Powned tregon se Pegida dhe Antifa po punojnë në demonstrata me audiencat e punësuara

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Shkurt 2016 1 Comment

demo pegidaNë videon më poshtë, Powned jep një pamje të bukur se si protestat e sotme janë tejkaluar tërësisht. Raportet në lidhje me demonstratën Pegida kundrejt Antifa në Amsterdam. Për shembull, intervistuesi i kërkon një demonstruesi Pegida atë që ai ka me të, për të cilin ai vëren se këto janë fletëpalosje. Kur u pyetën se çfarë ai dëshiron të thotë me ato fletëpalosje, njeriu përgjigjet: "Epo, atëherë duhet ta lexoj së pari sepse nuk e di se çfarë thotë."Ka edhe disa njerëz që ecin përreth me një derr rozë që ata veshin mbi kokën e tyre si një kapelë. Është e veçantë për atë që materialet kanë demonstruesit. Ajo do të duket se IQ mesatare e protestuesve nuk është shumë i lartë, por edhe më shumë, kjo do të duket se ne jemi këtu me fenomenin "demonstruesve te punesuar"Për të bërë. Ekziston edhe dikush që ecën me një distinktiv në xhaketën e tij, i cili në të vërtetë nuk e di se çfarë do të thotë shkurtesa në distinktivin e tij. Kush i paguan të gjitha këto materiale?

Dizajni i zgjuar i ndërtuesve të këtij akti demonstrim është se ata gjithashtu përdorin mundësinë për t'i dhënë Powned një shtytje kredibiliteti. Ku kam diskutuar më parë rolin e debatueshëm të Demonstruar, tani është bërë një përpjekje për ta vënë këtë të drejtë, duke angazhuar disa aktorë që u zemëruan me Powned dhe me kamera. Të gjitha luajtën mirë, por dizajni i kësaj historie është i qartë. vendimin e dimes politike elitës zengjim në Bruksel, djemtë porosi e aristokracisë, si radikalizimit mes vendasve dhe Islamit. Dhe në qoftë se kjo nuk ndodh natyrshëm, ju e ndërtoni vetë veprën. Policia në kalë është i punësuar nga ju, media është në dispozicionin tuaj, kështu që ju vetëm duhet për të dhënë një grup të përfituesve të mirëqenies përjashtohen nga detyrimi për të kërkuar për të marrë pjesë në një demonstratë dhe disa duke rritur derra kapele apo ju vënë ato në kamp Antifa. Ndoshta një para shtesë xhepi? Ju rekrutoni një njeri para (Edwin Wagensveld) dhe i jepni diçka reputacion të çuditshëm, në mënyrë që personi i krahut të djathtë të krahut të djathtë të fitojë të drejtën e krahut të djathtë dhe të sigurojë që ai të bëjë disa deklarata fyese që tregojnë zemërimin duhet thirrni popullsinë muslimane. Pastaj ju lejoni që ai të dëbohet nga policia dhe të lërë audiencën e pajtuar "Boe !!!"Thirrni, ndërsa Edwin mund të ketë fjalën e tij para se ai të transportohet me kujdes në Starbucks më të afërt në makinën e arrestimit.

Nëse nuk e shihni ende se të gjitha demonstratat e këtij kalibri janë grisur, atëherë unë do të hani këpucët e mia. Natyrisht, realizimi i asaj se sa njerëz në këtë vend po shndërrohen në ryshfete për karrocat e këtij lloji të veprimit të pavërtetë është menjëherë e dukshme. Unë do t'u thoja atyre njerëzve se NSB nuk ishte asgjë. Duhet të keni turp të thellë. "Po, por nuk mund të provosh asgjë. Vrijland, po thua diçka!"Në këtë rast unë pothuajse do të thoja: Duhet të jeni të verbër nëse nuk shihni përmes kësaj.

Ju mund të shihni qartë se si rreth minutës 3e në video, demonstruesit Antifa duket se janë duke u kthyer në mënyrë agresive kundër demonstruesve të Pegidës. Veprimi është kaq i keq që nuk kërkon shpjegim. Ka gjithashtu shumë pak muslimanë në grupin Antifa. A nuk ka akterë të mjaftueshëm për të marrë me qira në atë segment? I ashtuquajturi agresion kundër Powned shkon krah për krah me aktorët e qeshur dhe më shumë policë sesa demonstruesit. Është një pjesë e bukur e sapunit të orkestruar në qytetin e ish fituesit të Machiavelliprijs, Eberhard van der Laan. Ju e dini se çmimi që qëndron për ruse dhe mashtrim, e cila u shpërnda këtë vit në Komiteti i kërkimit MH17.

Lista e lidhjeve burimore: hafka.nl

Tags: , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. nike ka shkruajtur:

  Nuk do të më habiste ...
  Anti-Fa është në çdo rast shumë 'studentë të përjetshëm', të cilët, si zonjat nga femra, marrin një pagë mujore.
  Prandaj Pegida do të jetë gjithashtu një ngjarje inxhinierike shoqërore.
  Kush e njeh këtë njeri? Ed nga Utrecht, duket se shihet rregullisht në takimet e Pegidës në Gjermani ...?
  https://www.youtube.com/watch?v=tYto_zbGL4c

  Gjatë një demonstrate në janar Pegida kanë bërë pranimeve, pasi ajo u krijua nga të shtënat fishekzjarre dhe vendosjen e policisë, kaos. Demonstruesit papritmas venë në dukje se dikush nga shtypi! fishekzjarret hodhën në turmë dhe pastaj u zhdukën pas policisë. Ju vëreni se oficerët e "policisë së parë" nuk kanë idenë se çfarë po ndodh, duke pasur parasysh reagimin. Por kjo tregon se ka me të vërtetë gjëra që janë kurioze.

  'shtypi hedh me fishekzjarre' https://www.youtube.com/watch?v=5eYVipu-lHE

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër