Islami gjithashtu përmban simbolizmin e Saturnit 2

paraqitur në simbolizmit by në 30 Shtator 2015 14 Comments

Dje kam vendosur një artikull në të cilin kam dhënë vizionin tim për praninë e mundshme të simbolizmit të Saturnit në Islam. Këtu fokusi ishte kryesisht në Kaaba në Mekë dhe në krahasim me polin e veriut të Saturnit. Kjo nuk mund të jetë një argument shumë i fortë për shumë njerëz. Sigurisht që nuk kam ndërmend që t'i largoj njerëzit nga besimet ose besimet e tyre. Puna ime përbëhet nga paraqitja e gjërave që unë kam vënë re dhe duke ndarë njohuritë e mia, në mënyrë që njerëzit. . .

Lexo më shumë?

Kjo është e mundur, por disa artikuj në këtë faqe janë të arritshme vetëm për anëtarët me anëtarësi të artë. Kjo mbështet punën time dhe ju jep vetëm pak më shumë njohuri se kur lexoni vetëm titullin ose futjen e artikullit.

Shpesh mendimi i parë është pas leximit të titullit "Oh, e di këtë", por atëherë mund të humbasësh esencën. Për të vazhduar me këto aktivitete me shkrim nuk është e dobishme vetëm të bëhesh anëtar, por edhe t'i japësh vetes më shumë thellësi.

Duke u bashkuar, ju pranoni që anëtarësimi juaj është një donacion. Pagesa juaj mujore është pra një donacion për të mbështetur këtë faqe interneti dhe artikujt e botuar.

ANËTAR I FJALË

Etiketa: , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër