Samsung, Google, Cybernetics dhe amalgamation fizike midis njeriut dhe makinës

paraqitur në simbolizmit by në 30 gusht 2016 1 Comment

Cybernetics është një fjalë që vjen nga κυβερνήτης greke (kybernētēs, mate) dhe është shkenca që merret me kontrollin e sistemeve biologjike dhe mekanike me anë të reagimeve. Një cyborg (i organizmit kibernetik anglez ose organizëm kibernetik) është amalgamimi fizik i njeriut dhe makinerisë. Këto terma janë interesante për tu vendosur në zhvillimet aktuale të internetit, telefonisë celulare dhe vizionit të kompanive si Google. Një nga cyborgët e parë njerëzorë është profesori britanik Kevin Warwick, profesor. . .

Për të vazhduar të lexoni këtë artikull ose të merrni pjesë në diskutime në forume, ju mund të bëheni anëtarë duke klikuar në butonin 'mbështetjen tuaj'. Kjo do t'ju japë mundësinë e përdorimit të pjesës tjetër të këtij neni dhe forumi dhe të merrni pjesë në luftën për një botë më të mirë. Tani mund të merrni pjesë menjëherë. Tashmë jeni anëtar nga 5 € / muaj dhe kështu më mbështetni që të vazhdoj të luftoj për lirinë tuaj.

bëhuni anëtar

Etiketa: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër