Доказ дека големите алтернативни медиумски веб-страници се контролирани од опозицијата

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 мај 2019 11 Коментари

извор: businessinsider.com

Веќе неколку години пишувам дека најпознатите алтернативни медиумски веб-страници се наоѓаат во задниот дел од своите раце и ја извршуваат својата задача во игра во која полето на полето на силите на различни мислења и идеи е управувано и поткрепено со предности и противречности. Тоа е двојноста која секогаш е потребна за да се стави плус и минус столбови на висок напон во општеството. Тоа е игра на намерно вградена дезинформација во комбинација со споделување на вистината, подриминално програмирање и управување со перцепцијата. Основните услуги се тајните служби и другите тајни организации. Тоа не е само нешто што се случува во САД, туку и во Холандија и всушност во сите земји во светот. Важно е да го разберете тоа и затоа е корисно да покажете некои докази.

Ајде да видиме како тоа функционира со веб-страницата на Alex Jones Infowars.com, на пример.

Поврзување на компанијата за дезинформации

Документарецот подолу е објаснување за овој напис, од кои јас го ставам преводот подолу. Станува збор за компанија наречена "Компанијата за дезинформација" и за поврзаноста со Алекс Џонс.

Работата на познатиот бучен заговор за слава Алекс Џонс, вклучувајќи и голем број документарни филмови, како што се Endgame: планот за глобално освојување и нов светски поредок и неговата книга Одговорот на 1984 е 1776, беа дистрибуирани и / или објавени од страна на Сатанист и Alleister Crowley поддржувач Ричард Metzger компанија наречена компанија за дезинформација, компанија која ги поврзува техно-паганите и трансхуманистите. Мецџер беше презентер на телевизиска програма наречена дезинформација, компанијата за дезинформации и неговата веб-страница Disinfo.com, со слоганот "сè што знаете е погрешно", кое се фокусира на наслови од тековни настани и се обидува наводни теории за заговор, окултизам, политика, вести, необичностите и наводни дезинформации.

Мецџер признава дека се идентификувал себеси како "воинствен" од рана возраст и дека внимателно ја проучувал работата на [Кенет] Анже (Кроулиева режисерка која ја користела магијата на Кроули). Делумно поради неговото влијание, Мецгер ги комбинира своите амбиции за кариера во филмската индустрија и за телевизија со сопствени интереси на магијата. "Гневот, непослушен продуцент на подземните филмови инспирирани од Кроули, беше клучна фигура во мрежата на музичари од Лорел Кањон, окултисти, членови семејството Менсон и Сатанскерк. На крајот, Мезџер ја смета компанијата за дезинформација како "магично претпријатие" и објаснува:

Магика - дефинирана од Алистер Кроули како уметност и наука за предизвикување промени во согласност со волјата - отсекогаш била витално јадро на сите проекти што ги преземаме во компанијата за дезинформации. Без разлика дали тоа е преку нашата веб-страница, објавување активности или нашата телевизиска серија, идејата да можеме позитивно да влијаеме на реалноста е она што ги тера нашите активности. Имам дезинформациска компанија ООД и нашите различни активности секогаш се сметаа за многу сложен магија.

Во прилог на Алекс Џонс, компанијата за дезинформации исто така беше одговорна за голем број очигледни документарни филмови ориентирани кон утврдување или заговор, како што се Outfoxed: Руперт Мардок војна за новинарство (2004), Неоткриена: Целата вистина за војната во Ирак (2004), Буш семејство среќа: Парите за најдобра демократија можат да купат (во режија на Грег Паласт), Вол-Март: Високата цена на ниска цена (2005), Ирак за продажба: воените профитери (2006), Слаккер востание (филм од турнејата на Мајкл Мур на универзитетите во држави за нишање за време на изборите 2004, како и 9 / 11: Притиснете за вистината (2006), 9 / 11 мистерии (2006).

Дезинформацијата, исто така позната како Disinfo Nation, беше телевизиска програма организирана од Мецџер, која емитуваше две сезони на програмскиот блок на канал 4 на 4Later во Велика Британија. Шеснаесетте мали епизоди на 30 произведени за C4 потоа беа сведени на четири едночасовни "специјални" намени за Sci-Fi Channel во Америка, но никогаш не се емитуваа поради нивната контроверзна содржина. Овие четири претстави беа објавени на ДВД, со втор бонус-диск на кој беа прикажани нагласувањата на DisinfoCon, 12-часовен настан во 2000, во кој се прикажани Мецџер и бројни окултни познати личности, меѓу кои: Мерилин Менсон, Кенет Енгер, сликар Џо Колман, Даглас Рушкоф, Марк Пејс, Грант Морисон, Роберт Антон Вилсон, Тод Брендан Фаи и други.

Бизарната иронија е дека дезинформацијата се чини дека произведува токму тоа: дезинформација. Впечатлив пример е интервјуто на Мецџер за Disinfo Nation од Тед Гундерсон, поранешен агент на ФБИ кој е познат по својата истрага за тајната и распространета мрежа на групи во САД кои киднапираат деца и ги подложуваат на сатанска ритуална злоупотреба и човечка жртва. Сепак, документарецот на Мецџер е јасно пародија, во дискорскиот стил на "хумор" и играњето на двете страни, кои се типични за Роберт Антон Вилсон. Фокусот на Гундерсон е на малтретирање во рамките на ЦИА и воениот естаблишмент, и тој вели дека Јужна Калифорнија е клучна област на сатанската културна активност. Иако документарниот филм на Мецџер тврди дека дава "длабок и прикриен изглед" на "мрачните фигури" во денешниот сатанизам, тој ги споредува коментарите на Гендерсон, известувајќи за жална група несмасни сатански ваннаби.

Видеото на Мецгер потсетува на слично парче дезинформации што ги произведе Британскиот канал 4 во 1992, под наслов "Надвор од верувањето", кој тврдеше дека ќе обезбеди докази за сатанска ритуална злоупотреба (SRA). Шоуто беше организирано од Андреј Бојд, активен противник на СРА и автор на богохулни гласини, книга на оваа тема. "Преку верување" содржи референци за агенциите за спроведување на законот и за мислењата на медицинските експерти, како и за интервјуто со сега негираниот култен преживеан "Џенифер", кој тврдел дека е дел од групата што го направила видеото.

Сликите вклучувале непристојни ритуали кои вклучуваат маскирани лица, ритуални симболи што му се пресечени на неговото тело, голи жени врзани и силувани и очигледен абортус на друга покорена и веројатно дрога жена. Друга сцена покажува млада девојка која е заробена и вклучена во насилен сексуален чин. Овие секвенци се интервјуирани со снимки од експлицитен секс.

Алекс Џонс затоа може да биде поврзан со некој кој специјализирал техники за волшебните волшебници на Алистер Кроули и нивната примена во медиумите. Алистер Кроули е основач на еден окултен кожа наречена Телема. Зборуваме за доктрина што Кроули тврди дека била инспирирана од духовно битие во Каиро, каде што неговата сопруга делувала како медиум. Учењето на Кроули е базирано на египетски митски богови. Древните митови ја припишувале божествената моќ на планетите. Јас често укажував на обожавањето на Сатурн што го гледаме насекаде околу нас. Ова се рефлектира и во учењето на Кроули. Кроули беше член на организациите Златна зора и РТД (Ordo Templi Orientis). Вториот е организација на Темплари која се чини дека е поврзана со Египетски фараони. Затоа интересот на Кроули за египетската митологија е лесно објаснет.

Исто така, објаснив како верувам дека светот сѐ уште е контролиран од фараонските крвни линии. Не е случајно што Алистер Кроули се занимаваше со сите главни политички светски лидери. Бил наследник на Битлси, и всушност влијаеше на целата музичка, телевизиска и филмска индустрија. Кроули беше голем херој на Битлси, The Rolling Stones, Лед Цепелин, но, исто така, на пример Рамзес Шаффи. Кроули поседувал свој манастир во Сицилија и наводно имал отворен секс со деца таму. Кроули користел секс ритуали за да постигне повисок духовен статус. На пример, еден од Кроуливите ритуали е "Ерото-коматозна луцидност", што значи слободно преведено "постигнување на олеснување преку коматозна состојба на жртвата како резултат на сексот". Тоа може да звучи малку возбудливо за возбудливо читателот, но состојбата на коматес не е сосема невина. Ќе го најдете описот на ритуалот овде и, во краток преглед, се сведува на фактот дека младо момче е сексуално нападнато додека тој не достигне некаков вид на коматозност и неговиот ум се ослободува од телото. Ова чисто педосексуално групно силување е еден од многуте сексуални ритуали на Алистер Кроули, човекот обожаван од толку многу познати личности.

Кроули успеа да ги пренесе техниките на неговата магија во музичката, ТВ и филмската индустрија. Потоа мора да размислите за работи на високи subliminal ниво, како што се "обратен говори" и многу други техники. Некои од овие магични техники (наречени "магика" на Кроули) можат да се најдат во песните од Битлси и други групи, на пример. Магијата е за комбинација на високи subliminal техники и окултни ритуали и симболика спакувани во програми; обично не се видливи за окото. Всушност, може да се каже дека магијата на Кроули стана стандард за целата музика, телевизиската и филмската индустрија.

извор; reddit.com

Џими Савиле, најголемата телевизиска личност на Велика Британија и сериски дете злоупотребувач, исто така, се сметаше за окултист кој следеше по стапките на Алистер Кроули. Savile беше во можност слободно да патува низ Велика Британија за да може да ги злоупотребува децата и лицата со хендикеп по волја. За Савило се вели дека дури извршил некрофилија на телата во болнички станици. Савиле, кој почина во октомври 84 на возраст од 2011 во октомври, беше најголемиот сексуален престапник во Британија откако полицијата објави дека убил најмалку 450 жртви од осум години до 47 години.

Едноставниот факт дека некој како Алекс Џонс може да биде поврзан со основачот на компанијата за дезинформации всушност го поврзува со учењата на Кроули. од ова може да се заклучи дека станува збор за агент на (фараонот) светски поредок.

Советот за национална политика (CNP) и здружението John Birch Society (JBS)

Алекс Џонс, исто така, може да биде многу јасно поврзан со неколку големи тинк-тенкови, како што е Советот за национална политика (CNP) и Друштвото на Џон Бирч (JBS).

CNP е основана во 1981 од Тим Лахај и Пол Веирих. Lahaye е американски проповедник, спикер и писател на христијански книги. Тој припаѓал на евангелско христијанство и бил во брак со христијанскиот писател Беверли ЛаХај. Веирих беше политички активист, коментатор (мислам ЦИА) и основач на сите тинк-тенкови, како што се Фондацијата Херитиџ, Фондацијата Слободен конгрес и Американската фонда за застапување за законодавство. Значи Веирич јасно знаеше каде може да добие пари и ако мирисаме големи пари, тогаш всушност знаеме кој ја контролира играта. CNP е еден вид на Американски Билдерберг. Сите нејзини состаноци се тајни. Ништо не протекува. Организацијата претставува еден вид чадор за "баратели на вистината" основана од јудео-христијанските сионисти.

Тогаш го имате десничарското друштво Џон Бреч (JBS). Друштвото Џон Бирч е американска десничарска радикална група, основана во 1958 од бизнисмен-активист Роберт В. Велч, Џуниор. како првенствено антикомунистичка пропаганда и лоби организација. Значи ние секогаш ги гледаме големите пари кои никнуваат. Тоа, всушност, веќе треба да предизвика сомневање. Велч сакаше да воспостави "тајна, монолитна организација" која "ќе функционира под целосна власт на сите нивоа".

Читаш оваа онлајн книга потоа да се открие како Алекс Џонс може да биде поврзан со овие организации. Сепак, многу пожелно е да се погледне документарецот подолу. Ако, откако навистина сте одвоиле време да го проучувате сето ова, почнувате да видите малку како полето на алтернативните медиуми за опозиција е исто така во џебот на елитата, се надевам дека ќе сфатите дека може да се најдат неколку независни извори. Затоа го препорачувам овој напис да се прочита повторно за ситуацијата во Холандија. Се надевам дека ова исто така ќе ви помогне да видите колку е важно да го поддржите вистинскиот независен писател (единствениот во Холандија кој отворено го покренува сето ова).

Исто така, прочитајте ги одговорите во кои ќе ја најдете врската со холандските веб-страници.

Листа на изворни линкови: conspiracyschool.com, scribd.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (11)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  Можете да го проширите на War on (T) грешка, создавате непријател, се вика Ал Каеда / ISis, што ви дава легитимитет да се примени интервенција.

  Враќајќи се во Кроули / РТД, таткото на Алистер Кроули беше во култ наречен Плимут Браќа. Оваа група беше клучна во влијанието на евангелските христијани на американското копно ... од кои се појавија идеологии како дарбизмот, па дури и Скофилд произведува Библија која сите го носат ционизмот кон небото
  https://hermetic.com/crowley/worlds-tragedy/the-plymouth-brethren
  https://www.godlikeproductions.com/forum1/message3396318/pg1?c2=1

  Групата која го поддржува Трамп и неговото ционистичко движење за крајно време денес (духовно).

 2. Вилфред Бакер напиша:

  Добар продолжување.

  https://youtu.be/QjJiDTfOGRU

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Фељтони: https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/verspreider-smaad-en-laster-martin-vrijland-jeroen-hoogeweij-heet-nu-naomi-hoogeweij/

  Во оваа статија ја објаснувам поврзаноста на дистрибутерот за клевета и клевета Мартин Вриланд, Јероен Хогевеј, со Алистер Кроули, РТД:

  Јероен Хоегевеј, извор на сета клевета и клевета што може да се најде за Мартин Вриланд на интернет, никогаш не го скрил својот идентитет. Поголемиот дел од она што сè уште треба да се најде на интернет во неосновани пораки, доаѓа од Џероен и имаше јасна цел да го поткопа кредибилитетот на статиите на Мартин Вриланд. Ова сè уште има ефект бидејќи Google одбива да ги отстрани врските и затоа што мојата декларација останува необработена.

  Текстовите сè уште може да се најдат на интернет; меѓу другото на веб-страницата "hoaxwiki" која се појавува високо во пребарувачот на Google. Решив да не вложувам повеќе енергија во расклопување на оваа окова. На крајот на краиштата, веднаш штом ќе почнам да објаснувам каде се невистините, веб-сајтовите за кои станува збор веднаш се качуваат повторно во пенкалото за да ги прилагодат или отстранат работите. На пример, во минатото ми кажа дека сум го измамил поранешниот работодавач. Меѓутоа, кога објавив докази на мојата веб-страница, што го кажав збогум на оваа компанија на добар и пријателски начин, таа приказна беше брзо отстранета. Проблемот со оваа намерно дистрибуирана десфонија е над сите што нови читатели се склони да веруваат и затоа едноставно да се откажат. Во таа смисла, затоа е ефикасен метод за отсекување на критички писател и уништување на неговата репутација.

  Во меѓувреме, побарав од неколку адвокати да го подигнам мојот случај и да ја тужам државата поради тоа што не ја сфаќам мојата декларација. До сега никој не се осмелува да ги запали прстите за да ја осуди државата. Тој сеуште може да биде назначен за јасен менаџер, бидејќи детално и детално објавување со тврди докази едноставно не се зема предвид. Дали може тоа да се должи на фактот дека е јасно дека државата има цврста рака во оваа онлајн клевета и клевета? Исто така го депонирав мојот случај со Свен Халлеман за да видам дали тој се осмелува да ги изгори прстите на ова.

  Секогаш ме изненади колку лесно овој Јероен Хогевеј се справи со сето тоа навредување и клевета во тоа време. Особено затоа што ова е јасно казниво. Јас дури и ја објави владината мисија и беше јасно дека Јероен работел за државата. За момент Џероен се чинеше дека исчезна од радарот и во озборувањето ми беше кажано дека ќе има рак. Сега навистина не верувам во озборувања, но беше неверојатно дека тој веќе не беше многу активен на познатите локации кои главно беа насочени кон оцрнување на Мартин Вриланд (и работеа на тоа со полно работно време). Затоа бев многу изненаден кога читателот неодамна ми укажа на сметката на Твитер со името Наоми Хојогеј.

  Дали е тоа можеби причината поради која Јероен никогаш не бил толку загрижен за неговиот идентитет? Дали е ова навистина Јероен? Дали таа самата си дозволила да расте? Сериозно? Мислев дека тоа е шега. Тоа ќе го направи мојот случај легално екстра интересно! Што се случува ако сте поднеле изјава против некое лице и дека лицето било подложено на промена на полот? Бизарен!

  Јероен отсекогаш бил во првите редови на организацијата Алистер Кроули РТД. Во таквите тајни друштва на Луцифер, трансгендеримот се чини дека е доста заеднички проблем. Дури се чини дека овие општества на глобално ниво промовираат "неутрален" и "транссексуален" маркетинг. Ова го објаснив многу во моите статии на оваа тема, во кои јас потврдував дека ова главно се должи на идејата дека Луцифер е двосмислена. Кој не го познава симболот за боксерска бомба од Луцифер Бапхомет кој треба да претставува прегратка со гради и фалус. Можеби најдобрата референца за ова беше претставена од машки / женски победник на Евровизискиот натпревар во 2014, Кончита Вурст. На пример, прочитајте го овој напис за детално објаснување. Така, всушност се вклопува во сликата што Хероен самиот ја претворил.

  Во меѓувреме, Џероен (сега Наоми) повторно е активен на интернет и стана писател за гости на веб-сајтот jalta.nl. Кога го открив ова, мојата идеја дека сум измамен брзо исчезна. Тоа е навистина точно: Јероен сега е Наоми! Јероен, исто така, објавува на Јалта за неговите трансродови искуства и реакциите на неговата околина за нив.

  Можеби само би сакала Наоми секој успех во својата нова позиција во Јалта. Да се ​​надеваме дека ЛГБТК пропаганда може да ги убеди многу деца, особено да почнат да се сомневаат во нивниот пол и да почнат да размислуваат за пријатниот процес на реновирање. Јероен можеби е нивниот сјаен пример. Изгледа дека е прилично забавно. Исто така во Pauls Puber Kookshow веќе видовме колку убаво можете да изгледате, а потоа и во HEMA веќе можете да ја купите вашата облека.

  Мислам дека е срамота што никогаш повторно нема да имам можност да го предизвика Џероен да се бори од човек до човек за да му даде солиден десен агол или да поттикне многу под неговите топки. Извртени! Како и да е, веќе бев обраснат со тој бес и доволно сум обвинет за злоупотреба на жените (иако од страна на Јерен, но тоа настрана, Јероен повеќе не е), па затоа сакам да се обратам до Наоми во љубов: Наоми, е изгледа одлично бебе! Можеме сега да почнеме повторно кога си жена?

  • Riffian напиша:

   Жал ми е Мартин тоа е многу сериозно ..

   "Не можам да верувам дека ова се случува во мојата Холандија"
   Оскар Хамерштајн
   https:// http://www.ad.nl/rotterdam/doodzieke-schiedamse-klaagt-gemeente-aan~a5fe150a/

   * ОВДЕ Ажурирање на состојбата во рамките на новиот медиумски простор за раскрсницата на третата светска војна *

   Мартин продолжил да пријавува помалку или повеќе на ист начин како во случајот на Деминк до неговото "покритие" на 25 март кога неговата кампања започнала против групата Мафија Poot / Ottens / Rubinstein / Kat / Krol / Abramoff / Hoogeweij.

   Параноја на Верјланд брзо се зголеми од тој момент и достигна тажна височина со најавата дека Јероен Хојогеј е исто така дел од горенаведената мафијашка група.
   https://www.nrcombudsman.nl/artikel/2343/shake-out-binnen-alternatieve-media.html
   https://www.nrcombudsman.nl/artikel/2349/niburu-co-smeekt-justitie-pak-micha-op.html

   • Мартин Vrijland напиша:

    Да, претходно ја примив пораката за Hoogeweij од некој кој вели дека добро знае Jeroen / Naomi.
    Не сум сигурен дали ова не е стапица и затоа не можам да кажам дека испратените информации се точни, но со оглед на деталите на информациите што ги добив, се чини дека е сериозен извор.

    Причината поради која осиромашениот Јероен (сега Наоми) може да вработи таков скап адвокат, бидејќи Хамерштајн се чини дека лежи во приватните сфери, според авторот.

    http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/05/hammerstein-hoogeweij-advocaat.png

 4. SandinG напиша:

  сексуалните култови секако се дел од ова, видете што неодамна се случило со култот NXVIM, финансиран од вообичаениот осомничен Бронфман, кој повторно може да се поврзе со Епштајн и Бренсон (Вирџин Рекорд што во името) класични компромат методологии

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/3532987/ook-15-jarige-slavin-bij-sekscult-van-sterren-en-miljonairs
  https://www.thesun.co.uk/news/6117529/nxivm-held-parties-on-richard-branson-island-claims/

  https://www.henrymakow.com/2019/04/ Ционистички-Кум-Самоил-Бронман% 20.html

 5. Сонце напиша:

  Па, тоа нема да биде изненадување за да дознаеме дека Алистер Кроули е соработник на "англиската" тајна служба, патем, шпион. Од таа причина можете да направите многу казниви, вознемирени работи и да се извлечете од неа.

 6. guppy напиша:

  Премногу е болно за зборовите дека сите тие луѓе ги продаваат своите души за да ги измамат сите. Не ме изненади ако конечно се разболат од сите овие лаги.

  Групата која не учествува ќе биде осудена, но сигурен сум дека оваа група ќе победи!

  Продолжи го Мартин и не смееш да заборавиш дека групата е многу голема и расте и сфаќаат дека оцрнувањето на вистината и твоето име се заснова на лаги.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Тоа е стратегијата. Возете ги сите надвор од полето за играње кое не е проверено. Jeroen Hoogeweij (многу случајно сосед на Micha Kat во времето) му беше дозволено да ја користи својата веб-страница (од кои Swapichou беше главната улога) да се обиде целосно да го запали Мартин Vrijland. Миха Kat исто така беше нападнат за настапи, но никогаш не е фундаментално штетен.

   Ние секогаш ги гледаме проверените веб-страници дека тие се нападнати (контролирани), но кои служат за цел; како и сега со деактивирање на нивните Фејсбук страници. Овие веб-страници мора, како што беше, да го канализираат гневот и да ги задржат следбениците неактивни.

   Тоа е мулти-димензионална игра (како што docu покажува добро) и во неа функционираат сите елементи на човечката психа и секоја енергија се канализира.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина