2023 Година кога Европа се спои во Отоманската империја

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 јули 2018 14 Коментари

извор: jpost.com

Отоманската Империја всушност била прекината во 1923 како резултат на договорите склучени за време на Првата светска војна, особено за време на договорот меѓу Сајкс-Пико и декларацијата Балфор. Дел од тој план беше резервацијата на земјиште во Палестина за основање на државата Израел. Сега не се случува да целосно покривање на историјата на подемот и падот на Отоманската империја, бидејќи поголемиот дел од она што го научиле во официјалните историчари на науката е обоен во сликата на владејачката сила, која може да страдаат од когнитивна дисонанца може да се добие резултат од принципот "Не сум го научил тоа". Погледнете го видеото подолу за мал курс за освежување. Меѓутоа, важно е сега дека Турција под Ердоган има сериозни планови за воскреснување на Отоманската империја 100 година по година. И сите политички случувања во Европа се чини дека го хранат овој план. Всушност, можеме да кажеме дека овој план изгледа да се хранат на сите економски, политички и социјални случувања во светот.

Ако ја погледнеме војната во Сирија, станува збор за балканизација (што се однесува на југословенската војна на "90") на Блискиот Исток, со најголеми победници на Турција, Русија и Иран. Оваа војна е, како што може да се најде по некоја истрага, изманипулирана од страна на финансирање и вооружување на разни терористички групи, особено ИСИС (IS / ИСИС) преку канали, како што се Саудиска Арабија и на база разбира, САД Всушност, Турција не е сосема незамисливо од таа игра, но токму изворите што ги следите. Она што е најважно е дека тоа е игра за финансирање и вооружување на бунтовниците, а потоа и алиби да ја поделат земјата на парчиња, ги бркаат оние самопроизведени бунтовници. По неколкугодишната војна, Русите придонесоа за чистење на земјата, но сега Турците се уште се активни. Северот на Сирија е веќе исчистен од борците на ЈПГ и сега е северна Ирак. Таа група е, исто така, вооружена и финансирана од САД (прочитајте повеќе под видеото).

Почетокот на протокот на бегалците од Сирија беше многу корисен за политички цели. Им даде на Турција цврст стап за да ја погоди Европа, која направи секакви договори (вклучувајќи го и посветеноста на милијарди евра), но не ги почитуваше. Особено Турција се чинеше дека ги фаќа бегалците. Грција исто така беше преполна со бегалци и се чини дека многу придонесе за слабеење на грчката економија и општество, покрај финансиската војна што Европа ја користеше пред неколку години. Во меѓувреме, Грција е речиси целосно оградена со огради и може да ја споредите земјата со голем концентрационен логор.

Протокот на бегалците кон Европа, исто така, придонесе за планот за паѓање на Европа во хаос. И покрај тоа што го правеше за мене сите тие терористички напади не се премногу да се верува и повеќето едноставно стави во сцена од Холивуд техники и дејствување, иако предизвика тензии меѓу домородното население и муслиманското население. Притоа, беше направена употреба на самопроизведената (лажна вест) слика за напади, силувања и така натаму. Тоа требаше да биде последица на исламскиот прилив. Ваквите аргументи биле користени за појава на десничарски движења во политиката, медиумите и алтернативните медиуми во Европа. Така, војната во Сирија стана место за создавање на само-создадено поле на напнатост. Тоа само-создаден напнатост може да се користи подоцна со убава турскиот претседател Ердоган како изговор за да се работи со цел да се воспостави Европа дека исламот е религија стигматизирани е опасно и брзо растечки антитурски став.

Но, има многу повеќе случувања, од кои можеме да заклучиме дека крајот на Европа е близу. Можеби нашиот Марк Рут можеби ќе стане последен претседател на ЕУ и ќе го обезбеди последниот круг подготовки за конечниот пад на Европа. Не само што ЕУ веќе помогна да го ослабне Балканот со тоа што придонесе за југословенската војна во "90", поткопувајќи ја силната југословенска армија и солидарност во земјата; ЕУ, исто така, обезбеди дека Грција е хит финансиски. Тоа е исто така начин на војна што се покажа како многу ефикасен. Седиш со земја со милијарди задолжувања преку "Голдман Сакс" и ако банкротира земјата, стануваш потпретседател на истиот претседател на Европската централна банка (Марио Драги).

Всушност, Европа ги направи сите подготовки за турската инвазија на Европа многу лесно. Сите земји кои се наоѓале под Отоманската империја биле доволно ослабени за да учествуваат во 24 часа. Но, самата Европа е исто така доволно ослабена. Тогаш ние не зборуваме за економската клима во Европа, бидејќи тоа е очигледно сосема разумно (иако нередот околу Брексит е, секако, слаба врска); главно зборуваме за воено слабеење.

НАТО е добра како и во нејзината дупка. Нема ништо од тоа, без разлика колку добро Јенс Столтенберг се обидува да го скрие ова. Доналд Трамп посочи дека тој го завршил нискиот финансиски придонес на партнерите на ЕУ во НАТО и тоа е знак на рушење на солидарност. Меѓутоа, уште поважно е да се напомене дека Турција и САД се во војна едни со други. Турција е ангажирана во оперативната олимписка експозитура во северна Сирија и северен Ирак. Оваа операција е прилично ефикасна и Турција ги расчистува борците на YPG, поддржани од САД. Значи, всушност можете да зборувате за војна меѓу двајца НАТО партнери. Покрај тоа, Турција склучи сојуз со Иран и Русија (што е знак дека тензијата на сунитско-шиитските земји се намалува). Всушност постои огромна листа за перење која покажува дека НАТО е во урнатини. Турција ги купува S-400 системите за воздушна одбрана во Русија, Турција се занимава со сите видови договори со кои Запад не е задоволен. Знаејќи дека Турција е број два во однос на најсилната армија во НАТО-алијансата, тоа е една голема работа.

Конфликтот меѓу Европа и САД во договорот со Иран и посакуваниот поголем придонес во НАТО се јасни. Европа сега сака да работи на сопствена армија. Германија и Франција дури објавија дека се заеднички конкуренти на JSF-F35 сакаат да се изградат. Тоа е убаво и убаво, но засега планира и тоа ја прави разликата со Турција. Турција има многу добро организирана оперативна армија и има оружја способна да произведува скоро сите оружја потребни за војна. Европа, од друга страна, е многу лошо организирана. Ние постојано гледаме извештаи за мобилноста на опремата и персоналот што не е доволно брзо. Во секој случај, ќе бидете фатени кога еден партнер од НАТО ќе нападне друг член на НАТО и се чини дека ние не сме далеку од таков конфликт, бидејќи Турција тврди дел од Кипар и не е навистина среќна што Грција заштита на воените државни удар. Турција го блокира дупчењето на нафта и гас на кипарскиот дел од островот и редовно влегува во грчкиот воздушен простор со своите борбени авиони. Затоа војната со Грција може да биде почеток на анексија на цела Европа.

Според мое мислење, тоа веројатно ќе се случи за 2023. Многу порано што се очекуваше, бидејќи мислам дека Турција само треба да се целосно зрели сите воени индустриски спортови. Земјата веќе произведува тенкови, беспилотни летала, борбени хеликоптери, воени бродови, и така натаму, но сепак може да се користи за неколку години да биде навистина подготвени за голема војна, каде што ќе имаат производство на сите целосно да биде во можност да се кандидира за замена на опрема за да може да продолжи да ги пополнува депоата за муниција. Од економска и воено-индустриска гледна точка, Турција е споредлива со Германија од "30". Таа излегува исклучително добро и Турција, исто така, добива се повеќе и повеќе можности да ги поврзе земјите преку филантропијата. Венецуела е добар пример за ова. За време на церемонијата на инаугурација на Ердоган како претседател на Турција под нов претседателски систем, беше јасно видливи кои земји беа присутни и кои всушност може да ги наречите партнери во криминал во криминал. Турција е ангажирана во офанзива на шарм, каде што САД сé уште го обесхрабруваат силеџиството низ целиот свет. Тоа привлекува многу луѓе во насока на сочувство за Ердоган и затоа за Турција.

Анализа на веб-страницата gefira.org покажува како Европа стои воено и оваа веб-страница, исто така, доаѓа до заклучок дека Европа е лесен плен за Турција. Тоа е она што јас предвидев овде на страницата со години, многу пред некој да пишува за тоа. Тоа е она што мислам дека лесно се вклопува и во сценариото на верски пророштва како во писмото на писмото од 1871 од страна на Алберт Пајк и затоа мислам дека е сигурно дека турските тенкови за 2023 се пробиваат низ европските градови.

Извор: turksemedia.nl, gefira.org, sputniknews.com

Тагови: , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (14)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  Турција од самиот почеток беше во 1923, масонска Илуминати, контролирана земја, која ќе биде распоредена во Втората светска војна. Според тоа, Турција игра клучна улога во ова, а Ердоган е моделиран по примерот на Хитлер. Затоа е подготвен од самиот почеток за да ја исполни својата улога во "крајот на времето". Ердоганскиот бренд на Рајхстаг ("33") беше неуспешниот обид за државен удар кој беше координиран од НАТО Гладио / ЦИА (Фулер)

  Понатаму, постои навестување за крипто-јудаизмот околу семејството Ердоган, а новинарите / писателите (Појаз), кои откриле дека биле осудени со децении.

  АКП беше ко-основан од Ердоган и Ѓул (Chatham), кој ја доби наградата за неговите услуги на Британската Империја од никој друг, од Елизабета II, е сијалица светнува (види лого)? Од кога еден политичар кој се гордее со исламските норми и вредности добива сертификат од моќ што помогна да се уништи Отоманската империја?

  Затоа, Ердоган е совршен застапник да ги стави муслиманите против ционистите и одново и одново да се уништуваат:
  "Третата светска војна мора да биде опфатена со" Илуминатите "меѓу политичките ционисти и лидерите на Исламскиот свет. Војната мора да се спроведе на таков начин што исламот (муслиманскиот арапски свет) и политичкиот ционизам (Државата Израел) меѓусебно ќе се уништат ".

  "Во третото место ви се оди Великиот знак на Котот, кој ги запечатува Гејтс и ги чува патеките".

  https://aangirfan.blogspot.com/2011/11/turkeys-erdogan-is-jewish.html
  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4507646,00.html
  http://whale.to/b/hand_s45.gif

  • Камера напиша:

   Да, откако го прочитав blogspot на Aangirfan, сите убави, но дали Сибел Едмондс е добар или не?

   2. "Сибел Едмондс, поранешен преведувач на ФБИ, сведочеше дека парите од дрогата биле канализирани во касата на Ѓулен од страна на ЦИА"

   • Мартин Vrijland напиша:

    Многу е тажно, но всушност можете да кажете дека алтернативните извори на вести обично исто така играат двојна улога. Повеќето луѓе се уште не сакаат алтернативните медиуми да формираат контролна област за тајните служби. Или навистина мислиме дека им дозволуваат на критичните мислители да си одат на свој начин на интернет? Не, се разбира, не: ако сте вистински независни, ќе бидете излупени, како што направија со мене. Среќен сум што знам како да преживеам, но повеќето вистински независни писатели се растураат во рана фаза, така што само контролираните алтернативни медиуми остануваат непроменети.

    И ако таков Мартин Vrijland продолжува во секој случај, само се постави шум на веб-сајтови кои полека ја доловуваат публиката со слични перспективи и тајно се мешаат тоа со дезинформации. На пример, можете да го најдете Мартин Vrijland на hoezithetnuecht.nl помеѓу место за товарен штитник. Така го правиш тоа. Вие само нека потоне во мочуриштето. Не петел што врие на тоа. Луѓето лесно можат да се подигнат на безбедносната мрежа за повторно да го свртат бродот од брегот.

    • Мартин Vrijland напиша:

     Со други зборови: Сибел е двоен агент кој ја исполнува својата улога во агендата на тезата и анти-теза околу Турција

    • Мартин Vrijland напиша:

     Тоа не го одвлекува вниманието од фактот што играта на Ердоган-Гулен, се разбира, е оркестрирана за да го започне Ердоган и да му даде поголема моќ додека го зајакнува антиамериканскиот став.

     Сето тоа е испишано. А (Рајхстаг) државен удар (измама) беше многу корисно да му се даде на Ердоган крајна сила, а новиот непријател (стар учител) Гюлен доаѓа во совршена хегелијанска дијалектика.

     Исто така, му дава на Ердоган совршен алиби за чистење на Европа од клетки ФЕТО (и ЈПГ). И ЕУ и САД се многу поблаги кон симпатизерите на Гулен. Хегеловата игра: за оние кои гледаат преку.

   • SalmonInClick напиша:

    Едмондс (Newsbud) не може да му се верува, истото важи и за Корбет кој на почетокот ја промовираше енормно. Сите безбедносни мрежи, но уметноста може да се дестилира. Добијте ги информациите и оставете ги лагите / одвлекувањата за она што се.

    А што се однесува до ЦИА, важен актер и човек за врска беше / е Греам Фулер. sandinogen објавена тука во минатото. Каде беше тој за време на државниот удар?

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Фактот што Турција денес инсистира на членство во ЕУ е, секако, наменет за зголемување на тензијата. ЕУ ќе го отфрли ова и Турција има алиби да направи Блицкриг за Европа. Кристално е јасно кога еднаш ќе го видите сценариото.

 3. Riffian напиша:

  овие политичари (масони), исто така, сакаат да помогнат во поделбата и освојувањето на агендата

  Лидерот на ПВВ, Герт Вилдерс, исто така, одговори: "Холандија не е твоја земја, г-дин Кузу".
  https://www.rtlnieuws.nl/nederland/politiek/kamerlid-kuzu-mensen-met-zorgen-over-veranderende-samenleving-kunnen-beter

  Понатаму, забележав дека 2023 = 223 = черепот и коските, но тоа ќе биде чисто случајно ..

 4. marcos напиша:

  Здраво Мартин,

  Бидејќи редовно го зголемувате вашиот преглед или што се случува во светот со вашите анализи, ветувам повторно да направите донација. Се надевам дека ова предизвикува неколку луѓе да го сторат истото и дека повеќе не мора да го прашувате: "Кој го следи, бидејќи wr се доволно луѓе кои ја читаат страницата редовно, па направете нешто за да продолжите.

 5. Ибери напиша:

  Ердоган го покажува гестот на рацете на апсолутната моќ на масонството. Истиот гест го користи муслиманското братство. Нивниот главен претставник на братството Јусуф Ал Карадави се чини дека делува како духовен ментор на Ердоган и постојано го гледа во Ердоган планираниот лидер на обновената Отоманска империја.

  Покрај тоа, точно е дека Карадави повтори дека (цела) Европа ќе стане исламски континент во иднина. Со оглед на демографските потези што ќе се случат во следните децении, тоа ќе биде докажано. Источна Европа со држави како Унгарија, Полска, Литванија, Хрватска, Словенија, Чешка и Словачка се решени да не го поддржуваат Брисел кога станува збор за инвазијата на мигранти. Дека силите на НАТО околу себе Калининград на воспоставување наводно против Русија и Источна Европа обезбедуваат воените сили на зградата може да се насочат во реалноста против земјите од Источна Европа се должи на фактот дека тие земји остро се спротивстави на мигранти политика Брисел.

  • SalmonInClick напиша:

   И вие извонредно го занемарувате ционизмот што го наоѓа неговото потекло во Талмудот / Кабалата. Исто така, Израел игра многу дискутабилна улога во ова т.н. крајно време нема добри момци ..

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина