Зошто француската жолта кардишка револуција би била самопроизведена? Кој мисли на такво нешто?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 декември 2018 12 Коментари

извор: sceptr.net

Die Мартин Vrijland толку многу зборува за контролирани опозицијата и Inoffizieller Mitalbeiter кои помагаат да го осветли оган. Зошто би го сториле тоа во Божје име? Исто така може да биде само автентично? Што сакаат да постигнат? Macron нема корист од револуција? Марк Рут, исто така, нема корист од револуцијата? Што глупости! Тоа е затоа што мислиме на ниво на Калимеро и големите куклени играчи зад сцената ја превидуваат целата шаховска табла.

Време е за малку продлабочување на полето на "менаџери на револуцијата". YouTube продолжува да ги цензурира видеата, па можеби треба да го преземете, но краткиот документ подолу вреди да се гледа. Револуциите се многу добри за испраќање во тековната ера на социјалните медиуми. Потребна ви е мрежа на влијатели што го прават тоа, што активно го притискаат расположението низ големите канали на социјалните медиуми.

Следниот документарец за организацијата Отпор - кој отпушти оган за војната во Југославија од "90" и револуцијата во Египет - дава добра идеја за тоа како функционира таква операција. Сепак, ова би можело да даде впечаток дека такво нешто се случува само во земји каде што ние како паметни Запад сакаат да ја соборат диктатурата. Ние сме "носители на демократијата"; ние сме крстоносците од времето што доаѓаат да ја инсталираат вистинската вера. Во пракса, една земја е целосно малтретирана и финансиски уништена. ММФ потоа ги нуди своите услуги. На земјата му е даден висок долг со кула, во замена за реконструкција (што, секако, и ние заработуваме малку џепарлак).

Соборувањето на украинската влада пред неколку години, исто така, имаше сè подалеку од добро контролирана револуција. Ставањето на неколку ѕвезди и ВИП во преден план секогаш функционира добро. Јадрото на овие револуции, базирано на идеите на Џин Шарп, е дека на почетокот мора да има мирен карактер да привлече толку многу луѓе. Тогаш го пуштите пламенот во садот и имате совршен алиби за напорно дејство.

Но, зошто револуцијата на жолти гелови во Франција изгледа многу слично на методот Отпор? Овој метод се нарекува и обоена револуција. Притоа секогаш се избира јасно препознатлив симбол. Изборот за жолтите елеци е секако многу паметен и удобен, бидејќи тие се потребни во Франција да имаат во автомобилот. Така веќе постои еден вид бенд ("сите имаме таков елек"). Сепак, вие, се разбира, може да речете дека револуцијата е само автентична. Луѓето се само уморни од политиката на Макрон. Нека не смеат да доведат до недоразбирања околу тоа: вообичаените чувства на луѓето обично се разбудуваат. Во повеќето земји постои политика на стегање, пад на куповната моќ и зголемување на даноците. И ако политичките лидери знаат што е голема агенда, тие исто така може едноставно да го објави нова мерка да се стави работите добро темпиран вооружени.

Видовме некои индикации за инфилтратори кај демонстрантите (види овде) и сега можеме да кажеме дека концептот на Inoffizieller Mitarbeiter не е измама на Мартин Vrijland (види овде). Прашањето кое останува е: Зошто?

Мислам дека во неколку насоки. Првиот начин е да се продолжи вооружување на тензиите меѓу Западот и Русија, со која наскоро ќе излезе со "информации" покажува дека Русија ја предизвика оваа револуција (преку хакове и социјалните медиуми инфилтрација). Потоа, Русија може да биде обвинета за улогата на управување со револуцијата (види овде). Бидејќи се чини дека револуцијата на жолтите жили мора да се повлече преку француската граница, јас сум сигурен дека зад неа има меѓународна агенда. Затоа можам да замислам, како втора опција, дека цела Европа треба да биде вовлечена во хаос. Некои дури велат дека Британците ќе имаат корист од оваа обоена револуција (види овде) и ослабен европски континент. Можете исто така да претпоставиме дека планираниот хаос го отвора патот за европска полиција (види овде). Лично, мислам дека треба историски да гледаме на она што се случило со порастот и падот на големите империи во минатото.

По падот на Британската Империја, САД се чинеше дека се нова империја. Велам "лежев", бидејќи САД тајно можеби едноставно сеуште паѓаат под британската круна (види овде en овде). Се разбира, многумина ќе го повикаат Израел да владее со САД, но, според мое мислење, Израел е ништо повеќе од вазална држава што им служи на големата агенда. Често наведов на местото дека смена на моќта мора да се случи и дека мора да постои друга (пророчка) "крајна војна" војна околу Ерусалим пред светската влада да се утврди трајно и цврсто. Според мое мислење, ова значи дека сме на работ на значителна промена на власта.

Верувам дека САД ќе ја плати во наредните години значително во сила и моќ, и дека Европа ќе бидат преземени од страна на Отоманската империја е во подем. За да се сфати тоа, прво мора да се создаде хаос. Вие само може да сфатите дека хаосот е незадоволство. Вие го стимулирате тоа немири низ обоениот метод на револуција (исто така наречен метод на Џин Шарп). Ако Европа потоа еднаш окупирана од страна на Ердоган и на САД е малку ослабени, нов и моќен (од сега) е обединета исламска блок, предводен од Турција (возобновената Отоманската Империја) користат ослободувањето на храмовите.

Изгледа дека револуцијата на жолти гелови не се врти околу само француски проблеми. Да претпоставиме дека Macron е принуден да поднесе оставка, тогаш тоа е само нешто што ќе даде привремена надеж. Потоа, најпрво би можеле да добиете поправен режим, кој, исто така, би сакал да излезе од ЕУ. Тоа тогаш ќе биде само катализатор за натамошен колапс на ЕУ. Тоа средно чекор не чини невозможно за мене, бидејќи јас очекувам враќање на Отоманската империја во 2023 и турската воена индустрија се уште треба малку повеќе време за да стане целосно независна. Во секој случај, важно е да не се залажува лажна надеж врз основа на навидум успешна револуција. Сето тоа е планирано.

Листа на изворни линкови: zerohedge.com, abovetopsecret.com ,quora.com

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (12)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  Ајде само да се погледне поблиску до дома, што ме загрижува е повик на елитата за војска на ЕУ, избирајќи патолошки лажго Тимерманс да успее Јункер пијаница и Ordo ab chao методи во континентална Европа. Се чини дека застрашувањето на Политбирото во Брисел станува посилно и посилно.
  https://www.zerohedge.com/news/2018-12-09/eu-army-france-riot-control-vehicles-bearing-eu-flag-stoke-speculation-over

  • SalmonInClick напиша:

   Внесете за психолози ..

   • Камера 2 напиша:

    Сите според холандскиот дизајн

    Лицето кое го објавило ова на YT се нарекува: Холандски дизајн, врска подолу
    Филм дизајниран од холандски (дизајн)
    Колку патетично и сите записи на смртта се од емоционални причини во 1 пати, Jawohl направени во еден. (лудница)

    Машината може да биде поголема, да се појави, да се појави, и да остане жив. Адолф Хитлер

 2. SalmonInClick напиша:

  На психопатот на работа ...

 3. Сонце напиша:

  Не е толку комплицирано кој стои зад настаните во светот. Јас сум бил во Франција не Турци или Русите видов само членови на клубот, кои сакаат да ги наведуваш на францускиот народ во стапица и провоцира. Ердоган се вели дека нема исламска позадина. Дали тоа да ги измами на Турците и истовремено да ги потисне на тешки муслиман тој игра .. Погледни своите постапки, а не неговиот говор, а потоа ќе се забележи дека тој се користи како алатка и се плаќа од страна на вообичаените осомничени други напушти валканата работа земи. Ова не ја исклучува дека Турција треба да се користи како потпора во Европа во иднина. Ердоган не го прави ова за Турција, туку како замена за друга земја. Тој дури и не се гледа им даде неговата лојалност кон оваа земја не се со турско потекло како што се тврди. Кју боно сите хаос ???

 4. SalmonInClick напиша:

  Отворено писмо од француски генерал упатено до Макрон е поддржано од многу генерали и граѓани.

  (Lettre au president de la Republique, по иницијатива на генералот Мартинез)

  Коминике

  Ле Општи Антоан Мартинез умот demande де cette леттре publier adressée о претседател de la République, мрзливи demandant renoncer à la потпишување пакт Mondial du sur les миграции, потписник par un ancien ministre et une douzaine на généraux et Amiraux
  https://www.minurne.org/billets/19275
  ....
  Général Antoine MARTINEZ

  Чарлс МИЛОН - Анчија Министер де ла Дефенс

  Général Marc BERTUCCHI

  Général Philippe CHATENOUD

  Général André COUSTOU

  Général Roland DUBOIS

  Генерален Даниел ГРОСМАИР

  Général Christian Christian HOUDET

  Général Michel ISSAVERDENS

  Амирал Патрик МАРТИН

  Генералниот Кристијан ПИКЕМАЛ

  Général Daniel SCHAEFFER

  Général Didier TAUZIN

  Полковник Жан Луј CHANAS

  Макрон е обвинет за предавство, не ми изгледа мало пиво
  https://www.crashdebug.fr/actualites-france/15368-l-armee-francaise-accuse-macron-de-trahison
  https://newspunch.com/french-army-macron-treason-un-migration-pact/

 5. Камера 2 напиша:

  Тоа е убав проект за глобализација со жолти елеци, сега исто така и во Канада

  • Riffian напиша:

   Она што се случи претходниот ден во Франција, во Париз да биде прецизно, не е случајно. Тоа е целосно напад врз Французите во целина, а особено жолтите елеци.
   @Martin, преземете го ова видео.

   • Riffian напиша:

    Експлозијата во јануари во Париз јануари 12, беше "најверојатно" предизвикана од истекување на гас, велат француските истражувачи [1]. Но, италијанскиот новинар Валерио Орсолини, директен сведок, вели поинаку во овој снимка, наведувајќи ја страницата "каде експлодира бомбата" [2]. "Има некои непотврдени извештаи за бомба што се случува", информира Newsbook, додавајќи: "Експлозијата се случила во градот, но нема врска меѓу две ситуации во тоа време "[3]. Пари обвинител
    Реми Хајц за медиумите изјави: "Сè уште треба да ги објасниме околностите и причините за експлозијата, но можеме да кажеме дека тоа е јасно несреќа, веројатно излегување од гас", [4].
    ИЗВОРИ:
    [1] Асошиетед прес (АП), во https://www.wthr.com/article/two-dead... /;
    [2] @Professorsblogg во https://twitter.com/ProfessorsBlogg/s... /; видео извор од RAI видео "Париги Esplosione во rue de Trevise", на https://www.youtube.com/watch?v=_ONkL...
    [3] https://www.newsbook.com.mt/artikli/2... /;
    [4] Die Wlle (DW) https://www.dw.com/en/paris-multiple-... /

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина