Monumenti MH17 një sy e bukur me gjithë syrin në një 'fjongo' të gjelbër

paraqitur në simbolizmit by në 31 gusht 2016 12 Comments

mh17 monument-vijfhuizenNë Vijfhuizen po vjen së shpejti një monument duke përkujtuar viktimat e fatkeqësisë MH17. Kjo është një iniciativë e Fondacionit Monument Kombëtar MH17. Ajo që është mjaft e habitshme është simbolizmi i monumentit. Ne kemi zgjedhur një sy të gjthë në një shirit të gjelbër (shirit), siç mund të shihet në përshtypjen e artistit për monumentin më poshtë. Përveç kësaj, shirit është vendosur në një fushë rrethore të sunflowers. Kjo është një shumë simbolike në monumentin 1 të bashkuar. Syri i gjithanshëm natyrisht përdoret me kënaqësi në industrinë e medias, muzikës dhe filmit të kontrolluar nga grupi elitist. Kjo po ndodh kaq shumë tani që ka përfunduar në fazë se të gjithë e konsiderojnë atë si një shaka të mirë për të shaka atë lloj simboli, nën maskën e "Illuminati, hahaha, që nuk ekziston fare. " Është fakt se syri i gjithëpranishëm është një simbol që është me vlerë ezoterike brenda Freemasonerisë.

Monument_MH17_top view

Syri i gjithanshëm nuk është i dukshëm vetëm në shenjën e dollarit, por e gjejmë në shumë vende; edhe në institucionet fetare. Syri i gjithanshëm që u bë i dukshëm kur anija kozmike Voyager dhe më pas Cassini fotografuan Polin e Jugut të planetit Saturn. Kështu që ne menjëherë futemi në një simbol që i takon kultit të Saturnit. Grupet aristokratike (faraonët) dhe shoqëritë e tyre sekrete bëjnë adhurimin e Saturnit. Ata tregojnë se në të gjithë simbolizmin e tyre. Rastësisht, në përputhje me monumentin MH17 është një piramidë. Ajo ka qenë atje që nga 2002 dhe ka qenë me nofkën 'Bigg Spotters Hill. Në krye të piramidës është një Tempull i ashtuquajtur Hapësirë. Shumë e dinë terrenin prej saj Mysteryland ngjarje valle.

saturn_eye

Syri i gjithanshëm dhe piramida të dyja i referohen Saturnit. Që syri i gjithanshëm që i referohet Saturnit tregohet vetëm nga pamja e dukshme e syrit të gjithëve në Polin e Jugut të Saturnit. Ku vjen simbolet piramidale? Pse ta bësh? këta ushtarë për shembull, shenjë piramidale me duart e tyre? Piramida përfaqëson planetet 3 në 1, e cila është një referencë për planetet 3 që vizualisht formuan 1 siç shihet nga Toka; planetet Saturn, Venus dhe Mars. Ndoshta e njihni këtë "trinitet hyjnor"? Bibla gjithashtu flet për një trinitet. Ky trinitet hyjnor krijoi një lloj imazhi në zhvillim në rregullimin më të hershëm të planetit, i pari ishte një shkarkesë prej tre pikash e dukshme nga Toka; një shkarkesë plazme midis Venusit dhe Saturnit që tregonin formën e një piramide në qiell (shih videon më poshtë nga 2: 40 min.). Ndoshta ne të gjithë së bashku kemi gjetur një shpjegim për faktin se piramida e Gizës në Egjipt mungon kryeveprën. Shumë janë spekuluar për këtë dhe, për shembull, kanë sugjeruar që kjo pjesë të jetë prej ari do të kishte qenë. Po në lidhje me këtë copë të lartë ishte vetëm e dukshme në qiell dhe të përfunduar piramidën? Në të njëjtën video mund të shihni nga 2: 50 min. Si duket kjo. Sidoqoftë, unë ju këshilloj të shikoni në të gjithë videon dhe gjithashtu të njiheni me teoritë e Immanuel Velikovsky dhe David Talbott.

origjinë piramida simbol

Luledielli është gjithashtu një referencë e drejtpërdrejtë për Saturnin. Luledielli përfaqëson pikërisht imazhin që ishte i dukshëm nga toka kur Saturn ishte 'dielli qendror' i sistemit tonë diellor. Marrëveshja lineare e Saturnit, Venusit dhe Marsit që ishte e dukshme nga toka tregoi halogun që i ngjan luleve të verdha të lulediellit, për shkak të shkarkimit të plazmës midis Saturnit dhe Venusit. Bërthama e zezë e luleve është bërthama e zezë që ishte e dukshme nga toka, sepse planeti Mars formoi pikërisht qendrën (shih videon më poshtë). Se sunflowers janë vendosur në një rreth është një tjetër referencë ndaj Saturnit; ju e dini atë unazë që është e dukshme me një teleskop infra të kuqe (shih kjo foto e NASA-s).

monogram sunflowers-mh17

Për të gjetur një simbol pas fjongo (fjongo) që është formuar nga pemët duket pak e ekzagjeruar. Gjithsesi kjo duket të gjithë si 'duan të hedhin kripë në të gjitha kërmijtë"Nëse mendoni se keni zgjedhur me dashje për simbolizëm që shkon tek faraonët dhe të tyren Adhurimi i Saturnit i referohet. Megjithatë, shirita e gjelbër është gjithashtu e shquar. Mund t'i referohet edhe Shoqërisë së Shiritave. Sipas Wikipedia, Shoqëria Ribbon kryesisht një shoqëri sekrete bujqësore, anëtarët e të cilëve ishin katolikë irlandezë. Sipas Michael Tsarion fjongo e gjelbër në mënyrë të qartë i referohet Shoqërisë Ribbon dhe kjo ishte një ndarje e Urdhrit të lashtë të Hibernians. Ky rend Hibernian (shoqëri sekrete) do të kishte qenë prapa revolucionit francez. Shoqëria Ribbon ishte e lidhur me Giuseppe Mazzini, njeriu të cilit më të lartit (33e) freemason e rite skocez, Albert Pike, në 1871 kjo leter shkroi në të cilën ai do të kishte parashikuar luftërat botërore 3. Por ndoshta duhet të themi se kjo është vetëm një zgjedhje e rastësishme dhe se shiriti është bërë simbol i kujtesës ose solidaritetit gjatë viteve. Sidoqoftë, fjala 'fjongo' ka vlerën numerologjike 33. Kjo mund të jetë vetëm një referencë për shtresat e larta të Freemasonerisë (Shkalla 33e); në të cilën janë vendosur linjat e gjakut të faraonit.

E pra, le të supozojmë se kjo është e gjitha rastësi dhe se ai është vetëm një (shumë i çmuar) monument që shërben për nder të këtij flamuri të rremë apo edhe shaka katastrofë ajrore, me qëllim të marrjes së Ukrainës dhe vendosjes së Rusisë si armik. Në fakt, ky ishte fillimi i një lufte të re botërore që nuk është e dukshme në territorin e saj, por pyetja është se sa kohë do të zgjasë. Ne do të shkojmë më tej, por nuk do të kemi çmimin Machiavelli që Bordi Holandez i Sigurisë (OVV) kohët e fundit mori. Ju lexoni mbrapa veten çfarë do të thotë. Monumenti do të hapet në 17 Korrik 2017. Kjo nuk ka të bëjë me vlerën numerologjike.

Lista e lidhjeve burimore: wikipedia.org, wikipedia.org, michaeltsarion.com, monumentmh17.nl

Etiketa: , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. JorisTruthseeker ka shkruajtur:

  në atë foto ajrore të asaj fjongo që lagje duket se ka një grimë të formës së swastikës poshtë ...

  http://www.beyondthematrix.nl/wp-content/uploads/2016/08/Knipsel.png

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  A e sheh logon Shell në asnjë mënyrë? A e njeh veshjen e faraonit diku?

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  a e njeh dreqin e kuq diku?

 4. IBERI ka shkruajtur:

  Dhe mediat e kontrolluara alternative, por vazhdojnë të pretendojnë se zoti Putin është kundër rendit të ri botëror, çfarë budallai që 'beson' ai.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër