Позитивно на националната ДНК база на податоци во прилог на решавање на случаите на убиство

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 септември 2018 11 Коментари

извор: forensicmag.com

Се разбира, цела Холандија е ослободена дека случајот Ники Верстапен доведе до улов на Џош Брех. Претходно, ДНК доведе до заробување на Џаспер Стеринга во случајот Маријана Ваатстра, па ДНК е исходот. Тоа во секој случај доведе до нов правен систем што го воведе новинарскиот херој на земјата Петар Р. де Врис, имено "судски процес од страна на медиумите". Тоа е прва точка на профит. Ајде да се соочиме со тоа, тоа е само кристално јасно дека Џош Брех е виновник во овој случај за убиство.

Според мое мислење, универзитетите треба да ги стават двата прашања на дневен ред и да ги вклучат како студиски материјал во нивните предавања. Наставниците исто така треба да ги научат своите ученици дека Јавното обвинителство може едноставно да ги прекрши правилата доколку е потребно користејќи ДНК од еден случај до друг. Тоа беше дозволено во Jos Brech и така студентите гледаат прекрасен пример за тоа како можете да ја прилагодите легислативата со игнорирање на законодавството.

Ако сакате да станете адвокат и сакате да заработите големи џебни пари, тогаш мора да научите да ја затворите устата и да не се спротивставувате на таквите законски погрешни чекори. Вие припаѓате на клубот што придонесува за изградба на новиот систем за "судење преку медиуми". Тоа е чесна позиција. Последно, но не и најмалку важно носат ќе научат како шарлатан дискусии и се расправа на ТВ со ТВ судија Петар Р. де Врис, со цел да им даде впечаток дека е добар адвокат, но сега да го одвлекува вниманието на гледачот од правниот ред песни . Како адвокат треба да ги совладате истите НЛП-техники како менаџери за перцепција како Џероен Паув и емо-играчи како Питер Р. де Врис. Прекрасно е да се биде адвокат на PsyOp. Обично се испорачува масна Мерцедес на.

Секогаш можете да ја најдете ДНК и да ја држите насекаде, затоа што, всушност, може да го земете од некого. Откако ќе имате нечија ДНК, можете дури и да ја поставите на место на злосторство; ако сакате, на долна облека или каде што сакате. Не дека ова се случило во случајот Ники Верстранен. Тоа би било заговорно размислување и тоа не го сакате. Патем, исто така, можно е синтетизирање на ДНК синтетички, но тоа никогаш нема да направи правда, и такво нешто брзо ќе стане излишно кога ќе ја поседува ДНК на сите. Меѓутоа, ние сме позитивни и оптимисти. Во принцип може да се каже дека е корисно да се запре ДНК на сите во националната база на податоци. Тоа е исто толку корисно како што беше корисно да ги има сите отпечатоци од прсти и фотографии од сите. Ако некој е пронајден убиен, се што треба да направите е да пронајдете ДНК и да го имате сторителот. Тоа е толку едноставно. Знаете дека сега можам да прифатам?

Ако сте пиеле кафе со својот сосед, вашата ДНК несомнено е некаде на стол, маса или кафе. Ако истиот сосед тогаш пронајден мртов два дена и се наоѓа во куќата, така што нејзиното тело се наоѓа во целосна состојба на распаѓање (NFI што го прави невозможно да се покаже дури и за убиство или сексуална злоупотреба) од Петар Р. де Врис само чуруликам : Го имаме! Тогаш вашиот адвокат може само Јероен Pauw доаѓаат во емитување да се расправаат што и гугање за вкрстена контаминација, но тоа веќе е јасно: Вие сте убиецот на својот ближен; дали е убиена или не. Инаку, може да има некои голи фотографии на жени слични на вашиот сосед на вашиот компјутер. Овие се тогаш 100% секако, исто така, преземени од вас, бидејќи владите и судството немаат право да ги ставаат работите на вашиот компјутер. Па, тие всушност ги имаат тие права, но, се разбира, никогаш нема да го направат тоа. Да не излеземе со секакви немисливи сценарија. Ајде да бидеме оптимисти и позитивни за националната база на податоци за ДНК. Тоа само треба да дојде!

Тоа може да биде дека ние се одигра преку психолошка работа (PSYOP) и hyped случаи на убиство во кое е направена сторителот, но во целост, ние се уште може да се претпостави дека има ДНК на сите само корисни. Можете да дојдете до решение во сите видови прашања; сепак ќе го свртите или свртите. И понекогаш само сакате да бидете во можност да ставите нешто тешко на луѓето ако не можете да ги решавате на поинаков начин. Зошто да не?

Патем, повеќето од децата под 18 веќе ја одбележаа ДНК, бидејќи таа целна група имаше пета замаеност. Овие ДНК профили се уредно уредни (сеуште нелегални, но добро) на RIVM во подрумот. Позитивниот дел од ова е - исто како што оптимистички мисли - дека ако можете да направите индивидуални вакцини за секое холандско лице, исто така можете да ја прилагодите нивната ДНК според вашите потреби. На пример, ако имате генетска предиспозиција за Алцхајмеровата болест, можете да додадете мешавина на вакцината која ќе го поправи овој дел од ДНК. Ова е можно затоа што веќе неколку години го познаваме методот CRISPR, каде што специфичниот код (одговорен за таа генетска предиспозиција) може да се проследи и да се замени со обновениот код. На пример, може да им даде на постарите луѓе кои доаѓаат да ја добијат својата годишна вакцина против грип малку повеќе во нивната вакцина, како резултат на што нивната предиспозиција за Алцхајмеровата болест ќе биде поправена од вас. Тоа е фантастичен развој! Затоа би сакале сите да имаат ДНК профил! На пример, исто така можете да им помогнете на луѓето со малку прекумерна тенденција да размислуваат критички, правејќи мало прилагодување. На пример, може да помогнете да се спречат лудо пореметувања во однесувањето со помош на вакцини претходно. Тоа е одлична можност!

Да, сега законот, така што можете да го користите само на ДНК во правни истражувања и само и само за истражување во кое ДНК е намален, но за среќа на случај Ники Verstappen направија тоа наскоро прилично мазна може да се прилагоди. И ако вакцините стануваат задолжителни во блиска иднина, исто така можете да дадете убав подарок во ваква вакцина. Ова, секако, бара наменски вакцини, но ако знаете кој доаѓа во клиниката, тоа е во ред. Колку е погодно тоа? Колку е поудобно ако едноставно можете да ги прилагодите граѓаните во согласност со прилагодените вакцини. Што мислите дека бројките на ГГЗ и бројките на криминалот изгледаат како повеќе од 10 години? Одлично! Тоа е, всушност, само во интерес на земјата.

Патем, можете едноставно да го направите тоа како држава. На крајот на краиштата, веќе сте ја добиле законската сопственост на телото на вашите граѓани преку законот за органи. Луѓето потоа можат да одлучат дали сакаат или не сакаат да се дистанцираат во корист на донацијата, но тоа навистина не те загрижува. Телото сега е регулирано со закон на државата. И она што е твое може да се одржува. Исто така го направите ова со патната мрежа и зградите и сл, па можете да го направите тоа со телата на вашите граѓани.

Според тоа, базата на ДНК нуди директни перспективи и ние само треба да бидеме оптимисти во врска со тоа. Се разбира дека секогаш ги имате оние несреќни мислители кои почнуваат за тоталитарната држава Храбар Нов свет и слично, но тие се песимисти. Ако сте оптимист секогаш ги разгледувате можностите, а останатите ве остават на етичкиот увид на демократски избраните политичари, кои служат само за 1 цел: подобар свет за вас!

Листа на изворни линкови: trouw.nl

Тагови: , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (11)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Keyboarde напиша:

  "Телото сега е регулирано со закон на државата"
  Зарем ова не е случај само кога сте прогласени за мртов? Или се органите на државата кога ќе бидете прогласени за мртви и не покажаа дека не дозволувате ова?

  Ви благодарам за вашата уметност, јасно кажува колку внимателно и сомнително треба да бидете со / во споредба со државата и целото законодавство. Тие одат понатаму и големото мнозинство е слепо на тоа. Или само размислува дека мнозинството е слепо на тоа; ова го дава истиот ефект ...

  • Мартин Vrijland напиша:

   Размислете за тоа прашање ...
   Кој е вистинскиот правен статус сега? Дали државата е сопственик на вашите органи? Дали државата е сопственик на целото твое тело?
   Велам: да

  • Зајак напиша:

   Органите се земаат од луѓе кои се осудени на смрт и умираат, па дури и можат да бидат остварливи. Во секој случај, целиот процес на берба на органи е веќе во тек, ако станува јасно дека здравјето на пациентот се влошува и тој повеќе не може да се спаси, останува само уште неколку часа за да живее. Тогаш е погрешно да се зборува за "роднини", бидејќи пациентот сигурно не е мртов. Смртта на мозокот е дизајнирана да убие некого ако не може да се измерат функциите на мозокот со моменталната опрема. Во минатото, витамините не постоеле ниту затоа што не можеле да бидат демонстрирани. Сега тие мислат дека знаат сè во науката, но она што сега го знаат е застарено за толку многу години.

 2. SalmonInClick напиша:

  емитува паун-21 09 JL на. е многу интересен, особено делот каде Roethof вика "Јас сум сега на чело .." парче НЛП во своите најдобри, тоа ме натера да се сомневаат направи силна, што ние се гледа само " театарот за масите ", земја во која владее лага, е осудена на пропаст

  https://www.npostart.nl/pauw/21-09-2018/BV_101388634 (Од 16: 08)

 3. Вилфред Бакер напиша:

  Бог-пропадна, сите морате да сфатите дека се работи за многу пријатна програма во која сте дел?

  Ве молам, запознај ме, ова ти си.

  https://youtu.be/8ucCxtgN6sc

 4. Вилфред Бакер напиша:

  Мојот последен пост беше треперење, со тоа повторно.

  https://youtu.be/8ucCxtgN6sc

  Немам деца, но ДНК веќе е планирано во сите серии!
  WIFI

  Љубовта

 5. Riffian напиша:

  "ЛУЃЕТО НЕ СЕ ОТВОРА. НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ НИВНИТЕ ИЗБОРКИ ДОЛГО ДОЛЖНО ЗА ОБЈАВУВАЊЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА. "

  - Ерик А. Блер (познат како Џорџ Орвел): 1984 (1949)

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина