Përhapja dhe shpifja e Martin Vrijland Jeroen Hoogeweij tani quhet Naomi Hoogeweij

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Shtator 2017 3 Comments

Jeroen High Weij, burimi i gjithë shpifjen dhe fyerjen për Martin Vrijland në internet për të gjetur, nuk e ka fshehur identitetin e tij. Shumica e asaj që ende mund të gjenden në internet në pikat pabaza, vjen nga dora e Jeroen dhe kishte si qëllim të qartë të minuar besueshmërinë e artikuj të shkruar nga Martin Vrijland. Kjo ende ka efektin e saj, sepse Google refuzon të heqë lidhjet dhe për shkak se deklarata ime mbetet e pa trajtuar.

Tekstet ende mund të gjenden në internet; në faqen e internetit 'hoaxwiki' që shfaqet lartë në motorin e kërkimit të Google. Kam vendosur të mos e vë më energji në shkatërrimin e kësaj shtylle. Sapo të filloj të tregoj se ku janë të gjitha të pavërtetat, faqet e internetit në fjalë menjëherë ngjiten për të rregulluar ose hequr sendet. Për shembull, në të kaluarën u tha se kisha scammed një ish-punëdhënës. Sidoqoftë, kur botoja prova në faqen time që i kisha thënë lamtumirë kësaj kompanie në një mënyrë të mirë dhe miqësore, kjo histori u hoq shpejt. Problemi me këtë informacion të përhapur qëllimisht është se lexuesit e rinj priren ta besojnë atë dhe thjesht ta braktisin atë. Në këtë kuptim, është një metodë efektive për të prerë një shkrimtar kritik dhe për të prishur reputacionin e tij.

Ndërkohë kam kërkuar disa avokatë që të marrin rastin tim dhe të padisin shtetin për mos trajtimin e deklaratës sime. Deri më tani askush nuk duket se guxon të djegë gishtat e tij për të denoncuar shtetin. Ai ende mund të emërohet si një menaxher i qartë, sepse një deklaratë shumë e detajuar dhe e hollësishme që përmban dëshmi të forta thjesht nuk u mor në konsideratë. A mund të jetë kjo për shkak të faktit se është e qartë se shteti ka një dorë të vendosur në këtë shpifje dhe shpifje online? Unë gjithashtu kam depozituar rastin tim me Sven Hulleman për të parë nëse ai guxon të digjet gishtat e tij në këtë.

Gjithmonë më ka habitur sa e lehtë ky Jeroen Hoogeweij u kthye në atë kohë me kryerjen e gjithë shpifjeve dhe shpifjeve. Veçanërisht sepse kjo është e dënueshme. Unë madje botoja pasaportën e tij kombëtare dhe ishte e qartë se Jeroen punonte për shtetin. Jeroen dukej se ishte zhdukur nga radari dhe në qarkun e thashethemeve më thanë se ai do të kishte kancer. Tani unë nuk besoj në thashetheme, por ajo ishte shquar se ai ishte shumë më aktiv në faqet e njohura ishin të përqendruar në bërjen Martin Vrijland zi (dhe me kohë të plotë janë bërë). Prandaj isha shumë i befasuar kur një lexues kohët e fundit vuri në dukje një Llogaria Twitter me emrin Naomi Hoogeweij.

A ishte ndoshta arsyeja pse Jeroeni nuk ishte aq i shqetësuar për identitetin e tij? A është me të vërtetë Jeroen? A e ka lejuar veten të rritet? Seriozisht? Mendova se ishte një shaka. Do ta bënte çështjen time ligjërisht ekstra interesante! Çfarë ndodh nëse ju keni bërë një deklaratë kundër një personi dhe ai person ka pësuar një ri-caktim gjinor? Çuditshëm!

Jeroen ka qenë gjithmonë i lartë në pemën e organizatës Aleister Crowley OTO. Brenda këtyre shoqërive sekrete Luciferiane, transgjincia duket të jetë një çështje mjaft e zakonshme. Duket sikur këto shoqëri në mbarë botën fuqishëm promovojnë marketingun "jo gjinor" dhe "transgjinor". Këtë e kam shpjeguar në detaje në artikujt e mi për këtë temë, në të cilën argumentova se kjo është kryesisht për shkak të idesë se Luciferi është ambivalent. Kush nuk e njeh simbolin kuti Luciferian Baphomet që duhet të përfaqësojë një dhi me gji dhe një fallus. Referenca më e mirë për të është përfaqësuar ndoshta nga meshkuj / femra fituesit e konkursit të këngës Eurovision në 2014, Wurst. Lexo për shembull ky artikull për një shpjegim të hollësishëm. Me të vërtetë përshtatet në figurën që Jeroen ka dashur të konvertohet.

Jeroen (tani Naomi) tani është aktiv përsëri në internet dhe është bërë një shkrimtare mysafir në faqen e internetit jalta.nl. Kur e zbulova këtë, idea ime se isha mashtruar shpejt u zhduk. Është vërtet e vërtetë: Jeroen është tani Naomi! Në Yalta Jeroen gjithashtu boton për përvojat e tij transgjinore dhe reagimet e mjedisit të tij.

Ndoshta unë duhet t'i uroj Naomit shumë suksese në pozicionin e saj të ri në Jaltë. Le të shpresojmë që propaganda e LGBTQ-së mund t'i bindë shumë fëmijë që të fillojnë të dyshojnë në gjininë e tyre dhe të fillojnë të mendojnë për procesin e rinovimit të këndshëm. Jeroen mund të jetë shembulli i tyre i ndritshëm. Duket sikur është shumë zbavitëse. Gjithashtu në Puber Gatim Paul's Show ne kemi parë tashmë se sa mirë jeni pastaj mund të vijnë për të parë dhe në Hema tashmë mund të blesh rroba.

I gjejnë të ardhur keq që unë kurrë nuk do të kenë mundësi për të sfiduar Jeroen për një njeri për njeri luftën për t'i dhënë atij një kënd solid të drejtë ose të ndjeshëm shkelm nën topat e tij. Shtrembëruar! Gjithsesi, zemërimi unë tashmë ishte shumë i madh dhe abuzimi i grave që unë kam qenë i akuzuar mjaftueshme (ose dora e Kate, por kjo mënjanë, Jeroen nuk është), kështu që unë dua të përqëndrohet në dashurinë për Naomit se pse: Naomi, ti dukesh e bukur, zemër! A mund të fillojmë tani që ju jeni një grua?

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Hi Jeroen,

    Kam marrë një tjetër tip nga Arjan Bos nga Çështjet e Tokës. Unë gjithashtu bëj atë vetë. Kam lexuar në jalta.nl se epshi juaj nuk është kaq i lartë për shkak të bllokuesve të testosteronit. Kjo ofron një zgjidhje:

    http://www.earth-matters.nl/5/14131/gezondheid/taoist-breast-massage-technique-and-benefits.html

  2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Ndoshta Conchita merr të drejtën ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër