Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit

paraqitur në simbolizmit by në 29 Shtator 2015 45 Comments

Për shkak se unë kam shumë ndjekës muslimanë në Facebook, kam rregullisht pyetjen se si mund të pohoj se feja është një reflektim i kultit të Saturnit. Për të filluar, unë dua ta bëj të qartë se kam respekt për njerëzit që janë seriozë për besimin e tyre. Ata shpesh janë shumë të vetëdijshëm për jetën e tyre dhe kanë një përkushtim të madh për të kërkuar një mënyrë jetese të pastër dhe të përpiqen të jenë të mirë dhe të dashur ndaj të tjerëve. Përvoja ime është se kjo me siguri vlen për muslimanët. Unë vetë isha drejtor komercial për një kohë në një kompani në Amsterdam ku shumë myslimanë. . .

Lexo më shumë?

Kjo është e mundur, por disa artikuj në këtë faqe janë të arritshme vetëm për anëtarët me anëtarësi të artë. Kjo mbështet punën time dhe ju jep vetëm pak më shumë njohuri se kur lexoni vetëm titullin ose futjen e artikullit.

Shpesh mendimi i parë është pas leximit të titullit "Oh, e di këtë", por atëherë mund të humbasësh esencën. Për të vazhduar me këto aktivitete me shkrim nuk është e dobishme vetëm të bëhesh anëtar, por edhe t'i japësh vetes më shumë thellësi.

Duke u bashkuar, ju pranoni që anëtarësimi juaj është një donacion. Pagesa juaj mujore është pra një donacion për të mbështetur këtë faqe interneti dhe artikujt e botuar.

ANËTAR I FJALË

Etiketa: , , , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër