuqia e përsëritjes siguron që ju të besoni. Megjithatë, ndoshta është një mbulesë për një gabim të vaksinimit të bërë në Brazil, ku gratë shtatzëna që 2015 detyrohen me të Vaksina e Tdap për t'u vaksinuar. Por për shkak se gënjeshtra përsëritet kaq shumë dhe ka mesazhe shumë të besueshme që u janë paraqitur lexuesve të lajmeve në mënyrë të barabartë të besueshme në një kostum të bukur, shohim të njëjtin efekt si me të gjitha propagandat e tjera të medias; ju dorëzoheni në të. Atëherë do të jetë e vërtetë. Ne duhet të jemi me të vërtetë të frikësuar. A e dini se për çfarë duhet të keni frikë? Për ata gënjeshtarë të njëjtë të buletineve të lajmeve që gjithmonë i bindni. Ose më mirë për zotërinjtë e tyre dhe për politikanët që me gënjejnë qëllimisht dhe të mashtrojnë. Por kjo mënjanë.

Virusi zika është një tjetër majmun i njëpasnjëshëm që plotëson të gjitha rregullat e propagandës. Dhe ndoshta një ka një qëllim me këtë fushatë të frikës. Ndoshta popullsia botërore është e detyruar të imponojë vaksinat nga OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë). Mundësia është gjithashtu në dispozicion që përdor kërcënimi i pretenduar i një virus është për të mundësuar veprime të vendosura nga ana e aleancës perëndimore të NATO-s nuk është shumë e favorshme. Ju duhet të mendoni për vende si Brazili dhe Venezuela. Brazili është 1 i vendeve të BRICS, me të cilët Rusia së bashku formoi një alternativë në bankën botërore. Dhe Venezuela barts naftës, por nuk dëshiron të kërcimit në tubacionet e Amerikës.

Tani ju mund të bëni pyetjen: "Çfarë është e gabuar me vaksinimet e detyrueshme? Kjo është vetëm e drejtë? Nuk doni ndonjë shpërthim të madh të virusit?"Atëherë ju injoroni çështjen nëse ekziston vërtet një rast i shpërthimeve të viruseve të mëdha ose nëse këto janë vetëm duke u falsifikuar nga burrat në krye. Por në përgjigje të pyetjeve tuaja. Vaksinat janë mënyra e përsosur për të llak trupin tuaj me një koktej që duhet të supozoni se nuk ka më shumë se sa thuhet të jetë në të. Përveç kësaj, ata shpesh shpërtheu toksinasi zhiva që mund të ndikojë në trurin tuaj. Por ndoshta ka shumë më tepër në këto vaksina se sa ne guxojmë të mendojmë në ëndrrën tonë më të keqe. "Po, tani po i frikëso veten!"Jo, unë po përpiqem t'ju bëj të vetëdijshëm. Ju gjithashtu mund ta injoroni atë. Disa njerëz preferojnë të jetojnë me kokat e tyre në rërë. Kjo është e lejuar. Imagjinoni të ndaloni nanoteknologjinë në ato vaksina që ndikojnë në trurin tuaj dhe ADN-në për programim nga jashtë? "Çfarë? Nanoteknologji? Çfarë është kjo? Kurrë nuk kam dëgjuar për këtë."Goedzo, ndoshta ju duhet ta lini atë në këtë mënyrë. Mos mendoni shumë dhe besoni se nëna është më e mira me ju. Markt Rutte është i besueshëm; si të gjithë politikanët e tjerë. Ata nuk ju bëjnë fluturoj E keqe!

Teknologjia tashmë është shumë më tepër se sa mendoni. Manipulimi gjenetik i organizmave të gjallë nuk është asgjë më e re. Riprogramimi i gjeneve ose proceseve në natyrë është diçka që është pjesë e shkencës. Nanoteknologjia dhe TIK janë shumë afër dhe 2013 tashmë ishte në gjendje të rindërtonte qelizat e gjakut të kuq që mund të mbanin 20x kaq shumë oksigjen. Ky nuk është një mit, që thirret nga shefi teknik i Google ray KurzweilTashmë në atë kohë. Me nanoteknologji ju mund ta përshtatni natyrën në masë të madhe, thjesht sepse keni qenë në gjendje t'i riprodhoni ato në një laborator kur të keni përcaktuar gjenet e një krijesë të gjallë. Kjo shkon me gjykim dhe gabim, por ju nuk do të duhet të habiteni se indi i gjallë së shpejti do të dalë nga një printer 3D.

Në 2010, shkencëtarët japonezë arritën të ndërtonin mushkonja që u dëshiruan në trupat e tyre prodhojnë vaksina. Në këtë rast ishte një vaksinë e malaries. Natyrisht ky është gjithashtu një mesazh nga mediat kryesore dhe ju mund të pyesni veten pse unë marr një seriozitet të tillë. Epo, kjo ka të bëjë me faktin se unë kam zhytur seriozisht veten në nanoteknologji dhe në themelin e përbashkët me shkencat e tjera, kështu që këto zhvillime nuk janë asgjë më shumë se një evolucion logjik.

Frika më e madhe që duhet të kesh nuk është frika e viruseve, por frika e qeverisë. Qeveria që ju jep informacion strukturor rreth luftërave dhe terrorit; ju shkatërroni ekonomikisht dhe vendosni shpërthimet e virusit në skenë. Elita botërore është e zënë duke sjellë masat nën një zgjedhë gjithnjë e më të dhunshme të skllevërve dhe ata nuk kanë frikë të përdorin të gjitha mjetet e mundshme teknologjike për këtë. Ju mund të mendoni për kimtrails që përmbajnë nanoparticles që kthehen në nanobots në trupin tuaj. Ju mund të mendoni për smartdust. Ju mund të mendoni për vaksinimet. Përveç kësaj, rrjetet celulare përdoren për t'i paraqitur këto në trupin tuaj si rezultat i gjithë kësaj nanoteknologjie transmetues / marrës - Programueshëm nga një distancë. Zinxhiri i skllevërve modern nuk është një zinxhir rreth qafës suaj. Edhe pse paraja është edhe një zinxhir skllav, në këtë shoqëri moderne dhe heqja e parave të gatshme të kërcënojë askënd jokonformist të elitës botërore, qëndron rreziku më i madh në lidh trupin e njeriut dhe trurin e njeriut në internet . Pa qenë i vetëdijshëm për këtë, do të transformoheni në androide. Mund të mësoheni me emrin e sistemit operativ në telefonin tuaj celular. Dhe nëse e lejoni gjilpërën në trupin tuaj, sepse keni frikë nga gripi ose virusi, e bëni atë shumë të lehtë për klasën drejtuese të elitës që ta injektoni këtë teknologji në trupin tuaj. Dhe në qoftë se ju mendoni tani: "Ah njeri, nëse shkruan diçka të tillë ju jeni me të vërtetë i çmendur! Shikuar shumë filma!", Kjo mund të jetë më paqësore. "Pse do të shqetësohemi? Përderisa ne kemi një vakt të mirë dhe kemi një birrë në fundjavë, a nuk ka ndonjë gjë të gabuar?"Po, ndoshta keni të drejtë. Në çdo rast, kërcënimi për virusin e tmerrshëm zika do të jetë arsyeja e mjaftueshme për shumë njerëz që të lejojnë gjilpërën në trupin e tyre. Unë them do it!

Lista e lidhjeve burimore: telegraph.co.uk

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera ka shkruajtur:

  Fjalia e fundit e argumentit është: "Unë them", që është një përfundim për t'ju vënë poshtë
  ndërkohë që ka të ngjarë të ketë kuptim, mos !, kjo duhet gjithashtu të tregohet: Mos,
  Më poshtë, për fat të keq në anglisht një shpjegim të mirë

  https://jonrappoport.wordpress.com/2016/02/09/zika-ge-mosquitoes-bite-deliver-flying-vaccine/

 2. Analizoj ka shkruajtur:

  Ata bëjnë drejtësi në fytyrat tona, vetëm shikoni në emrin e dhënë mushkonjë:
  AEDES AEGYPTI

  Përsëri një shpjegim TELEAC nga Dr. Sean Hross:

 3. Treowd ka shkruajtur:

  Analiza juaj e mëparshme lidhur me virusin Zika në lidhje me vaksinimet ishte Martin,
  në fund të 2014, gratë shtatzëna në Brazillie u është dashur të nënshtrohen vaksinimit.
  Vaksinat Tdap për të gjitha gratë shtatzëna në Brazil të mandatuara në fund të 2014
  http://www.thevaccinereaction.org/2016/02/tdap-vaccinations-for-all-pregnant-women-in-brazil-mandated-in-late-2014/

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër