Zbuloni kuptimin e vërtetë të partisë së Krishtlindjeve

paraqitur në simbolizmit by në 10 Dhjetor 2015 6 Comments

Për të kuptuar domethënien e vërtetë të Krishtlindjeve, kjo është një hap i gërmimeve në histori. Fillon pak e tmerrshme: Në traditën pagane nordike, 12 ishte djegur për ditë të tëra në një trungu të madh pemësh ku kafshët dhe njerëzit u sakrifikuan për nder të Hyjit Yule. Trungu i pemës simbolizonte gjenitalet mashkullore. Është shumë e vështirë të gjesh kush është Zoti Yule në të vërtetë, por fjala Yule ndoshta vjen nga hjól i vjetër norvegjez, i cili Lexo më shumë?

Kjo është e mundur, por disa artikuj në këtë faqe janë të arritshme vetëm për anëtarët me anëtarësi të artë. Kjo mbështet punën time dhe ju jep vetëm pak më shumë njohuri se kur lexoni vetëm titullin ose futjen e artikullit.

Shpesh mendimi i parë është pas leximit të titullit "Oh, e di këtë", por atëherë mund të humbasësh esencën. Për të vazhduar me këto aktivitete me shkrim nuk është e dobishme vetëm të bëhesh anëtar, por edhe t'i japësh vetes më shumë thellësi.

Duke u bashkuar, ju pranoni që anëtarësimi juaj është një donacion. Pagesa juaj mujore është pra një donacion për të mbështetur këtë faqe interneti dhe artikujt e botuar.

ANËTAR I FJALË

Etiketa: , , ,

Rreth Autorit ()

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër