A shihni çdo ditë TV, seri apo film? Pastaj ju jeni me kohë të plotë nën hipnozë dhe jo serioz

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Janar 2019 7 Comments

burim: studybreaks.com

Është përshkruar aq shpesh këtu në këtë faqe interneti dhe janë bërë përpjekje të pafundme për ta shpjeguar atë, por sot ne hapim edhe një herë me një deklaratë të qartë: A po shikoni çdo ditë TV, seri apo film? Pastaj ju jeni me kohë të plotë nën hipnozë dhe jo serioz. A ndiheni të sulmuar tani? Apo menjëherë klikoni mbi kryqin e shfletuesit tuaj për ta fshirë shpejt këtë artikull? Ju lutemi shikoni videon më poshtë. Arsyeja që ju nuk doni ta besoni atë, ndoshta do të gjendet në faktin që e doni serinë tuaj dhe nuk mund të shihni të keqen në to. Ju gjithashtu besoni se jeni plotësisht i aftë për të shikuar lajmet e NOS në besimin se po filtroni sharjet. Kjo nuk është ajo për të cilën ka të bëjë. Edhe nëse e dini që televizori ka për qëllim t'ju sjellë nën hipnozë, mund të besoni se kjo prek vetëm njerëzit më të ndjeshëm. Ju besoni në ndërgjegjen tuaj dhe nuk keni kontroll mbi ju. Ka!

Vetëm shikimi i lajmit të NOS bazohet në teknikat e hipnozës së thellë. Pse lexuesi i lajmeve kishte përdorur për t'u ulur pas një tavoline, por ae shohim tani lexuesin e lajmeve nga e djathta në të majtë dhe prapa? Pse shihni rrethet rrotulluese në sfond? Ata janë të gjitha teknika për t'ju sjellë nën hipnozë nga fillimi deri në fund. "Ne po shkojmë tek reporterja jonë në Hagë", një temë e re, "Ne po kthehemi tek gazetari ynë në Hagë". Vetëm zëri i zjarrtë i familjes, rrotullimet (hipnotike) në prapavijë, ecja mbrapa me radhë e lexuesit të lajmeve, ecja mbrapa e me radhë e gruas së motit, zmadhimi brenda dhe jashtë kamerës: gjithë hipnozë. Dhe pastaj nuk kemi folur për frekuencat e fotos që mund të vendosen për ta bërë trurin tuaj edhe më të ndjeshëm ndaj këtij efekti hipnozë.

"Mirë dhe? Më pëlqen të jem nën hipnozë. Hipnozë është shumë zbavitëse. Unë nuk shoh ndonjë rrezik atje ". Jo, kjo është për shkak se mendja juaj nënndërgjegjeshëm është programuar që të mos shoh ndonjë rrezik. Truri juaj është i kushtëzuar në një nivel të pandërgjegjshëm që të mos pranojë kritika dhe të pranojë mesazhin e programuar në mendjen tuaj nën hipnozë si e vërtetë.

A keni shikuar shumë seri në Netflix? Pastaj ju jeni nën hipnozë dhe mendja juaj nënndërgjegjeshëm është programuar. Edhe nëse shikoni një seri si Black Mirror; një seri në të cilën shfaqen shumë gjëra zbuluese që do të ndodhin në të ardhmen e afërt. Edhe nëse shikoni një dokumentar që "ju bën të vetëdijshëm", për shembull, ndryshimet klimatike, mund të mendoni se mund të bëheni më "të vetëdijshëm" në një nivel të vetëdijshëm, por jeni ende në nivelin e pandërgjegjshëm për pajisjen e hipnozës. Në një nivel subliminal, mendja juaj është programuar me mesazhe krejtësisht të ndryshme. Dhe pastaj ne ende kemi YouTube dhe pajisjet e zgjuara me ekranet e tyre, për të cilat ne nuk e dimë nëse ofruesit mund të futin teknika të tilla. Sidoqoftë, televizioni mbetet numri masiv i hipnozës 1. Kjo është arsyeja pse ju duhet të vazhdoni të shikoni dhe të bëheni të varur nga seria me storiet më emocionuese. Ju duhet të vazhdoni të vendosni në mënyrë vullnetare gjilpërën hipodermike në arterie tuaj në një nivel të pavetëdijshëm (nënliminal).

Fillon në një moshë të re, ku nënat i vendosin fëmijët e tyre para tubit ose në një iPad për të parë filma, kështu që ata heshtin për një çast. Pra, nga një moshë shumë e hershme ne jemi mësuar me atë trancë hipnozë dhe kështu është një varësi. Ne jemi bërë të varur nga programuesit tonë dhe kështu mendimi që kemi ose jemi praktikat që kemi është preprogramuar. Pyetja që do të doja t'ju pyesja është: "Merrni një heroina junk seriozisht nëse hasni në rrugë? "Përgjigjja është ndoshta" jo ", sepse e dini se personi është droguar. Atëherë unë ju bëj pyetje: "A mund t'ju marr seriozisht nëse mendja juaj është droguar me orar të plotë përmes hipnozës dhe programimit subliminal të përditshëm çdo ditë?" Përgjigja ime është 'jo'. Për fat të keq, tregtia dhe ecja e njerëzve që shikojnë seri orë ose televizor për ditë në fund janë programuar në një nivel të pandërgjegjshëm. Me këta njerëz një efekt shoku është i nevojshëm për t'i nxjerrë ata përsëri, por shanset janë që ata do të zvarriten përsëri për atë tub nesër. Deprogramimi kërkon muaj, nëse jo vite. E vetmja ilaç për të dalë nga hipnozë e thellë është: Stop shikuar TV! Jo për një ditë. Forever! Ndalo!

A njihni edhe dikë që shikon TV çdo ditë? Dërgo këtë mesazh personalisht nëpërmjet emailit tek ai person.

Etiketa: , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  RINIA KA TË ARDHMEN, i ri, i mësuar i vjetër

  Më poshtë në lidhje prindërit gjejnë fëmijët shumë të rinj, por ende mendojnë se është gjëja më normale në botë që është e detyrueshme për fëmijët më të mëdhenj

  https://www.ouders.nl/artikelen/jeugdjournaal-op-de-basisschool

  Lajm i të rinjve (shtet) është në pothuajse çdo shkollë fillore.

  https://schooltv.nl/programma/nos-jeugdjournaal-ochtenduitzending/

  dhe pastaj fillojnë të flasin për demonstratën dhe çfarë është pikërisht Pegida,

  Çdo gjë shkon si tortë e ëmbël dhe mësuesit janë vetëm duke i dhënë vajtje dhe besojnë gjithçka, sepse OJF thotë kështu që është e vërtetë.

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/pegida-demonstratie-den-haag-10-april-2016-bewezen-volledig-nep-fotos-en-videos/

 2. Guppy ka shkruajtur:

  Nuk ka rëndësi se çfarë lloj mënyre ju përdorni, nëse është artificiale që ajo të vijë poshtë në të njëjtën gjë. Çmenduri!

  Ne kemi shikuar në seri Outlander në Lightbox, kështu që ju mund të merrni seriozisht 😉 seri të bukur, por nëse jeni të ndershëm atëherë ata tregojnë saktësisht se çfarë duam. Është e mundur që të jetosh në afate të ndryshme, është e zakonshme të rritësh fëmijët e të tjerëve. Shumë seksi, vaksinat janë të nevojshme përndryshe ndodh me ju dhe ju merrni fruthin. Ata tregojnë qartë se edhe taksa është paguar gjithashtu dhe ju duhet të luftoni kundër saj.

  Asgjë nuk ndryshoi në të gjitha ato vite, garën kundër makinës.

  Makina që na largon nga ne.

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Në mëngjes.
  Kuptoni se nuk e keni marrë komentin tim nga dje. 2 u dërgua.

 4. danny ka shkruajtur:

  Nëse unë jam i ndershëm, do të thosha madje se filmi që keni vendosur nën artikullin tuaj është për qëllime të kontrollit të mendjes, në mënyrë që kërkuesit e së vërtetës të mos jenë të tronditur në fund të fundit.

  Ky monoton i vazhdueshëm me atë zë monoton, të gjithë kontrollin e mendjes.

 5. Zonnetje ka shkruajtur:

  'Mësuesit' në shkollë janë në fakt tërheqës të shpirtit
  gjërat tona të vogla të fëmijëve. Fëmijëve nuk u lejohet të mendojnë në mënyrë të pavarur dhe nuk i bëjnë pyetje të vështira 'mësuesve'. Gjithashtu, fëmijët mësohen të sillen në përputhje me një "ekip", mendon grupi, është vënë në fillim, në mënyrë që edhe ata në të ardhmen e afërt përsëri të përsosur skllevërit si prindërit e tyre tani. Skllevërit e përsosur nga Hen.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër