Artikujt e fundit

Fuqia e ndryshimit fillon me derdhjen e frikës, programimit dhe iluzioneve të rreme dhe shndërrohet në një revolucion të vërtetë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Maj 2020 1 Comment
Fuqia e ndryshimit fillon me derdhjen e frikës, programimit dhe iluzioneve të rreme dhe shndërrohet në një revolucion të vërtetë

Në muajt e fundit, gjysma e botës është qëlluar nga frika e thellë e armikut të padukshëm të koronavirusit. Shumica nuk e kanë idenë sesi media dhe politika, në lidhje me piramidën e pushtetit (e cila ka qëndruar që nga kohra të lashta), përcaktojnë perceptimin e botës sonë. Pothuajse gjithçka që ne shohim dhe prandaj besojmë se është ngjyrosur si […]

Vazhdo leximin »

iPhone fsheh aplikacionin covid-19 në azhurnimin më të fundit të i-OS 13.5

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Maj 2020 10 Comments
iPhone fsheh aplikacionin covid-19 në azhurnimin më të fundit të i-OS 13.5

Unë nuk kam një iPhone, kështu që nuk kam qenë në gjendje ta kontrolloj, por faqja e internetit e Apple është e qartë për këtë. Fatkeqësisht, pak lexojnë termat dhe kushtet përpara se të instaloni një azhurnim ose një aplikacion, por thjesht merrni një aplikacion ndjekjeje të përfshirë në azhurnimin më të fundit të iOS 13.5. Nëse më pyet, […]

Vazhdo leximin »

Maurice de Hond gjen një rregull e një metër e gjysmë të pakuptimtë (video)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Maj 2020 13 Comments
Maurice de Hond gjen një rregull e një metër e gjysmë të pakuptimtë (video)

Në 33 minutat e ardhshme, shikoni Maurice de Hond, njeriu që qëndron pas sondazheve të mëdha kombëtare, të cilave ne mund t'i "besojmë plotësisht". De Hond ka zbuluar se studime të caktuara tregojnë se rregulli një e gjysmë metër është i pakuptimtë dhe se koronavirusi përhapet kryesisht kur ventilimi është i dobët. Maurice sigurisht që është plotësisht i bindur për […]

Vazhdo leximin »

Sa njerëz holandezë ende mund të paguajnë faturat e tyre gjatë krizës së koronës?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Maj 2020 14 Comments
Sa njerëz holandezë ende mund të paguajnë faturat e tyre gjatë krizës së koronës?

Nëse ndiqni mediat, vështirë se nuk ka ndonjë problem në Hollandë, përveç virusit të koronës, i cili është ende duke rënë si një bombë me kohë. Ku është gazetari kur bëhet fjalë për të portretizuar vuajtjet personale pas dyerve të përparme të shumë njerëzve? Nuk është aq e vështirë për të marrë shifrat RIVM […]

Vazhdo leximin »

Ju nuk mund të hyni më në dyqan nëse nuk jepni emrin tuaj dhe numrin e skllevërve në banak dhe ky është vetëm fillimi

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Maj 2020 12 Comments
Ju nuk mund të hyni më në dyqan nëse nuk jepni emrin tuaj dhe numrin e skllevërve në banak dhe ky është vetëm fillimi

"Qeveria kërkon nga ne që ta bëjmë këtë dhe unë thjesht ndjek" Befehl ist Befehl ". Ju duhet të jepni emrin dhe numrin tuaj të identitetit në mënyrë që të mund të mbani nën kontroll se me kë keni qenë në kontakt. Nëse nuk e bëni këtë, mund të mos hyni në dyqan, por gjithashtu mund të bëni blerje në internet me ne ”. Është në rregull […]

Vazhdo leximin »

A është linja e ashpër e Trumpit drejt Kinës fillimi i rënies së dollarit dhe kolapsit të ekonomisë?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Maj 2020 11 Comments
A është linja e ashpër e Trumpit drejt Kinës fillimi i rënies së dollarit dhe kolapsit të ekonomisë?

Me lëshimin e njëpasnjëshëm të standardit të arit dhe standardit të naftës, dollari u shndërrua në një monedhë që do të shtypet pa kufij. Ne i quajmë para Fiat. Paratë e Fiat janë të këqija për tregtinë ndërkombëtare. Në fund të fundit, shtypja e qindra miliardave shkakton një zhvlerësim të parave. Sepse banka qendrore e SHBA (FED) kontrollon këtë proces të krijimit të dollarit dhe dollarin […]

Vazhdo leximin »

Demokracia e drejtpërdrejtë shkurtore nga bllokimi dhe rimëkëmbja e ekonomisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Maj 2020 24 Comments
Demokracia e drejtpërdrejtë shkurtore nga bllokimi dhe rimëkëmbja e ekonomisë

Demokracia e drejtpërdrejtë është zgjidhja nga tmerri aktual në të cilin qeveria Hollandeze ka zhytur vendin tonë. Shtë një formë e demokracisë në të cilën njerëzit zgjedhin drejtpërdrejt përfaqësuesit e tyre përmes votimit në internet (të siguruar). Personat me riorganizim dhe cilësi udhëheqëse janë votuar. Personi me më shumë vota fiton postin ministror. E njëjta gjë vlen edhe për […]

Vazhdo leximin »

Lidhja kundër Governmentështjeve të Qeverisë, Jordie Zwarts është në tonelatë, por nuk po arrin asgjë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Maj 2020 5 Comments
Lidhja kundër Governmentështjeve të Qeverisë, Jordie Zwarts është në tonelatë, por nuk po arrin asgjë

Ju mund të thitheni në një vorbull financiar, siç promovohet nga Robert Jensen në transmetimin e tij të fundit, por çfarë ndodh me paratë tuaja? Edhe unë, u afrova për mbështetje nga iniciatori i Bondit kundër Governmentështjeve të Qeverisë, Jordy Zwarts (shiko foton), por me një veprim të ngjashëm kundër 5G ai deri më tani […]

Vazhdo leximin »

A duhet të merrni ose refuzoni vaksinën Covid-19 nëse bëhet e detyrueshme? Cfare te bejme

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Maj 2020 45 Comments
A duhet të merrni ose refuzoni vaksinën Covid-19 nëse bëhet e detyrueshme? Cfare te bejme

Gradualisht, gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të shohin se qeveritë në të gjithë botën dëshirojnë të bëjnë ndryshime të qëndrueshme në shoqëri si një e tërë. "Bllokimi inteligjent" ngadalë po shndërrohet në një të përhershëm, ku duhet të riblerni lirinë tuaj. Normalja e re bëhet një metër e gjysmë e shoqërisë dhe duhet ta paguash vetë. Ju mund të punësoni konsulentë të shtrenjtë për të [...]

Vazhdo leximin »

Zhvlerësimi i madh i parave gjatë krizës së koronës çon në hiperinflacion: a është zgjidhja e bitcoin?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 13 Maj 2020 22 Comments
Zhvlerësimi i madh i parave gjatë krizës së koronës çon në hiperinflacion: a është zgjidhja e bitcoin?

"Fiat para" ose "para fiduciary" është para që buron vlerën e saj jo nga materiali nga i cili është bërë (si monedha ari dhe argjendi), por nga besimi se mund të përdoret për të blerë mallra dhe shërbime. Prandaj, vlera nuk bazohet në një peshë dhe përmbajtje të caktuar të metaleve të çmuar, por në besim […]

Vazhdo leximin »

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër